Geleneksel Tıraş Forumları
İNCELEME: 2 Band Fırçalar - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: İNCELEME: 2 Band Fırçalar (/showthread.php?tid=6617)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Cvp: İNCELEME: 2 Band Fırçalar - bidon - 08/11/2015

Çok yararlı olmuş üstat çok teşekkürler.

Cvp: İNCELEME: 2 Band Fırçalar - naayi - 08/11/2015

@izbe harika bir inceleme olmus; porsuk fircalar konusunda cok da guzel bir referans dokümani olmus.

Cvp: İNCELEME: 2 Band Fırçalar - btoprak - 08/11/2015

Sabitlense mi acaba Blush ?

Bu ve sentetik fırça incelemesi bayağı referans dokümanlar gibi...

Cvp: İNCELEME: 2 Band Fırçalar - pitbull - 08/11/2015

İzbe komşum harika inceleme kalemine,emeğine sağlık.

syg

Cvp: İNCELEME: 2 Band Fırçalar - izbe - 08/11/2015

bayercy, cihankeskin, Chinaski, bidon, naayi, pitbull

ustadlarim tesekkur ederim, sagolunuz.

Cvp: İNCELEME: 2 Band Fırçalar - msakalli - 09/11/2015

izbe üstad buna inceleme denmez, "Meydan Larousse" mübarek. Çok güzel bir kaynak olmuş, tebrikler.

Cvp: İNCELEME: 2 Band Fırçalar - izbe - 09/11/2015

(09/11/2015, Saat: 16:46)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: izbe üstad buna inceleme denmez, "Meydan Larousse" mübarek. Çok güzel bir kaynak olmuş, tebrikler.

Teşekkür ederim ms_1907 hocam

Cvp: İNCELEME: 2 Band Fırçalar - crionics - 10/11/2015

Güzel inceleme için teşekkürler.

Cvp: İNCELEME: 2 Band Fırçalar - mancho - 10/11/2015

Bu ultra lüks silvertip fırçalar (sadece 2 band olanlar değil hepsi için sorum) örneğin Plisson'un yumuşaklığıyla meşhur sentetik fırçasından daha mı yumuşak @izbe üstat?

Cvp: İNCELEME: 2 Band Fırçalar - izbe - 10/11/2015

"Bir yorumda sizden bahsedildi" diye özel mesaj uygulaması yeni mi? Yeni ise çok hoşuma gitti. Çok faydalı ve kullanışlı. Yapanın eline sağlık. Yeni değil de benim değiştirdiğim bir ayar ise keşke daha önce değiştirseymişim.

(10/11/2015, Saat: 12:58)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel inceleme için teşekkürler.
Ben teşekkür ederim, sağolunuz.

(10/11/2015, Saat: 13:12)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu ultra lüks silvertip fırçalar (sadece 2 band olanlar değil hepsi için sorum) örneğin Plisson'un yumuşaklığıyla meşhur sentetik fırçasından daha mı yumuşak @izbe üstat?

Plisson un yumuşaklığını ben çok yavan ve boş bir yumuşaklık olarak bulmuştum Mancho hocam. Hatta onu bir tıraş fırçası olarak nitelendirilmemesi gerektiğini ifade etmiştim. Ama karşılaştırma anlamında 2 Band lar daha baskıcı ve olgun bir yoğunlukla tene / yüze değiyorlar.

2 Band değil de silvertip derseniz eğer, mesela davinci uomo ve kent b12 örneklerini verebilirim. Uomo inanılmaz yumuşak bir silvertip, plisson la yumuşaklık aynı fakat doygunluk ile hacim anlamında daha yoğun duygularla saldırıyor sakallara.

Kent ise daha vakur bir duruş sergiliyor, plisson la - 2 band arasında geziniyor.

Simpson super ise, kent ile uomo arasında bir trend de dalgalanıyor. Yani her fırçanın karakteristiği farklı.

Şöyle bir örnek verebilirim kendimce, Ej/Muhle xl v2 sentetik ile uomo nun hissi tamamen aynı. Muhteşem bir yumuşaklık ve doygunluk. Kent bir tık daha yukarıda burada. (sertlik-yumuşaklık anlamında)

Plisson un karakteristiği çok ama çok farklı olduğu için ej/muhle örneğini vermek ihityacı duydum.

Saygılar hocam.

Bunların tamamı benim hissettiklerim, kişiden kişiye değişecektir bu tecrübe.