Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Tıraş Ekipmanları Önem Sırası (/showthread.php?tid=11389)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Cvp: Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - mustbe - 16/11/2019

Alet x jilet x sabun x fırça derim ben.

Ucuz denemeler pahalı sonuçlar ile ilgili bir konu vardı. Ucuz diye aldıklarıni toplayıp üst seviye set kurabilecegi sonucuna varmisti

Cvp: Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - JohnLocke - 16/11/2019

(16/11/2019, Saat: 00:15)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bence fırçayı biraz küçümsemişsiniz sanki. Triple mild üst düzey bi sabunu kaldırıp güzel bi köpük oluşturmak için yeterli omurgası olması gerekir fırçanın aksi taktirde pahalı sabununuz bi işe yaramaz. Ya da elinizdeki fırçanın batıcılığı yüksekse daha kesime başlamadan yüzünüzü tahriş edersiniz ve tıraşınız kötü geçer. Yahut knotu çok küçükse ikinci üçüncü perdelere yeterli köpük kalmaz. Isı ve su tutuşu da buna dahil vs. O yüzden fırça keyif yönü demek bana göre çok doğru değil. Tabi genel olarak bakarsak tüm bileşenler işin keyif yönüne dahil. Ama fırça sabun ya da tıraş aletinden önemsiz değil bence.

50 liralık bir omega uçları çatallandiktan sonra batıcı olmaz her türlü sabunu da kaldırır. Yani ne tahriş eder ne de köpükte sıkıntı yaşarsınız. Fırça önemlidir ama kullandığınız sabun daha önemlidir. Omega + Tobs mu ? En ala Porsuk + Arko mu ?

Cvp: Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - Sheeplessness - 16/11/2019

(16/11/2019, Saat: 01:28)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 50 liralık bir omega uçları çatallandiktan sonra batıcı olmaz her türlü sabunu da kaldırır. Yani ne tahriş eder ne de köpükte sıkıntı yaşarsınız. Fırça önemlidir ama kullandığınız sabun daha önemlidir. Omega + Tobs mu ? En ala Porsuk + Arko mu ?

Komşum olay orda zaten uçları çatallanmış omega kötü fırça değil ki zaten. 5 liralık sentetikleri deneyin isterseniz ondan sonra konuşalım. Smile Ayrıca sondaki soru bana ise ben en ala porsuk + arko derim. Arko kötü sabun değil bana göre Smile

Cvp: Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - JohnLocke - 16/11/2019

(16/11/2019, Saat: 01:35)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum olay orda zaten uçları çatallanmış omega kötü fırça değil ki zaten. 5 liralık sentetikleri deneyin isterseniz ondan sonra konuşalım. Smile Ayrıca sondaki soru bana ise ben en ala porsuk + arko derim. Arko kötü sabun değil bana göre Smile

Arko kötü sabun demedim. Arko Tobs’a göre baya baya kötü bir sabun. 5 liralık fırça tavsiye etmiyorum zaten en alt seviye olarak omega’yı örnek verdim, ekonomik fırçadır. Sonuçta kaliteli bir domuzun 4’te 1 fiyatı, ortalama bir porsuk fırçanın 10’da 1 fiyatı. Ha bence evet kaliteli fırçalar tercih edilmelidir bütçe doğrultusunda ama konu zaten öncelik meselesi. Benim tercihim verdiğim örnekler ışığında kesinlikle omega + tobs tarzında olurdu. Çünkü kayganlık, koruyuculuk ve nemlendirmeyi sağlayacak olan fırça değildir. Ortalama bir fırça asla üzmez.

Cvp: Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - Sheeplessness - 16/11/2019

(16/11/2019, Saat: 01:43)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko kötü sabun demedim. Arko Tobs’a göre baya baya kötü bir sabun. 5 liralık fırça tavsiye etmiyorum zaten en alt seviye olarak omega’yı örnek verdim, ekonomik fırçadır. Sonuçta kaliteli bir domuzun 4’te 1 fiyatı, ortalama bir porsuk fırçanın 10’da 1 fiyatı. Ha bence evet kaliteli fırçalar tercih edilmelidir bütçe doğrultusunda ama konu zaten öncelik meselesi. Benim tercihim verdiğim örnekler ışığında kesinlikle omega + tobs tarzında olurdu. Çünkü kayganlık, koruyuculuk ve nemlendirmeyi sağlayacak olan fırça değildir. Ortalama bir fırça asla üzmez.

