Geleneksel Tıraş Forumları
Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Domuz Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Konu Başlığı: Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası (/showthread.php?tid=11130)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası - ekindgn - 29/09/2019

Herşeyden önce @3RD1 ve @osaka23 komşularıma teşekkürü borç bilirim.

Geltir Ankara ekibinin bir üyesi olarak en son buluşmamızda elden teslim aldım 77 numaralı fırçayı. Resimlerden de görülebileceği üzere Jaguar 783'ü uzunca bir süredir kullanmaktayım. 783'ü uzunca bir süre evcilleştirmeye çalıştım; açılmayacak olan kılların neredeyse hepsini ayıkladım, koku namına hiçbir şey bırakmadım. Gövdeli, sağlam, kokusu olmayan bir fırçaya dönüştü 783. Fakat, evcilleşme sonrasında kıllarının belirli bir kısmı gitti ve hacimde belirgin bir şekilde azalma oldu. Ben bunu, özellikle sabun yüklerken çok bariz bir şekilde fark ettim. 783, hala kullandığım 2 fırçadan bir tanesi (diğeri Yaqi Tuxedo Barber Sentetik 30')
Geltir için özel üretim (özel diye adlandıracağım) fırçada ise 783' e nazaran büyük farklılıklar gördüm (783 ile kıyaslayacağım) . Öncelikle kıl yoğunluğu fazla. Buna ek olarak kıllarının yumuşaklığı daha iyi. İlk kullanımda bile yüzüm tahmin ettiğim kadar tahriş olmadı. Bir diğer artısı ise, açılmayacak olan kılların 783'e göre çok daha az olduğunu fark ettim, 2 gün boyunca toplamda 20-25 kıl ayıkladım, 3. günde fırçanın yumuşaklığı dünyalar kadar fark etti. Özel, yüzde yayılan ama köpüğü ve sıcaklığı iyi muhafaza ediyor. Sabunda köpük yüklemesi muhteşem, sabun canavarı diyebiliriz. Buna ek olarak, ne büyük bir fırça ne Jaguar 236 gibi küçük bir fırça, tam ideal bir ortalamada. Elde tutuşu gayet iyi, tam anlamıyla fırçaya hakim olabiliyorsunuz. Özeldeki yazılar pürüzsüz, net. Ayrıca, çok hoş durduğunu da eklemeliyim. Uzun bir break-in süreci gerektireceğini düşünmüyorum, çatallanmalar 4. kullanımda bile gözle görülür bir şekilde fazlalaştı. Koku anlamında ise çok fazla olmayan bir koku vardı, Arko Tıraş Sabunu ile gideremeyince Derby Limon kullandım, rahatsız edici koku gitti, yerine domuz kılı fırçanın normal kokusu kaldı ki kullandıkça daha da azalacak. Kimseyi rahatsız edecek diye düşünmüyorum.

Ben, 783'ü evcilleştirmek için uzunca bir süre çabaladım. Özel ise hiç nazlanmadı, "haydi işe koyulalım" dedi.

MTVkOTBiYmVkY2M1NDM.jpg
MTVkOTBiYzdjNmZlOWU.jpgMTVkOTBiY2VkODZlMDA.jpg
MTVkOTBiZDE3OTIxNGQ.jpg

Cvp: geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel - 3RD1 - 29/09/2019

Sıhhatler olsun komşum. Beğenmemize sevindim. Darısı inşallah bütün komşularımıza.

Cvp: geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel - Sh@dow - 29/09/2019

(29/09/2019, Saat: 17:46)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herşeyden önce @3RD1 ve @osaka23 komşularıma teşekkürü borç bilirim.

Geltir Ankara ekibinin bir üyesi olarak en son buluşmamızda elden teslim aldım 77 numaralı fırçayı. Resimlerden de görülebileceği üzere Jaguar 783'ü uzunca bir süredir kullanmaktayım. 783'ü uzunca bir süre evcilleştirmeye çalıştım; açılmayacak olan kılların neredeyse hepsini ayıkladım, koku namına hiçbir şey bırakmadım. Gövdeli, sağlam, kokusu olmayan bir fırçaya dönüştü 783. Fakat, evcilleşme sonrasında kıllarının belirli bir kısmı gitti ve hacimde belirgin bir şekilde azalma oldu. Ben bunu, özellikle sabun yüklerken çok bariz bir şekilde fark ettim. 783, hala kullandığım 2 fırçadan bir tanesi (diğeri Yaqi Tuxedo Barber Sentetik 30')
Geltir için özel üretim (özel diye adlandıracağım) fırçada ise 783' e nazaran büyük farklılıklar gördüm (783 ile kıyaslayacağım) . Öncelikle kıl yoğunluğu fazla. Buna ek olarak kıllarının yumuşaklığı daha iyi. İlk kullanımda bile yüzüm tahmin ettiğim kadar tahriş olmadı. Bir diğer artısı ise, açılmayacak olan kılların 783'e göre çok daha az olduğunu fark ettim, 2 gün boyunca toplamda 20-25 kıl ayıkladım, 3. günde fırçanın yumuşaklığı dünyalar kadar fark etti. Özel, yüzde yayılan ama köpüğü ve sıcaklığı iyi muhafaza ediyor. Sabunda köpük yüklemesi muhteşem, sabun canavarı diyebiliriz. Buna ek olarak, ne büyük bir fırça ne Jaguar 236 gibi küçük bir fırça, tam ideal bir ortalamada. Elde tutuşu gayet iyi, tam anlamıyla fırçaya hakim olabiliyorsunuz. Özeldeki yazılar pürüzsüz, net. Ayrıca, çok hoş durduğunu da eklemeliyim. Uzun bir break-in süreci gerektireceğini düşünmüyorum, çatallanmalar 4. kullanımda bile gözle görülür bir şekilde fazlalaştı. Koku anlamında ise çok fazla olmayan bir koku vardı, Arko Tıraş Sabunu ile gideremeyince Derby Limon kullandım, rahatsız edici koku gitti, yerine domuz kılı fırçanın normal kokusu kaldı ki kullandıkça daha da azalacak. Kimseyi rahatsız edecek diye düşünmüyorum.

