Geleneksel Tıraş Forumları
Proden Tıraş Öncesi Jel - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Öncesi (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Konu Başlığı: Proden Tıraş Öncesi Jel (/showthread.php?tid=1086)

Proden Tıraş Öncesi Jel - eternal77 - 18/06/2012

Arkadaşlar merhaba,
Bugün Kadıköy'de gezinirken çarşı içerisinde kuaför malzemeleri satan bir yerden Proden Tıraş öncesi jel buldum. Bu akşam kullandım. Sonuç; daha az tahriş ve kanama....

Proden Tıraş Öncesi Jel - BigHillMe - 18/06/2012

kullanmasanızda hiç tahriş ve kanama olmamalı

bir yerlerde büyük yanlış var

ya teknik ya ekipman yada her ikiside

İnanılmaz hassas bir cilt ve çok sert sakallara sahibim...WS ile tıraş oluyorum. Ona rağmen baya tahriş ediyor.

Proden Tıraş Öncesi Jel - emiriko - 18/06/2012

(18/06/2012, Saat: 23:27)eternal77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnanılmaz hassas bir cilt ve çok sert sakallara sahibim...WS ile tıraş oluyorum. Ona rağmen baya tahriş ediyor.

hocam ws başlangıç için iyi de uzun vadede çok hoş olacağını sanmıyorum. bulabileceğiniz en hesaplı eski bir gillette makine alın (ne model olursa olsun) wsden iyi olacağı kanaatindeyim. Plastik ws ile bir kez tıraş oldum ve kenara koydum beni hiç memnun etmedi ama kaliteli alet ile tıraş olunca fark ediyor cidden şartlarınız el veriyorsa kaliteli ürünlere geçmeye hazırlanın hocam

Proden Tıraş Öncesi Jel - pars - 18/06/2012

Belki bastırıyor ya da yanlış teknik uyguluyor olabilirsiniz. WS ile kanatmak için baya bastırmak lazım sanki. Tahriş konusunda da belki kullandığınız ürünlerden birine alerjiniz de olabilir. Başlarda ben de WS ile 1-2 çizik atmıştım kendime, perma jiletle.

Proden Tıraş Öncesi Jel - ohtararan - 18/06/2012

başlarda el alışana kadar oluyor, daha sonra yavaş yavaş ilerliyor tekniğiniz, tahriş yaşamıyorsunuz. kullandığınız jilet te size uygun gelmiyor olabilir. makine de olabilir. bunları belirlemek çok önemli. bir de mesela sabun fark oluşturuyor. tabac ile sorun yaşamıyorum, tekniğime ve cilt yapıma uyuyor. bunları belirleyin ve biraz süre tanıyın en az 2-3 ay. bu arada tıraş öncesi jel işe yarar elbette.
selamlar.

(18/06/2012, Saat: 23:31)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18/06/2012, Saat: 23:27)eternal77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnanılmaz hassas bir cilt ve çok sert sakallara sahibim...WS ile tıraş oluyorum. Ona rağmen baya tahriş ediyor.

hocam ws başlangıç için iyi de uzun vadede çok hoş olacağını sanmıyorum. bulabileceğiniz en hesaplı eski bir gillette makine alın (ne model olursa olsun) wsden iyi olacağı kanaatindeyim. Plastik ws ile bir kez tıraş oldum ve kenara koydum beni hiç memnun etmedi ama kaliteli alet ile tıraş olunca fark ediyor cidden şartlarınız el veriyorsa kaliteli ürünlere geçmeye hazırlanın hocam

Merkur 34C sipariş verdim. Şu an kargoda Smile

Proden Tıraş Öncesi Jel - emiriko - 18/06/2012

(18/06/2012, Saat: 23:36)eternal77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18/06/2012, Saat: 23:31)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Merkur 34C sipariş verdim. Şu an kargoda Smile

tamamdır geriye doğru teknik kalıyor, teninize sakalınıza uyan jilet kalıyor hoşunuza cildinize giden sabun kalıyor sonra günlük 5-10 dakikalık zevkin tadını çıkarmak kalıyor. Okuyun hocam tüm forumu okuyun anca o zaman oluyor, bende hala okuyorum okumanın sonu yok Smile

Cvp: Proden Tıraş Öncesi Jel - Cesko - 10/10/2015

Ön hazırlık önemli. Tıraş öncesi iyi bir hazırlık yaparsam ben de tahriş kanama olmuyor.Cildi yumuşatmak önemli.