Geleneksel Tıraş Forumları
Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri (/showthread.php?tid=1094)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - adamentium - 08/07/2015

(07/07/2015, Saat: 14:48)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz önce telefon ettim açan da olmadı, firari bunlar galiba Big Grin

Hocam daha dün oradaydım. Butik bir dükkan sayılır , iki katlı. Iki kat total de 1000 m2 civarı bir alana sahip. Giriş katı sevkiyata hazır mallar , kutular vs. Ikinci kat da üretim var. Dükkana girdim in cin top oynuyor. Giriş katında sekreter masası vs vardı ancak kimse yoktu. Yukarı kata üretimin yapıldığı yere çıktım. Üretimde çalışan arkadaşlardan birisi yardımcı oldu. Ilgileri alakaları iyi .

Bu adamlar baya baya küçük esnaf. Maillerinizi okuduklarını bile sanmıyorum . Ramazan sebebiyle herkes üretimde Smile

Kolonyaları harbi iyi yalnız. 1 lt - limon , 1 lt tütün , 500 ml limon Şişe , 500 ml tütün , 300 ml limon aldım. 20 TL tuttu hepsi. Evde Tariş de var. Limonu bence Tariş ' den iyi.

Sent from my iPad using Tapatalk

Cvp: Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - korgunv - 08/07/2015

Komşum bu tütün kolonyası olayında renklendirme faktörü var. Örneğin EST'de renklendirici yok. Pereja'da öyle galiba. Bu konuda bilgi sahibi üstatların yorumlarını merakla bekliyorum.

Cvp: Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - utunc - 08/07/2015

selin satsuma ve nane kolonyası çok harika. denk gelenler mutlaka alıp denemeli.

Cvp: Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - DelikanliTiras - 08/07/2015

(08/07/2015, Saat: 00:55)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam daha dün oradaydım. Butik bir dükkan sayılır , iki katlı. Iki kat total de 1000 m2 civarı bir alana sahip. Giriş katı sevkiyata hazır mallar , kutular vs. Ikinci kat da üretim var. Dükkana girdim in cin top oynuyor. Giriş katında sekreter masası vs vardı ancak kimse yoktu. Yukarı kata üretimin yapıldığı yere çıktım. Üretimde çalışan arkadaşlardan birisi yardımcı oldu. Ilgileri alakaları iyi .

Bu adamlar baya baya küçük esnaf. Maillerinizi okuduklarını bile sanmıyorum . Ramazan sebebiyle herkes üretimde Smile

Kolonyaları harbi iyi yalnız. 1 lt - limon , 1 lt tütün , 500 ml limon Şişe , 500 ml tütün , 300 ml limon aldım. 20 TL tuttu hepsi. Evde Tariş de var. Limonu bence Tariş ' den iyi.

Sent from my iPad using Tapatalk

Sayın hocam gitmişken kolonyalarını Ankara'da nerede bulabileceğimizi sorsaydınız. Ürünleri İngiltere'de bulunabiliyor ama git gel Konya 3 saat, Ankara'da bulunmuyor Big Grin Sık sık gidiyorsanız sipariş verelim o zaman Smile

RE: Cvp: Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - adamentium - 08/07/2015

(08/07/2015, Saat: 10:36)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın hocam gitmişken kolonyalarını Ankara'da nerede bulabileceğimizi sorsaydınız. Ürünleri İngiltere'de bulunabiliyor ama git gel Konya 3 saat, Ankara'da bulunmuyor Big Grin Sık sık gidiyorsanız sipariş verelim o zaman Smile
Valla hocam başlığı okumuş olsaydım sorardım ama başlığı geç gördüm Smile

Marketlere doğrudan ürün vermiyorlarmış , daha çok toptancılara satış yapıyorlar . İngiltere ' de mallarının satıldığını firma sahibi biliyor mu bilmiyorum. Kendisi dükkanda yoktu ancak elemanların haberi yok Smile

