Geleneksel Tıraş Forumları
Tersten tıraş sorunsalı - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Tersten tıraş sorunsalı (/showthread.php?tid=1078)

Tersten tıraş sorunsalı - zorba58 - 18/06/2012

Arkadaşlar yüzümde bazı noktalar var kaç perde tıraş olursam olayım tersten almadığım müddetçe bayağı sakal kalıyor. Çapraz-düz fark etmiyor tersten almazsam gitmiyor. Tersten almak istemediğim zamanlar bu olaya gıcık oluyorum. Böyle bir şey yaşayan var mı acaba?

Tersten tıraş sorunsalı - mancho - 18/06/2012

Aynı durum bende de var. Ben çözümü ıslak tirastan ve yüzümü kuruttuktan sonra elektrikli makine ile kalanları almakta buldum.

(18/06/2012, Saat: 02:15)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yüzümde bazı noktalar var kaç perde tıraş olursam olayım tersten almadığım müddetçe bayağı sakal kalıyor. Çapraz-düz fark etmiyor tersten almazsam gitmiyor. Tersten almak istemediğim zamanlar bu olaya gıcık oluyorum. Böyle bir şey yaşayan var mı acaba?

Tersten tıraş sorunsalı - sifujack - 18/06/2012

evet. bazı bölümler tersten almadan temiz görünmüyor bende (yada yakın tıraşı çok abartıp öyle sanıyorum)
kişiye uygun teknik oturunca, kullanılan malzemelerde uygunu bulunca tersten almak en azından benim için sorun olmuyor, ama bunlarda sorun varsa düzden tek perde almak bile sıkıntılı

Tersten tıraş sorunsalı - Lord Sparhawk - 18/06/2012

Doğru makine+jilet kombinasyonunu bulduğunuzda 2, maksimum 3 perde de tersten almayla çok yakın sonuçlara ulaşabilirsiniz. Hem de cildiniz tahriş olmaz. Bunun için aynı makinada farklı jiletlerle denemeler yapmanız gerekli. Misal kendimden bir örnek çok temiz tıraş için de89+feather veya slim+rapira 7 ve 9'da 2 ya da 3 perde ile çok çok temiz tıraş alıyorum. Tahriş de sıfır. Tabi jiletli ustura ya da ustura gibi olmuyor.

Tersten tıraş sorunsalı - zorba58 - 18/06/2012

Genelde yumuşak huylu makineler kullanıyorum. Agresif bir makine denemek istiyorum. Eğer edinebilirsem Feather' ı da deneyeceğim.

Tersten tıraş sorunsalı - linguist - 18/06/2012

(18/06/2012, Saat: 09:33)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğru makine+jilet kombinasyonunu bulduğunuzda 2, maksimum 3 perde de tersten almayla çok yakın sonuçlara ulaşabilirsiniz. Hem de cildiniz tahriş olmaz. Bunun için aynı makinada farklı jiletlerle denemeler yapmanız gerekli. Misal kendimden bir örnek çok temiz tıraş için de89+feather veya slim+rapira 7 ve 9'da 2 ya da 3 perde ile çok çok temiz tıraş alıyorum. Tahriş de sıfır. Tabi jiletli ustura ya da ustura gibi olmuyor.

usturanin sevdigim yani bu: aninda ayar degistirebiliyorsunuzSmile

Tersten tıraş sorunsalı - pars - 18/06/2012

ustura da tersten tıraş da (ATG) kulağa hoş gelse de "primum non nocere"

Tongue

Tersten tıraş sorunsalı - tarkant - 20/06/2012

kullanılan bıçaktan ziyade acaba kesme açınızdan kaynaklanıyor olabilir mi

Tersten tıraş sorunsalı - zorba58 - 20/06/2012

@tarkant bilemiyorum dostum. bugun mitchells wool fat kullandım jilet olarak yine astra yeşil ve ilk perde de daha iyi sonuç aldım bu dediğim bölgelerde.