Geleneksel Tıraş Forumları
Köpürtme Tası İmalatı - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: Köpürtme Tası İmalatı (/showthread.php?tid=10004)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Köpürtme Tası İmalatı - habaz - 28/01/2019

Bir arkadaşım benim ricam üzerine köpürtme tası üretti. Captains Choice modeline benzer birşey yaptırmak istedim. İlk imalat resimleri aşağıda. Birkaç değişiklik yapmak istiyorum fakat öncesinde sizlerin de görüşlerinizi almak isterim. Önerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. İyi bir noktaya ulaşabilirsek belki bir etkinlik başlatma imkanımız olur.

2ain7ud.jpg
jpcx9i.jpg
2qsz11d.jpg
2zsqk54.jpg

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - FearOfATG - 28/01/2019

Öncelikle bir kulp çok başarılı olur diye düşünüyorum.. Smile
Eline sağlık arkadaşınızın güzel görünüyor..

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - habaz - 28/01/2019

Örnek aldığım model buydu. Yurtdışı forumlarda çok ilgi görüyor.
110c48p.jpg

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - ziyanınjileti - 28/01/2019

Komşum yapılan tıraş kasesinin iç kısmının yüzeyi, orjinaline göre çok daha yüksek ve daha yuvarlak bitiyor. Burada bir düzeltme yapılması lazım bence. Bunun dışında boyutları vs. orjinaline çok yakın olmuş. Gayet başarılı.

Köpürtme Tası İmalatı - ahraz - 28/01/2019

Öncelikle girişiminiz için tebrik ederim. Arkadaşınızın da eline emeğine sağlık.fa5525712b7f837d77b9867abea20620.jpg

Bu tip modelin daha iyi olacağı kanaatindeyim. Eminim diğer üstadlarda bana katılacaktır. Geçen bu konuyu konuştuk çünkü.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Köpürtme Tası İmalatı - turkoglum13 - 28/01/2019

Komsum benimde cok begendigim bir model.
Oncelikle cap bilgileri cok onemli.
İc capi 11,5-13,5 cm (iki modeli var)
Yuksekligi 4cm
Yan duvari oval.
Centiklerin herbiri ortalama ikiser cm arayla duruyor.
Ayrica kulpta olursa cok iyi olur.
Bu arada bu model benimde aklimdaydi. Emeginize saglik

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - Ibra35 - 28/01/2019

@ahraz komşumun örneği daha sağlıklı görünüyor.

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - Soner - 28/01/2019

Komşum tebrikler, geltir üyelerinde bu azim olduktan sonra herşey üretilir. Sabun (efrasyab), losyon (özgün41), alet (rocnel), scuttle (mertsel) bir jilet üretemedik forumda ama olsun onu da Derby hallediyor yurt içinde.

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - AbuzTech - 28/01/2019

Açık mavi olan çok başarılı görünüyor. Acaba içine parmak girebilen bir kulp daha mı kullanışlı olur diye düşündüm.

Cvp: Köpürtme Tası İmalatı - DenizKSK - 28/01/2019

Gayet güzel olmuş @habaz komşum. Yapanın, düşünenin, emek verenlerin ellerine sağlık. Diğer komşularıma katılarak tabandaki diş derinliklerinin azaltılmasının daha verimli köpük oluşturacağı kanısındayım. Ek olarak Ahraz komşumun verdiği örnekteki gibi (sizin lacivert prototip gibi) yuvarlak-yumurta bitimli bir taban daha rahat köpük yapar sanki. Ama fikir ve ortaya çıkan prototipler çok leziz. Bir proje olursa ben varım diyorum.