Geleneksel Tıraş Forumları
Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P (/showthread.php?tid=6935)

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 06/04/2016

(06/04/2016, Saat: 20:31)calexico Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, bekliyoruz üstad Smile Merak ettim valla yeni sapı.

Basit değişiklikler öyle aman aman bir değişiklik yok, sadece yüzey bu şekilde olsa iyi olur mu diye düşünün, ama gerçeğini hayal edin Smile

33kal38.jpg

Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - emre-sti - 06/04/2016

Gunmetal titanyum kaplama baya tutar gibi, en azından tırtıklı sap için onu bekliyordum ben, bir parti köşesi kesik bir parti titanyum gibi üretip fiyat farkıyla ilana çıkarırsanız, herkese ulaşmış olursunuz gibi

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - calexico - 06/04/2016

(06/04/2016, Saat: 20:36)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Basit değişiklikler öyle aman aman bir değişiklik yok, sadece yüzey bu şekilde olsa iyi olur mu diye düşünün, ama gerçeğini hayal edin Smile

33kal38.jpg

Eğer olukların derinliği fazla olursa kireç ve sabun kalıntıları barınır, temizlemesi de zor olur kanaatimce (Oluklu bir fırçam var ordan biliyorum). Sanırım aşağıdaki gibi de bir görünüm arzeder bu sap. İşin doğrusu ben düz veya desenli olanı tercih ederim. Siz tasarlamaya devam edin üstad. Güzel ürünler çıkacağına eminim.  
334qdl0.jpg

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 06/04/2016

(06/04/2016, Saat: 21:48)calexico Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer olukların derinliği fazla olursa kireç ve sabun kalıntıları barınır, temizlemesi de zor olur kanaatimce (Oluklu bir fırçam var ordan biliyorum). Sanırım aşağıdaki gibi de bir görünüm arzeder bu sap. İşin doğrusu ben düz veya desenli olanı tercih ederim. Siz tasarlamaya devam edin üstad. Güzel ürünler çıkacağına eminim.  
334qdl0.jpg

Tasarım bu değil ama bunu da yarın yapmayı düşünüyordum, güzel bir tesadüf Smile buda güzel olmuş.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - calexico - 06/04/2016

Doğru sizin tasarımınız spiral değil. Ben resmi sadece fikir versin diye resmi koymuştum. Bu arada özelden bir mesaj gönderdim bakabilir misiniz Murat Bey?

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - ihtilaf - 06/04/2016

@rocnel
Murat Bey, damascuss blanklar,rod lar vs bulsam
Bunlardan tıraş aleti olur mu ,damascus çok yumuşak kalır mı yada bu damascus çeliğin sert olanı yada damascus görünümlü stainles steel var mı ?
Soru garip oldu lakin maksat hasıl oldu sanırım

faceted-pattern-welded_med.jpeg

img_0675_med_hr.jpeg

M3_bottle_stopper_blanks_lg.jpg

Damascus_Twisted_Round_Bar.jpg

DamascusHammers.jpg

100_3376_med_hr.jpeg

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - dikdik_s - 06/04/2016

Fiyatların yukseltilmesini,

Yurt dısı on siparislerin bir an once gonderilmesini

Ozellikle yurt dısı icin sarı renkli sapların ve mumkunse siyah gibi diger alternatiflerinin yapımını(yabancı ufo sapa 50 doların ustunde para veriyor)

Kısa zamanda da normal DE alet uretimine gecirilmesini

talep ederim efenim.

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - rocnel - 07/04/2016

@ihtilaf evet bu çeliklerden yapılabilir hatta görünümü de çok şık olur, ama bunların bakımı yapılmazsa kolay paslanır. Paslanmaz çeliklerde böyle bir yapım şekli görmedim, ama olacağını da sanmıyorum.

@dikdik_s Bu ilk üretimler olduğu için biraz zorlanarak yaptık, ama her sonraki üretimimizde daha hızlı yapıyoruz. Çünkü alet vs. gibi ara makineler alıyoruz. Yabancılara da önümüzdeki hafta dağıtımı başlatabiliriz. Fiyatlar şimdilik sabit Smile Güzel ve uygun fiyatlı paslanmaz DE makineler de yakında görücüye çıkacak.

Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - calexico - 07/04/2016

Benim önerim sevgili dikdik_s üstada 2 veya 3 kat pahalı satmanızdır. Yoksa kurtulamayacağız kendisinin bu önerisinden Big Grin Ben şahsen memnunum fiyat seviyesinden.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Rocnel, Yeni,Tek Bıçaklı Paslanmaz Çelik Tıraş Makinesi (Single Edge Razor/SE) - saygin - 07/04/2016

@Rocnel hocam merhaba ,
Ürün için tek tek kullanma klavuzu basmak yerine internet sitenize pdf olarak ekleseniz daha hızlımı olur acaba ?
Hem bir kalem maliyetten , hemde kullanma klavuzunun kaybolma ihtimaline karşı online ortamda olması daha uygun gibi geldi bana.
Tabi bu sabırsızlığımın dile gelmeside olabilir Big Grin