O taraflara gideceğim de size haber veririm, bana biraz uzak sayılır ama ara ara gidiyorum Smile

Bu resmi iki gün önce paylaşmıştım yine paylaşalım

605f82ce5d630fba4ce5768198bd9378.jpg

Cvp: Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - fasulity - 05/08/2015

(20/04/2013, Saat: 02:43)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bolu İmren Kolonyalari:
Bolu Yayla Çamı (favorim, cok ferah)
Abant Niluferi
Bolu Dağ Çiçeği
Çimen Çiçeği (arabamda uzun sure kullandim)
Tütün Çiçeği (annemde hatırası çoktur, ara sıra ben de sürerim)
Ve diger cesitler...

1970'lerden belki de daha eskilerden beri ayni sise, ayni etiket. Kokular da degismemistir sanirim. Bolu sehir merkezinde kucuk bir dukkan. Tam eski, kaliteli esnaf.
200cc'lik plastik sisesi 3liraydi.
Selin gibi modern kokular beklemeyin. Nispeten agirdir. Ama rebul gibi keskin degil. Eski kafa kokulari var. Tarifi zor. Sanirim firma kuruldugundan beri ayni formulleri kullaniyor; sanirim anladiniz ne demek istedigimi.

Bolu'da öğrencilik yapmama ve bu dükkanın önünden 4 yıl boyunca hemen her gün geçmeme rağmen ilgi alanımda olmadığından içine hiç girmemiştim. Bahsettiğim zaman dilimi 13 yıl öncesine tekabul ediyor. Geçen hafta sonu ziyaretim esnasından hemen her kolonyayı denedim, Abant Gecesi adlı 60 derecelik kolonyayı çok beğendim. 60 derece olması yüze sürebilmek için nispeten avantaj sayılır. Tıraş sonrası rebul gibi yüzümü kurutmadı. Çam şişede sanırım 200 ml olan bu kolonyaya 7 TL verdim. İnternetten veya telefonda sipariş alıp almadıklarını sorduğumda ürünün kargosunun yasak olduğundan bu tip satışları yapamadıklarını ifade ettiler. Boluya yolu düşen arkadaşlara şiddetle tevsiye ederim. Yaklaşık 20 çeşit kolonyadan mutlaka beğenecekleri bir kolonya çıkacaktır.

Cvp: Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - adamentium - 05/08/2015

@ fasulity bolu çam kolonyası dediğiniz çam şeklinde şişeye sahip kolonyaysa şayet çok serin, ferah bir kokusu var. Ben de severim ancak maalesef Konya da bulamıyoruz Smile

Cvp: Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - seiko - 05/08/2015

Tam 1 sene Bolu'da kaldim (96-97), AIBU DILMER'de egitim aldim. Malesef o zamanlar ilgi alanima girmiyordu boyle seyler

Cvp: Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - challenger - 06/08/2015

Sevgili arkadaşlar herkese selamlar. Evin tütün kolonyası ile ilgili küçük bir uyarıda bulunmak istiyorum. Geçen yıl aldığım plastik şişesi Evin tütün kolonyasından farkedilir derecede plastik kokusu geliyor. Sanırım zamanla şişenin plastiği kolonyaya farkedilir bir koku veriyor. Bu pek tabii saklama koşullarıyla alakalı fakat ben kolonyaya gayet normal koşullarda muhafaza etmeme rağmen bu durum başıma geldi.

Cvp: Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri - zanshin - 06/08/2015

(05/08/2015, Saat: 19:22)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ fasulity bolu çam kolonyası dediğiniz çam şeklinde şişeye sahip kolonyaysa şayet çok serin,  ferah bir kokusu var.  Ben de severim ancak maalesef Konya da bulamıyoruz Smile
Bu olabilir mi?
http://bolcikolata.com/urunler/bolu-esintisi/nostalgia-bolu-cam-kolonyas%C4%B1-200ml