Geleneksel Tıraş Forumları
Smooth and Efficient (Yumuşak ve Etkili) Tıraş Aletleri - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Smooth and Efficient (Yumuşak ve Etkili) Tıraş Aletleri (/showthread.php?tid=10170)

Sayfalar: 1 2 3 4

Smooth and Efficient (Yumuşak ve Etkili) Tıraş Aletleri - SKYBRAVE - 08/03/2019

Merhaba arkadaşlar. Bir süredir yumuşak ve etkili kesim yapabilecek bir tıraş aleti arayışı içerisindeyim. Yabancıların smooth and efficient dedikleri türden. Yabancı forumlardan yaptığım araştırmalara ve forum içinden danıştığım arkadaşların yaptığı yorumlara istinaden Timeless 0.68 mm modeli ön plana çıkıyor. Özel mesaj atarak da bazı arkadaşların bu konudaki fikirlerini aldım ancak hem başka tavsiyeleri öğrenmek hem de bu tavsiyeleri burada paylaşmak adına konu açmanın daha uygun olacağını düşündüm. Bu konuda sizlerden değerli görüşlerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Saygılar.

Cvp: Smooth and Efficient (Yumuşak ve Etkili) Tıraş Aletleri - dikdik_s - 08/03/2019

Merhabalar,
Timeless dan bahsettiginiz için bir alternatif, ozellikle Paradigym lere de bakmanızı oneririm. Tam istediginiz kıvam olabilir.
Yeni cıkan Raw shaving RS-10 yine aynı sekilde, hatta 2 alt plaka geldigi icin farklı gunlerde farklı sekilde kullanabilirsiniz. Fiyat biraz ucuk
Ama yeniler arasında ilk aklıma gelen Paradigym oldu. Biz izmir gurubu tırasına bayıldık.

Vintage derseniz smooth and efficient ın sozluk anlamı Gillette Long Comb lara bakmanızı oneririm.
Saygılar.

Cvp: Smooth and Efficient (Yumuşak ve Etkili) Tıraş Aletleri - SKYBRAVE - 08/03/2019

Cevap için teşekkür ederim Serdar Abi. Raw Shaving tıraş aletleri gerçekten oldukça pahalı. Bu nedenle değerlendirmeye alamıyorum maalesef. Paradigm ve diğer alternatif bahsettiğiniz Asylum tıraş aletlerinde ise farklı farklı modeller var. Bu modellerden özellikle tavsiye ettiğiniz biri var mı? Vintage olarak tavsiye ettiğiniz Long Comb aklıma yattı aslında ama açık tarak olması beni biraz tedirgin ediyor. Açık tarak tıraş aleti deyince benim aklıma ilk gelen agresifliği oluyor.

Cvp: Smooth and Efficient (Yumuşak ve Etkili) Tıraş Aletleri - dikdik_s - 08/03/2019

Kardesim paradigym in hepsi benzer karakterde, jileti bukerek tutuyor. Hissettirmeden ama yakın guzel tırası var. İster titanium modeli veya daha onceki 17-4 modeli hangisini bulursan, karakterleri benzer, paradigym o hissiyatta marka olarak.

Long Comb acık tarak agresiftir dusuncesi yanlıs bir dusunce, bazen satılık bolumumuze dusuyor. Bir denemeni oneririm. Yumusacık ama cok etkili bir tırası vardır. Vintage lar arasında sahsen en sevdigim. Cogu vintage aslında aradıgın hissiyatta genel olarak ama long comb onde.

Cvp: Smooth and Efficient (Yumuşak ve Etkili) Tıraş Aletleri - SKYBRAVE - 08/03/2019

Serdar Abi 17-4 hariç Paradigm'in diğer modelleri zaten aşırı pahalıymış. 17-4 de zaten stokta yok şu an. Tekrar ne zaman satışa sunulur kim bilir. Ben yine de araştırmaya devam edeyim.
Long Comb daha ulaşılabilir benim için. Ayhan Abiye bir sorayım elinde varsa en azından alıp deneyebilirim. Vintage olarak elimde Superspeed var aslında ama sanırım biraz fazla mild olduğu için çok etkili değil maalesef.

Cvp: Smooth and Efficient (Yumuşak ve Etkili) Tıraş Aletleri - ArdıçKatranı - 08/03/2019

(08/03/2019, Saat: 15:21)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Serdar Abi 17-4 hariç Paradigm'in diğer modelleri zaten aşırı pahalıymış. 17-4 de zaten stokta yok şu an. Tekrar ne zaman satışa sunulur kim bilir. Ben yine de araştırmaya devam edeyim.
Long Comb daha ulaşılabilir benim için. Ayhan Abiye bir sorayım elinde varsa en azından alıp deneyebilirim. Vintage olarak elimde Superspeed var aslında ama sanırım biraz fazla mild olduğu için çok etkili değil maalesef.

Vintage Gillette'lerin açık tarak modellerini ne kadar beğendiysem TTO modellerini de o kadar etkisiz buldum. Superspeed kaynaklı ön yargınız olmasın komşum, Gillette açık taraklı modeller yumuşak ve etkili tıraş verir.

Cvp: Smooth and Efficient (Yumuşak ve Etkili) Tıraş Aletleri - batmanforever - 08/03/2019

(08/03/2019, Saat: 15:33)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vintage Gillette'lerin açık tarak modellerini ne kadar beğendiysem TTO modellerini de o kadar etkisiz buldum. Superspeed kaynaklı ön yargınız olmasın komşum, Gillette açık taraklı modeller yumuşak ve etkili tıraş verir.

@ArdıçKatranı komşum, açık taraklı aletleri hep agresif bilirdim. Bu yorumunuzdan sonra açık taraklı vintage aletleri hemen radarıma alıyorum Smile

(08/03/2019, Saat: 15:33)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vintage Gillette'lerin açık tarak modellerini ne kadar beğendiysem TTO modellerini de o kadar etkisiz buldum. Superspeed kaynaklı ön yargınız olmasın komşum, Gillette açık taraklı modeller yumuşak ve etkili tıraş verir.

Gillette New Long Comb'u Ayhan Abiye sordum. Elindeki son Long Comb'u siz almışsınız Big Grin Ankara ekibinde bir arkadaşımızda Long Comb var. İmkan dahilinde deneme imkanım olursa daha net karar verebilirim diye düşünüyorum.
@batmanforever Volkan abi ben de açık taraklı tıraş aletlerine hep bir ön yargı ile bakıyordum ama bu yorumlardan sonra bakış açım biraz değişti diyebilirim.

Soyle ozendireyim gaz vereyim, bendeki long comblardan birinin tanıtım fotosu.

e5h8ar.jpg

Cvp: Smooth and Efficient (Yumuşak ve Etkili) Tıraş Aletleri - osaka23 - 08/03/2019

(08/03/2019, Saat: 18:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soyle ozendireyim gaz vereyim, bendeki long comblardan birinin tanıtım fotosu.

Ooo ben de benim deli oğlanı bir resimleyim o zaman Smile