Geleneksel Tıraş Forumları
Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Zaza Jiletli Tıraş Makinesi (/showthread.php?tid=11145)

Sayfalar: 1 2

Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - asunbul - 07/10/2019

Değerli komşularım,

Geçen hafta Zaza Jiletli Tıraş Makinesi'ni Razorus'tan almıştım deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterim.

Razorus Ürün Linki

Öncelikle üretim kalitesinden bahsedeyim:

Razorus'a göre boyutları:
Toplam uzunluğu : 90 mm
Sap uzunluğu      :  80 mm
Baş genişliği       :  40 mm
Ağırlığı               :  72 gr

Sitedeki fotoğraflarından daha güzel bir alet onu kesinlikle söyleyebilirim. Kaplamasında bir problem göremedim. Benim görüşüm elde ve kullanımda kaliteli duruyor.

Siyah karton bir kutuda geliyor, kutu kalitesi çok iyi sayılmaz. Kutudan bir tek makine çıkıyor herhangi bir açıklama, kalite kontrol vs. çıkmadı.

IMG-20191007-170755.jpg

Alet 3 parçalı bir şekilde geliyor. Ergonomisine gelince sapı bana biraz ince geldi, ağırlığı gayet güzel ne ağır ne de hafif rahat bir kullanım imkanı veriyor. Jilet tutuşu güzel eşit şekilde tuttuğunu bir kaç jiletle deneyerek gördüm.

Bir beğenmediğim yanları tarak kısmının köşeleri biraz keskince daha yumuşak yapılabilirmiş ama yüzde çok etkisi olmuyor, ben negatif bir his almadım ve vida kısmı sanki her an diş kaçıracakmış gibi biraz sertçe.

IMG-20191007-170815.jpg

Deneyimlere gelince 4 farklı jiletle denedim. Hepsinde ortak olması adına Arko Tıraş Sabunu kullandım. Tüm jiletler için ortak görüşüm aletin kullanımı bence gayet güzel. 4 jiletle de problem yaşatmadı.

1. Trig - Tam sanırım doğru jilet bu gibi. Jileti yüzümde hissettirdi. Konforlu bir tıraş oldum, kesik veya tahriş yaşamadım. 2 perdede herşey tamam.
  2. Derby Usta - Biraz agresifleştirdi, normalde 2 perdede yaptığım yeri tek perdede bile alabildim.
  3. Derby Premium - Konforu Trig'den daha iyi geldi, iki perdede her şey tamamdır.
  4. Euromax - Biraz agresifleştirdi ama konforluydu. Bu aletle ben tercih edebileceğim bir jilet olarak adresledim. 2 perdede tamamdır.

Özetle;
  • Ben memnun kaldım. Beklediğimden daha iyi kalitede üretilmiş.
  • Edwin Jagger'dan daha agresif ve Mühle R41'den daha yumuşak bir alet.
  • Orta keskinlikte jiletlerle öneririm.
  • Zaza bir daha üretir mi bilmem ama bulunca koleksiyon için almak gerekir düşüncesindeyim.
  • Kaliteli aletlerle karşılaştırmayı özellikle yapmak istemem onların üretim kalitesinde değil, özellikle belirtmek isterim.

Cvp: Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - Sheeplessness - 07/10/2019

Detaylı inceleme için teşekkür ederiz komşum. Elinize sağlık.

Cvp: Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - Ayhandulgar - 07/10/2019

İnceleme için teşekkürler komşum.
Zaza yerli malı olması nedeniyle tercih edilesi bir marka bence bildiğim kadarıyla bazı ürünlerini yurtdışında urettirip satiyorlar.(sap tasi ve jiletli usturalari vs.) Bu açıdan bu da yurtdışı üretimi olup Zaza için üretilmiş bir ürün olabilir.

Cvp: Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - Soner - 07/10/2019

Emeğinize sağlık komşum, güzel inceleme olmuş. Sap ince olsada, sap üzerindeki kabarık çıkıntılar tutuşta ergonomik rahatlık sağlıyor sanırım.

Cvp: Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - erfa - 07/10/2019

Güzel bir inceleme yazısı olmus. Emeğinize sağlık.

Cvp: Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - Poerio - 07/10/2019

Komşum yaptığınız inceleme çok güzel olmuş elinize sağlık.

Cvp: Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - Değer - 07/10/2019

Hayırlı olsun iyi günlerde kullan komşum. Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.

Cvp: Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - kral arthur - 07/10/2019

İnceleme için teşekkürler komşum.Alet agresif mi çok?

Cvp: Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - Sh@dow - 07/10/2019

Komşum çok güzel bir inceleme yazısı çıkartmışsınız, elinize sağlık detaylı bilgi için.

Cvp: Zaza Jiletli Tıraş Makinesi - asunbul - 07/10/2019

@Sheeplessness, @Ayhandulgar, @erfa, @Poerio, @Değer ve @Sh@dow değerli destekleriniz için çok teşekkürler.