Fırça tıraşın keyif yönü dediniz ya o yüzden önemsiz demişsiniz gibi algılanıyor. AS ile bir tutmuşsunuz. Şahsen ben tıraşım iyi geçince AS kullanma ihtiyacı hissetmiyorum. Keyfine kullanıyorum ya da kullanmıyorum. Fırçayı AS ile bir tutmak yanlış onu söylemek istiyorum. Mesela kaliteli fırça ile güzel tıraş geçirerek AS kullanmadan tıraşı tamamlayabilirsiniz ama AS ne kadar mükemmel olursa olsun kötü fırçanın açığını kapatamaz.

Cvp: Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - kadir.tbk - 16/11/2019

En kaliteli fircadan en siradan firca ile en kaliteli alet ve siradan bi alet arasinda dahi iscilik farki var .Düsünüldügünde fircanin yapim asamasi hayvandan baslayip tezgaha kadar cok uzun bi sürecden geciyo ama alet öylemi Smile evet öyle . Bazi aletleri düsündügümde öyle . Ama fircanin serüveni dahabi baska . Eski dönemlerden beri lüxün ve iyi bi ekipmanin en önemli aktörü sanki dogal geyik boynuzlu yumusacik silvertip bi firca degilmi . Simdi böyle zahmetli bi iscilige fircayi 1 numaraya koymakda israr ediyorum Smile
Buarada bu konu gercekten hos olmus Smile cok farkli görüsler cikicak belli .

Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - Aedan - 16/11/2019

Alet
Sabun
Fırça
Aftershave

Derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - 00serkan4300 - 16/11/2019

Sabun×alet×jilet×fırça×as
Sabunun forvet oldugunu kabul edince rahat ettim.stirling ve sv sabunları kullanmaya başlayınca olaya bakış açım değişti. Sadece sabunu değiştirdiğim kombinasyonlarda traşta ve traş sonrası konforda ciddi etki var.
Alet ve jileti bütün olarak değerlendiriyorum. mild alet ve keskin jilet benim için ideal sanırım.
Fırça da önemli ama bunlardan sonra geliyor bence.porsuk, domuz ve sentetik fırçalarda orta kalite ve üstü yeterli geliyor.1000 tl lik fırça kullansam da traşlar sanırım şimdiki gibi geçer çok fark olacağına inanmıyorum. Bence önemli olan fırçayı yüzde iyi kullanmak ve fırçayı iyi tanıyarak köpüğü, yüklemeyi,suyu vs. güzel ayarlamak.
As olarak ben kolonya ve losyon a gerek duymuyorum. kuru ciltli olduğumdan balsam mutlaka kullanıyorum ucuz da olsa beni üzmüyor.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - Dumanus - 16/11/2019

Bana gore siralama,
sabun-jilet-firca-alet-as seklinde.

Sabunun koruyuculuk ve konfor acisindan tiras icin oncelikli oldugunu dusunuyorum. Sonrasinda akicilik ve puruzsuz bir tiras icin jilet secimi onemli. Sonrasinda fircanin nitelikleri, alet olarak mild veya agresif aletler tercih edilebiliyor. Ustura da bir tercih. Son olarak da tiras sonrasi cilt bakimi icin as secimi

Cvp: Tıraş Ekipmanları Önem Sırası - zorsakal - 16/11/2019

ben de sabunun en önemli şey olduğunu düşünüyorum.arko yüzümü mahvederken aynı jilet-alet ile cella ile çok iyi tıraş oluyorum.
fırça konusunda çok deneyimim yok..Wilkinson fırça kullanıyorum..Yaqi den aldığım sentetik ve porsuk fırçalar geldiğinde karşılaştırabilirim.
after shave i ise iyi bir tıraş için zorunluluk olarak görmüyorum.

sabun-jilet-alet-fırça-as