Geleneksel Tıraş Forumları
Herkese merhabalar ! - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Herkese merhabalar ! (/showthread.php?tid=10678)

Sayfalar: 1 2 3

Herkese merhabalar ! - Curiosity - 10/07/2019

Saygıdeğer forum üyeleri, komşular yeni üye kaydı burada yapılıyormuş dediler geldik  Big Grin  Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bir çaylak olarak aranıza katılıyorum engin tecrübelerinizden faydalanarak zamanla bilgi,becerimi artıracağım umarım. Tıraş alet edevatları konusunda en giriş seviyeden başlayarak üst seviyelere doğru yavaş yavaş çıkmak istiyorum zamanla. Bu yüzden hemen gidip kendime bir sedef ustura bir adet yuma tıraş makinesi ve arko tıraş sabunu aldım  Ustura  Tıraş aleti   Cool   Giriş seviyesi diyorsun gidip ustura alıyorsun çaylak yavaş gel dediğinizi duyar gibiyim  Big Grin  Big Grin İki aletle de bir süredir tıraş oluyorum ve ilk izlenimlerim gayet olumlu ancak etrafta sadece rapira pembe mavi siyah (pek keskin olmayan) ve derby usta bulabildiğimden bir takım sorunlar da yaşamıyor değilim.Aslında çok ta aramadım ilk ucuzluk dükkanında bulduklarımı aldım denemiş olurum diyerek. Ustura kullanırken derby usta bir nebze daha iyi ancak yine de ikisi de sakallarım sert olduğundan bayağı uğraştırıyor,kesmiyor; bu uğraşmanın sonucu olarak ta tahriş ve sakal altı derisini fazlaca hırpalama meydana geliyor.Yuma kullanırken zaten rapiraya elim bile gitmiyor artık  Confused Yumayı tam kapattığımda yani jileti yerleştirip sıktığımda(açıklıklar eşit alırken kontrol ettim ve elimle de ayarlıyorum tam olarak) sanki hangi jileti takarsam takayım fark etmeyecekmiş gibi bir hissizleşme oluyor bastırarak tıraş olsam bile sakallar olduğu gibi kalıyor yani sanki jilet sakallara değemiyor bile.Bayağı bir gevşetip jiletin açısını daha dik hale getirince verim alabiliyorum ancak bu da pek sağlıklı olmuyor ara sıra başlık çıkacak gibi oluyor  Undecided Önümüzdeki günlerde permasharp alıp deneyeceğim bakalım. Bu arada tıraş fırçası da aldım oradan temizel gold fırça en domuzundan  Big Grin  
De makine olarak aklımda bir sonraki aşama rimei tıraş aleti var bakalım...Şimdilik bu kadar.Herkese güzel forumlar dilerim tekrar herkese selamlar !

Cvp: Herkese merhabalar ! - erfa - 10/07/2019

Hoşgeldiniz

Cvp: Herkese merhabalar ! - Curiosity - 10/07/2019

(10/07/2019, Saat: 02:20)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz

Teşekkür ederim komşum hoşbulduk

Cvp: Herkese merhabalar ! - fatihbyfah - 10/07/2019

Hoş geldiniz komşum Smile

Cvp: Herkese merhabalar ! - Curiosity - 10/07/2019

(10/07/2019, Saat: 03:00)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum Smile

Hoşbulduk komşum teşekkürler Smile

Herkese merhabalar ! - batmanforever - 10/07/2019

Foruma hoşgeldiniz komşum, keyifli tıraşlarınız olsun.

Cvp: Herkese merhabalar ! - Sh@dow - 10/07/2019

Hoşgeldiniz komşum keyifli forumlar.

Cvp: Herkese merhabalar ! - ugur10 - 10/07/2019

Hoşgeldiniz Komşum

Cvp: Herkese merhabalar ! - mustbe - 10/07/2019

Hoşgeldiniz

Herkese merhabalar ! - FearOfATG - 10/07/2019

Hoşgeldiniz. Keyifli forumlar.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...