Forum Duyurusu: FORUM KURALLARI
Forum Kurallarımız

1) Foruma Üye olurken; ahlaksız, anlamsız ve sırf üye olmak için formalite olarak girilen üye isimleri ve gerçekdışı e-mail ile alınan üyeler süresiz dondurulur.

2) İmza alanlarına ve mesaj içeriğine amacı siyasi olan yazılar, reklam veya üyelik gerektiren linkler vermek yasaktır.

3) Yazilan mesajların sorumluluğu tamamen yazana aittir. Üyelerin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

4) T.C. yasalarını ya da uluslararası  kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar forumda paylaşılamaz paylaşılırsa cezai işlem uygulanır tekrarında üyelik silinir.

5) Forumda tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak veya dolaylı yoldan ima etmek , forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek, siyasi, şahısa veya herhangi bir resmi kuruluş ve firmaya hakaret veya negatif eleştiri içeren ve kötüleyen yazılar,üyelere gerçek dışı  sıfatlar takmak kesinlikle yasaktır.

6) Mesajlarda her ne sebeple olursa olsun e-mail veya msn adresi vermek yasaktır. Bu tip özel konuları PM (özel mesaj) ile halledilmesi gerekmektedir.

7) Forumda yapılacak olan alım-satım ve ticaret ile ilgili tüm sorumluluk alıcı ve satıcı arasındadır forum ve yönetimi herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

8) Konunun tamamını veya mesajın tamamını  büyük harflerle yazmak veya konunun veya  mesajın tamamını koyu  (bold) olarak yazmak kesinlikle yasaktır !

9) Forumda araştırma yapmadan açılan  "acil, çok acil, yardım, bakar mısınız" tarzında hiç bir açıklama bulunmayan konular kapatılır, gerekirse cezai işlem uzaklaştırma uygulanır.

10) Her üye yazışma üslubuna, imla kurallarına mümkün olduğunca dikkat etmeli, okunabilir anlaşılabilir net bir Türkçe ile yazışmalıdır.

11) İsteyen üye, üyeliğini ÖM yolu ile forum yönetimine bildirip, erişime kapatabilir.

12) Forumda arama yapılmadan, daha önce aynı konuyla ilgili bilgi içeren bir konunun tespiti durumunda açılan yeni benzer konu kapatılır, tekrarlanırsa yaptırım uygulanır.

13) Ülkemize  girişi kanunlar tarafından yasaklanmış (gümrükten geçişi izne bağlı olanlar hariç) her türlü eşyanın paylaşımı,bunlar üzerine fikir alışverişi ve bilgi paylaşımı yasaktır.

14) Sebebi ne olursa olsun  hiç bir üye izinsiz olarak forumda herhangi bir indirme linki yayınlayamaz.

15) Farklı e-mail  veya üye ismi kullanarak birden fazla üyelik alınımı tespiti durumunda hepsi süresiz olarak banlanır.

16) Konular içerisinde şahsi ve özel tartışma durumunda haklı ve haksız ayrımı yapmadan her iki katılımcıya da gereken yaptırım uygulanır.

17) Forumda açılmış bir konuya içeriği ile ilgili olmayan mesajlar yazmak , konunu seyrini değiştirmek veya değiştirmeye çalışmak kesinlikle yasaktır uymamak yaptırım uygulama sebebi bu hatada ısrar ise  üyelik silinmesidir.

18) Forumun kuruluş amacı geleneksel tıraş olduğu için diğer tıraş aletleri ile (örneğin pilli -elektrikli veya güncel kullanılıp atılan vs ile ilgili ) yorum yapılması yasaktır.

19) Forumda ürünlerle ilgili marka vererek kötüleyici aşağılayıcı yorum yapmak yasaktır . Yapılacak tüm yorumlar makul ve mantık çerçevesinde yazılmalı firmalar ve markalar karalanmamalıdır.Yapılacak bu tarz yorumlardan mesaj sahibi sorumludur forum yönetimi sorumlu tutulamaz.

20) Yukarıda maddeler halinde açıkça anlatılan forum kuralları  foruma üye olunduğunda her  üye tarafından okunmuş ve kabul edilmiş sayılır ve foruma giriş yapan her kullanıcı bu kurallara uymakla yükümlüdür,  Herhangi bir yaptırım durumunda bu kurallardan sorumlu olunduğu unutulmamalıdır.
Forum kuralları gerekli görülen hallerde forum yönetimi tarafından  düzenlenebilir. Her üye forum kurallarını bilmek ve uymak zorundadır haberdar olmamak cezai işleme engel değildir.


WWW