Ben, 783'ü evcilleştirmek için uzunca bir süre çabaladım. Özel ise hiç nazlanmadı, "haydi işe koyulalım" dedi.

Komşum detaylı inceleme için çok teşekkürler. Bizde fırçalarımızı bekliyoruz nasipse önümüzdeki hafta içi elimizde olucak. Sizin gibi ilk kullanıcılardan böyle güzel yorumlar duymak bizim merakımızı arttırıyor. Hep beraber iyi günlerde kullanalım diyelim o zamanSmile

Cvp: geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel - Ayhandulgar - 29/09/2019

(29/09/2019, Saat: 18:20)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum detaylı inceleme için çok teşekkürler. Bizde fırçalarımızı bekliyoruz nasipse önümüzdeki hafta içi elimizde olucak. Sizin gibi ilk kullanıcılardan böyle güzel yorumlar duymak bizim merakımızı arttırıyor. Hep beraber iyi günlerde kullanalım diyelim o zamanSmile

+1 inceleme için teşekkürler. Bizde heyecanla bekliyoruz.

Cvp: geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel - osaka23 - 29/09/2019

Hocam incelemeniz icin cok tesekkurler en basindan beri temennimiz sizin sadece almis olmak icin degil senelerce zevkle kullanacaginiz keyifli bir urun aciga cikarmakti umuyorum herkesin aeverek kullanacagi bir firca olur Smile

geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel - ahbap - 30/09/2019

@ekindgn komşum inceleme için teşekkürler. @osaka23 ve @3RD1 komşularımıza da emekleri için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel - manuple - 30/09/2019

(29/09/2019, Saat: 17:46)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herşeyden önce @3RD1 ve @osaka23 komşularıma teşekkürü borç bilirim.

~

Güzel bir inceleme olmuş, bu yazıyı okuduktan sonra "iyi ki katılmışız" dedim.

Cvp: geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel - DenizKSK - 30/09/2019

@ekindgn komşuma bu detaylı ve karşılaştırmalı incelemesi için teşekkür ederim. O kıl yoğunluğunun güzelliğini ve zaman geçtikçe çatallanmaları şimdiden görür gibiyim. 5-6 ay sonra mis gibi açılır, yumuşar uçlar. Bu özel-limitli üretim sabun canavarına ulaşmamızı sağlayan @3RD1 ve @osaka23 komşularımın emeklerine sağlık. Çok uğraştılar, yoruldular. Tekrardan teşekkürler.
Şimdi triple milled-katı daş gibi sabunlar düşünsün. Cool
Big Grin

Cvp: geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel - 3RD1 - 30/09/2019

Sevdiğiniz sabunları kullanmayın komşum @DenizKSK tadını almadan bitirebilir arkadaş. Smile

geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel - EskUyeMhmt_G - 03/10/2019

Fırçayı 1 haftadır break in sürecine soktum.

Kıl ayıklama, buzdolabında bekletme, köpükte bekletme, 4 defa tam kurutma işlemlerinden geçerek pamuk gibi olmaya başladı.

Ama arada normal kıllar da dökülüyor. Sanırım ters kılları cımbızla ayıkladığım için düğüme zarar verdim. Kılları olabilecek en dipten kesme yoluyla ayıklamak daha iyi olacaktır.

Edit: Fırça aşırı kötü kokuyor Koku olayı için de önce seyreltilmiş suda sonrasında karbonatlı suda bekleteceğim. Bu işlemleri yapmama rağmen çöpe giden bir 10049'um vardı. Umarım bunun kokusu geçer.

Geçmezse; minimalist biri olarak ilk koleksiyon ürünüm bu fırça olacak

Tekrar teşekkür ediyorum değerli zamanlarını ayırarak bu etkinliği düzenleyen @3RD1 ve @osaka23 'e