Geleneksel Tıraş Forumları
Acqua di Parma - Colonia Yorumu - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Dışı Kozmetik (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Konu Başlığı: Acqua di Parma - Colonia Yorumu (/showthread.php?tid=10036)

Acqua di Parma - Colonia Yorumu - vintage - 06/02/2019

[img]ie1jyd.jpg[/img]

Serin bir yaz akşamı, sevgiliniz ve arkadaşlarınızla deniz kenarında açık havada yemek yediğinizi düşünün.
Yemekten sonra herkes birbiriyle sohbet ederken siz yüzünüzdeki gülümsemeyle uzaklara dalmışsınız.
Aklınızda kim bilir neler var ama mutlu olduğunuz kesin.
Uzaklara neden daldınız bilmem ama yüzünüzdeki gülümsemenin tek nedeni o akşam kullandığınız Acqua di Parma Colonia.
Her koku insanın aklında bir mizansen canlandırmalı. Kokular duygularınızla birlikte hayal gücünüzü de etkilemeli.
İşte bu koku benim aklımda böyle bir mizansen canlandırıyor. Tatlı bir yaz akşamı denizden gelen hafif bir esintiyle burnuma ulaşan iç açıcı bir koku.
Acqua di Parma parfümörlerinin bu kokuyu oluştururken yüzlerinde oluşan gülümseme sanırım kokuyla birlikte bize kadar gelmiş.

Acqua di Parma 1916 yılında kurulmuş bir marka. Ve bildiğim kadarıyla ilk ürettikleri koku bu koku. İlk sıktığınızda sizi taze limon ve turunçgil karşılıyor. Devamında kehribar, yasemin ve fesleğen kokusunu hissediyorsunuz. Sonlara doğru hafif odunsuluk dışında pek bir değişiklik yaşanmıyor.
Buna rağmen zengin ve ferah bir kokuya sahip. Asla sıkıcı değil. En ufak yapaylık yok. 1 asırlık geçmişi olmasına rağmen “eski” diyebileceğimiz bir koku değil. Karışık bir yapısı yok.
İlk sıktığınızda " bu bildiğin limon kolonyası" bile diyebilirsiniz. Ama birkaç dakika sonra fikriniz değişir, elegantlığı hissedersiniz.

Ancak bu kokudan kalıcılık beklemeyin. Zaten parfüm değil kolonya formunda. Sabah kullanayım akşama kadar üzerimde kalsın kokusu değil. Yayılımının da yüksek olduğunu söyleyemem.
Yukarıda da dediğim gibi güzel bir yemek öncesi kullanılabilecek, sizi tarz sahibi hissettirecek, size özel bir koku. ben bu markanın şişelerini ayrı beğeniyorum.

Dip not: o kadar para verdim kalıcılık ve yüksek yayılım beklerim diyenleri çok pis üzer. Demesi benden.

Cvp: Acqua di Parma - Colonia Yorumu - Razorlazer - 06/02/2019

Kolonyanın kokusunu hiç denememiş olsam da beğeneceğimi hissettirdi bu güzel betimlemeniz; iyi günlerde kullanın.

Acqua di Parma - Colonia Yorumu - Nani Kuş - 06/02/2019

Komşum yüreğinize sağlık keyifle okudum . Parfümü için impa Mustafa Beyi rahatsız edin

Cvp: Acqua di Parma - Colonia Yorumu - 3RD1 - 06/02/2019

Hayırlı olsun komşum iyi günlerde kullanınız. Fiyat ve nereden temin ettiğiniz hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba?

Acqua di Parma - Colonia Yorumu - ahraz - 06/02/2019

Samimi ve sıcak bir inceleme olmuş. Elinize, emeğinize sağlık. Devamını bekliyorum mutlaka.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi