Geleneksel Tıraş Forumları
Kocaeliden selamlar - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Kocaeliden selamlar (/showthread.php?tid=10519)

Sayfalar: 1 2 3

Kocaeliden selamlar - Sh@dow - 25/05/2019

Merhabalar tüm ıslak tıraş severlere,

Geleneksel ıslak tıraşa başlama hikayem 15 senedir kullandığım 5 bıçaklı kartuşlu sistem ile yaşadığım tahriş, batık sorunlarıyla başladı. Bir gün yeter artık diyip oturdum internetin başına başladım araştırmaya tabi ilk göze çarban, Starex komşunun Delikanlı tıraş videoları oldu. Dedim bende yapabilirim sonra "geltir" ile tanışıp başladım tüm bilgileri süzmeye okumaya yorumlamaya. Tabi baktım okumakla olmuyor icrahata koyuldum.

Mühle dişbudak ağacından R89 tıraş aleti ve Saf porsuk fırça edindim birde yanına tutacak ve krom tas ekledim. Sonrası ilk tıraşım muhteşem bir heyecanla başlamışken sonunda biraz tahriş biraz kıl kökü kanaması bitiridim. Eee öyle okumak izlemek gibi olmuyor tecrübe lazım. Yaklaşık 1.5 aydır geleneksel ıslak tıraş oluyorum elim alıştı tekniğimi ilerletmeye başladım. Tahriş, kıl dönmesi ve batık sorunlarımda bitti çok şükür hele birde sabah o fırçanın yaptığı masaj ile güne başlamak çok keyif verici. 2 günde bir tıraş olmam cildimin kendine gelmesi ve tahrişi azaltmam açısından çok iyi oldu diye düşünüyorum.

İlk kullandığım jilet Mühle oldu. Sakallarım sert ve gür bu yüzden jilet kör geldi bana bende farklı jiletler denemeye kadar verdim. Zaza platinum, Rapira voskhod, Rapira platinum lux, Personna platinum, Personna comfort coated, 7 o'clock sharp edge, Astra mavi ve Perma sharp aldım birde yanına Prorasa Beyaz Yulaf, Yeşil çay tıraş kremi ekledim. Niveadan sonra denemek istiyordum. Artık jiletleri teker teker denemeye alacağım. Bakalım cildimde nasıl sonuç vericekler. Detayları paylaşıcam mutlaka ama biraz daha tekniğimin ilerleyip doğru yorumlamakta istemiyorum değil.

Herkeze keyifli tıraşlar. Jilet  Tıraş aleti  Smile ..

Kocaeliden selamlar - FearOfATG - 25/05/2019

Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Cvp: Kocaeliden selamlar - Ayhandulgar - 25/05/2019

Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraslariniz olsun

Kocaeliden selamlar - EskUyeMhmt_G - 25/05/2019

Hoş geldiniz. Ürün seçimleriniz gayet yerinde olmuş. Ancak saf porsuk fırça denilince aklıma batıcı olan pure porsuk geliyor. Fırçanızın modelini tam olarak paylaşırsanız belki başka bir ürün tavsiye edilebilir tıraş keyfinizin katlanarak artması için.

15 yıllık kartuş kullanımına bağlı olarak R89 ile bastırarak tıraş olmanızdan dolayı tahriş yaşamış olabilirsiniz. Bir başka neden de jilet seçiminden kaynaklı olabilir.

R89 gibi günlük tıraş için üretilmiş aletlerle genellikle keskin jiletler kullanmanız daha iyi olur.

Hepsinden önemlisi forumda okuma yaparak ufkunuzu geliştirmeniz.

Bir de bu süreçte forumda araştırma yaparak alışveriş yapmanız daha uygun olacaktır.

Keyfiniz ve geltir mazeranız daim olsun @Sh@dow

Cvp: Kocaeliden selamlar - Sh@dow - 25/05/2019

(25/05/2019, Saat: 23:34)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Ürün seçimleriniz gayet yerinde olmuş. Ancak saf porsuk fırça denilince aklıma batıcı olan pure porsuk geliyor. Fırçanızın modelini tam olarak paylaşırsanız belki başka bir ürün tavsiye edilebilir tıraş keyfinizin katlanarak artması için.

15 yıllık kartuş kullanımına bağlı olarak R89 ile bastırarak tıraş olmanızdan dolayı tahriş yaşamış olabilirsiniz. Bir başka neden de jilet seçiminden kaynaklı olabilir.

R89 gibi günlük tıraş için üretilmiş aletlerle genellikle keskin jiletler kullanmanız daha iyi olur.

Hepsinden önemlisi forumda okuma yaparak ufkunuzu geliştirmeniz.

Bir de bu süreçte forumda  araştırma yaparak alışveriş yapmanız daha uygun olacaktır.

Keyfiniz ve geltir mazeranız daim olsun @Sh@dow

Öncelikle teşekkür ederim yorumunuz için,

Pure Badger söyleminizde haklısınız mühleden yetkili ile konuştuğumda bunu önermişti silvertip yeni kullanıcalar tarafından hırpalanabilir diye. Bende tasta köpürtme yapıyorum. Sonrası bastırarak tıraş olmak tabiki tahriş yarattı ama artık el alışkanlığıyla atlattım. Sadece xtg alırken bazen kök kanamasıyla karşılaşabiliyorum onun içinde daha keskin jiletler beklemede kalıp için sıraya koydum biraz daha tekniğimin oturması lazım. Ama elimde mevcut keskin jiletler günün biri eserse deneyebilirim.

Forum muhteşem bilgilerle dolu sırf makina fırça sabun tanımak için "Günün tıraşı (STOD)" kısmında 1000den falza sayfa inceledim tabi ayrı ayrı yorum kısımlarını ayrıca inceliyorum okuyorum. 8 senelik tecrübe akmış buraya resmen...

Cvp: Kocaeliden selamlar - fatihbyfah - 25/05/2019

Hoş geldiniz komşum keyifli forumlar dilerim Smile

Cvp: Kocaeliden selamlar - Poerio - 26/05/2019

Hoşgeldiniz, keyifli tıraşlarSmile

Cvp: Kocaeliden selamlar - erfa - 26/05/2019

Hoşgeldiniz

Cvp: Kocaeliden selamlar - batmanforever - 26/05/2019

Foruma hoşgeldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun.

Cvp: Kocaeliden selamlar - JohnLocke - 26/05/2019

Hoş geldiniz. Kanamalar ilk tıraşta bende de oluyoru, şu an hepsi geride kaldı. Hayırlı tıraşlar.