Geleneksel Tıraş Forumları
Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? (/showthread.php?tid=11128)

Sayfalar: 1 2

Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - mvorun - 03/10/2019

Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım?
Cevap?

Cvp: Soru: Jilet üzerindeki sabu kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - dikdik_s - 03/10/2019

Bu tarz seyleri takıntı yapmayarak, eski jileti atıp yenisini takarak bu isin icinden cıkabilirsiniz.

Cvp: Soru: Jilet üzerindeki sabu kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - mustbe - 03/10/2019

(03/10/2019, Saat: 20:27)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu tarz seyleri takıntı yapmayarak, eski jileti atıp yenisini takarak bu isin icinden cıkabilirsiniz.

Tisikkirlir sipirmin Smile

Cvp: Soru: Jilet üzerindeki sabu kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - dikdik_s - 03/10/2019

Big Grin Big Grin

Cvp: Soru: Jilet üzerindeki sabu kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - Sheeplessness - 03/10/2019

(03/10/2019, Saat: 20:25)mvorun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soru: Jilet üzerindeki sabu kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım?
Cevap?

Sanırım kartuşlardan bahsediyorsunuz. Kartuş kullandığım zamanlarda musluğun ağzına parmağımla basarak su tazyiğiyle jileti temizliyordum. Sabun kalıntısı olmuyordu pek.

Cvp: Soru: Jilet üzerindeki sabu kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - acoma - 03/10/2019

(03/10/2019, Saat: 20:25)mvorun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soru: Jilet üzerindeki sabu kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım?
Cevap?

Kartuş kullanıyorsunuz galiba, sıcak su yeterli gelmeli aslında.

Cvp: Soru: Jilet üzerindeki sabu kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - Poerio - 03/10/2019

Jileti , yaprak veya kartuş farketmez 10 saniye duru musluk suyunun altına tutarak sorun hallolur.

Cvp: Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - mvorun - 03/10/2019

Merhaba komşum, sıcak su kullanmıyorum ılık soğuk arası suda duruluyorum kartuşları.
sıcak olursa hem jiletin üstündeki kaplamaya zarar veriyormuş hem metal genleşiyormuş. tabi üstüne kayganlaştırıcı bantların ömrü azalıyor.
Bu yüzden basit bir yol arıyorum ki kartuşlarımı daha uzun süre kullanabileyim...

Cvp: Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - Sh@dow - 03/10/2019

Komşum burdaki yorumlar genelde kartuşluların ömrünü arttırmak yerine gömmenizi sağlar söylemesiSmile

Cvp: Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? - mvorun - 03/10/2019

(03/10/2019, Saat: 21:52)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum burdaki yorumlar genelde kartuşluların ömrünü arttırmak yerine gömmenizi sağlar söylemesiSmile

farkındayım komşum. Big Grin ee 13-14 yıldır kartuşlu tıraş oluyorum Cool