Geleneksel Tıraş Forumları
Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti (/showthread.php?tid=10264)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - hlkkzn - 15/04/2020

@dr_green selman bey incelme için teşekkürler. aletlerin görselleri ve çekim açıları gayet bilgilendirici. cilt ve sakal yapımız tariflerinize göre aynı benim için çok aydınlatıcı oldu tekrar teşekkür ederim.

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - DenizKSK - 15/04/2020

@dr_green Selman hocam klavyene, emeğine sağlık. Gayet güzel ve leziz bir inceleme olmuş. Şahsi görüşüm şu 3'lü arasında (Yuma listeler üstü bir noktada bizim için. Çünkü o yaşayan efsane Yuma Smile ) en yakışıklısı 3one6. Hem Homelike, hem Razorock çok ham (raw) bir duruş sergiliyor. Rocca V3 sonrası açıkcası aklım kaldı bu 3one6 alette.

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - dr_green - 15/04/2020

(15/04/2020, Saat: 15:36)Erdinç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mümkünse, müsait olduğunuz bir zamanda de89'un da jilet açısını görebileceğimiz tek bir resim paylaşabilir misiniz?

Komşum DE89'u sattım o yüzden çekme şansım yok Smile

Forumda DE89 başlığı var, oraya da yazarsanız belki elinde olan biri çekip koyabilir. Eski fotoğraflar uçmuş malesef

(15/04/2020, Saat: 16:18)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dr_green Selman hocam klavyene, emeğine sağlık. Gayet güzel ve leziz bir inceleme olmuş. Şahsi görüşüm şu 3'lü arasında (Yuma listeler üstü bir noktada bizim için. Çünkü o yaşayan efsane Yuma Smile ) en yakışıklısı 3one6. Hem Homelike, hem Razorock çok ham (raw) bir duruş sergiliyor. Rocca V3 sonrası açıkcası aklım kaldı bu 3one6 alette.

Komşum faydalı olduysa ne mutlu Smile 3one6'nın endamına bir şey diyemem Big Grin Rocca sevenler bunu mutlaka sevecektir Wink

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Erdinç - 15/04/2020

(15/04/2020, Saat: 16:19)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum DE89'u sattım o yüzden çekme şansım yok Smile

Forumda DE89 başlığı var, oraya da yazarsanız belki elinde olan biri çekip koyabilir. Eski fotoğraflar uçmuş malesef

Tamamdr komşum bu arada konu ile ilgili detaylı bilgilendirme için tekrardan teşekkür ederim Smile

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Sh@dow - 15/04/2020

@dr_green Selman komşum çok güzel bir inceleme olmuş. Fotoğraflarla bir çok soru işaretini ortadan kaldırmış oldun. Eline, emeğine sağlık demek istiyorum. Bir GC .84 ve EJ 3one6 kullancısı olarak agresifliklerini birbirine yakın görsemde konfrorda GC .84 için 1 tık daha rahat ettiğimi söyleyebilirim. Yinede birbirlerine çok yakın aletler bizim GC.84 gönül bağımız var demekki vazgeçemiyoruz Smile 3one6 tıraş aletini GC .84 ile rotasyonda kullanıyorum.

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - erfa - 15/04/2020

Çok güzel bir inceleme yazısı olmuş @dr_green Selman bey. Ellerinize emeğinize sağlık.

Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - rating - 16/04/2020

Çok güzel bir inceleme olmuş @dr_green komşum, emeğinize sağlık. Keyifli bir alete benziyor 3one6.

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Fenotip - 17/04/2020

@dr_green komşum kadar detaylı bir şekilde inceleme yazısı sunmasamda ilk tıraş izlenimimi yazmak istiyorum.
Öncelikle sakallarım sert ve ortalama veya bir tık üstü sıklıkta.

İlk aletim R89 ile sert sakallarımda bir türlü uyum sağlayamadım. Ya makine sakal yapıma uygun gelmedi yada ben el koordinasyonunu sağlayamadım bilmiyorum ama bir türlü anlaşamadık. R89 ile R41 den daha dikkatli bir şekilde tıraş oluyorum Smile

R41 i aldığımdan beri daha rahat tıraşlar oluyorum. Tahrişsiz ve daha pürüzsüz bir yüz. Ancak R41 sonuçta jileti her türlü hissettiriyor. Az tahriş olsamda, pürüzsüz bir tıraş olsamda dikkatli bir şekilde tıraş olmak gerekiyor.

3one6 ile ilk tıraşımı oldum. Agresifliği inanılmaz derecede hoşuma gitti. R41 kadar jileti belli etmiyor. R89 kadar jileti saklamıyor. Yani kullandığım üç makine içinde agresifliği çok hoşuma gitti. Bundan sonra çok iyi anlaşacağız belli oldu.

İlk tıraşımda cella sabun ve Nacet jilet ile kullandım. Mükemmel bir koordinasyon sağladım. Çok akıcı ama bir o kadar da konforlu bir tıraş oldum. Diğer iki makineye göre daha ağır bir makine fakat çok aman aman bir fark değil. Dengesi çok yerinde bir makine.

Yüzde akıcılığı o kadar hoşuma gitti ki R41de çok dikkat ederken, bu makineyle tıraş olurken bir anda hızlandım. Çok iyi gidiyordum ama burnuma benden kaynaklı bir kesik attım Smile

Kısacası tıraş sonunda çok mutluydum burnundaki kesiğe rağmen Smile

Cvp: Tarafını Seç 3one6 mı? Rocca v4 mü? (Neden) - Fatih23 - 07/05/2020

(04/04/2020, Saat: 03:00)kirmizibalik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tg1Ckk.jpg

Noyan Bey ile yazışmamızda yukarıda bahsi geçen fotoğraftan da konuştuk ve kendisi, ilgili durumun modelin ilk serilerinde karşılaşılan bir sorun olduğunu ve firmanın 2019 yaz aylarında üretimine ara vererek bu sorunu düzelttiğini  ve kendi ithalatlarının 2020 yılı üretimi ürünler olduğunu belirtti.

Sorun nedir acaba renkli modellerinde de mevcut mu?

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Atlante - 23/05/2020

Siyah alüminyum saplı olan modelini kullanan var mı? Renk atması problemi yaşar mıyım bir kaç sene sonra?