Geleneksel Tıraş Forumları
Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti (/showthread.php?tid=10264)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - nakah - 16/10/2019

Merhaba arkadaslar,

Ben Edwin Jagger 3ONE6 İngiltereden siparis verdim, ve yaklasik 2 hafta surdu Danimarkaya gelmesi. Bugun sabah Astra yesil ile tras oldum, ve gercekten mukemmel tiras makinasi. Jileti derinizde hissettiriyorsunuz ama tahris yok.

Makina celikten yapilmis ve harikia gorunumu var.

Bu makinayi almanizi tavsiye ederim....

Aldigim internet sayfasi ise https://www.edwinjagger.co.uk/edwin-jagger-3one6-stainless-steel-knurled-de-safety-razor.html

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Sheeplessness - 22/10/2019

Alet dün elime geçmişti. Dün sabahtan tıraş olduğum için deneyemedim. Bugün de aslında tıraş olmayacaktım ama hem kendim merak ettiğim için , hem de deneyim aktarımı bekleyen komşularım için kullanmaya karar verdim. İlk kullanımdan hemen elimdeki en iyi malzemelerle torpil geçmemek adına cella sabun ve mavi astra ile kullandım. Tabac sabundaki kadar yastıklaması iyi köpük oluşturamadım cella ile. Mavi astra ise bana göre ortanın 1 tık üstü konfor ve keskinliğe sahip.

Alet jileti yükleyip sonuna kadar sıkıldıktan sonra jileti biraz fazla eğiyor. İlk farkettiğim buydu. Sakal 1 günlüktü wtg perdesinde neredeyse kesmiyor sandım. Xtg perdesinde kendini hafif hissettirdi. Yüzüm dünkü tıraştan hafif hassastı. (özellikle bıyık bölgesi). O yüzden atg yapmamaya karar verip düzeltme perdesine geçtim ve tıraşı tamamladım.

Aletin agresifliği bana göre r89 ile rocca arasında ama r89a daha yakın diyebilirim. 1 günlük sakal tıraşı açısından bakarsak temizleyiciliği rocca'dan bir tık daha iyi geldi. Tıraş sonrası ise rocca'dan çok daha iyiydi bana göre. Sıfır noktasal kanama ile tıraşı tamamladım. Ve şapla kontrolde bıyık bölgesi hariç ( dünden kalma jilet yanığı muhtemelen) yanma olmadı. Sadece şap ve soğuk su ile tıraşımı tamamladım ve şu an cildim çok rahat.

Bir diğer dikkat çekmek istediğim husus ise şu ; yukarıda bahsettiğim gibi alet jileti fazla büktüğü için kesici ağzı beklenenden fazla aşağı bakıyor. O yüzden rocca'daki gibi aletin etkinliğini artırmak için daha ufak açıyla tıraş olunca daha efektif olarak gözlemledim. Hem böylelikle normal tıraş açısını koruduğumuz gibi jiletin cilde temas eden kısmı daha dar olduğu için jilet yanığı , batık vs gibi cilt sorunları ihtimali azalıyor olabilir.

Bu aleti incelediğimde edinmek için araştırma yapmaya başlamıştım. Yabancı sitelerde de fazla yoktu. Ertesi gün Burak Bey satışa koymuş , ben de tabi balıklama atladım. Smile Kendim araştırırken sapı çelik almayı düşünüyordum. Çünkü kafa ağır olur alüminyum sap hafif kalırsa kafaya yakın ağırlık merkezi tahrişe daha açık olur diye düşünmüştüm. Hassas tartım yok ama kafa beklediğimden daha hafif. O yüzden alüminyum sap istemeden seçmiş de olsam isabetli olmuş. Daha sonra deneme amaçlı elimdeki çelik saplarla da kullanacağım fikrim değişirse yazarım.

Şimdilik aleti rocca'dan daha çok beğendim. Bu alete kavuşturduğu için @GartBnx Burak Bey'e teşekkür ederim.

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Ayhandulgar - 22/10/2019

Elinize sağlık komşum bilgilendirme için. İlerde fark olursa tekrar yazarsanız severek okuruz.

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Sh@dow - 22/10/2019

Güzel bir inceleme yazısı olmuş komşum. Benimde merak ettiğim bir üründü böylece sizden detay almış olduk. Elinize sağlık Smile

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Sheeplessness - 22/10/2019

(22/10/2019, Saat: 14:18)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık komşum bilgilendirme için. İlerde fark olursa tekrar yazarsanız severek okuruz.

Sağolun komşum. Aslında uzun süre kullanıp inceleme yapmak lazım. Ama ben de bazen merak ettiğim bişey olunca hemen bilgi edinmek istiyorum. Smile Ayrıca yeni gelenler de aletler ve jiletler konusundan insanın fikirlerinin değişebileceğini görsünler istiyorum. Şu anda ise tek dileğim rocca ile barışabilmek. Big Grin

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - Ayhandulgar - 22/10/2019

O da olur inşallah Smile
Ben r41 ile de de89 ile de çok güzel tıraslar alıyorum. Yani ikisi de uç aletler olmasına rağmen. Ama wilkinson klâsik ne yapsam olmuyor Smile

Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - onur7 - 22/10/2019

R89 ayarındaysa kozmetik çekiciliği dışında almanın pek esprisi kalmıyor sanki.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(22/10/2019, Saat: 14:31)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89 ayarındaysa kozmetik çekiciliği dışında almanın pek esprisi kalmıyor sanki.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayır agresiflik olarak r89'dan daha agresif. Rocca ile r89un tam ortasında değil. R89'a göre temizleyiciliği , konforu , köpük tahliyesi çok çok başarılı.

Cvp: Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti - batmanforever - 22/10/2019

Hayırlı olsun @Sheeplessness komşum, EJ 316'yı iyi günlerde keyifle kullanın. İnceleme yazısı için de ayrıca teşekkür ederiz.

(22/10/2019, Saat: 14:41)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun @Sheeplessness komşum, EJ 316'yı iyi günlerde keyifle kullanın. İnceleme yazısı için de ayrıca teşekkür ederiz.

Çok teşekkür ederim.