Geleneksel Tıraş Forumları
Farklı tıraş aleti "comet" - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Standart Dışı Jiletli Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Konu Başlığı: Farklı tıraş aleti "comet" (/showthread.php?tid=11779)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: Farklı tıraş aleti "comet" - laktik - 28/01/2020

(27/01/2020, Saat: 22:45)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardes onu nereden kimden aldım bende hatırlamıyorum. Ama sıfır kutusundaydı, belki bir komsumdan aldım hatırlayamadım simdi kusura bakma.
Rica ederim. Feriköy antika pazarında allegro vardı, bu makinadan dikkatimi çeken olmadı. Yurtiçinden mi diye sormak istedim.

Cvp: Farklı tıraş aleti "comet" - Lord Sparhawk - 28/01/2020

Bunlar aborjin gibi görünmeyin diye uzun saç sakala azıcık şekil vermek için üretilmiş makineler. Hayvanlarınızın tüylerinde de kullanabilirsiniz ama tıraş aleti diye düşünmemek lazım.

Cvp: Farklı tıraş aleti "comet" - KAYHAN - 28/01/2020

20200127-212331.jpg20200127-212436.jpg
Bu jiletlerde bu tarz saçkesiciler için üretilmiş,sakal tıraşında denedim sonuç olumsuz Wink

Cvp: Farklı tıraş aleti "comet" - Devil67 - 28/01/2020

(28/01/2020, Saat: 09:11)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunlar aborjin gibi görünmeyin diye uzun saç sakala azıcık şekil vermek için üretilmiş makineler. Hayvanlarınızın tüylerinde de kullanabilirsiniz ama tıraş aleti diye düşünmemek lazım.

Haklısın hocam benim ana kullanım amacım işten güçten yada tembellikten uzayan sakalları düzeltmek. Farklı bir alet olarak dolabımda durur fazla kullanılacak bir alet değil.

Cvp: Farklı tıraş aleti "comet" - 3RD1 - 28/01/2020

http://www.marmaraltd.com/sollina-sanayi-jiletleri.htm

Yedek jiletleri buradan temin edilebilir belki. Aynı jilet gibi duruyor.

Cvp: Farklı tıraş aleti "comet" - dikdik_s - 28/01/2020

Bu arada basliga dikkat etmemistim, Lord kardeste soylemis bununla tiras falan olmaz dostlar. O amacli birsey degi.
Basligi degistirelim derim hatta.

Cvp: Farklı tıraş aleti "comet" - Devil67 - 28/01/2020

(28/01/2020, Saat: 21:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada basliga dikkat etmemistim, Lord kardeste soylemis bununla tiras falan olmaz dostlar. O amacli birsey degi.
Basligi degistirelim derim hatta.

Açıklamada tıraş aleti de yazıyor serdar hocam. Deneyemedim çocuklardan işten 1 haftalık sakalı ne yapar merak ediyorum.

Cvp: Farklı tıraş aleti "comet" - dikdik_s - 28/01/2020

Nasıl diyeyim, boyle abuk aletlerin (lazer pointer, havai fisek vs. ) ustunde bir ibare koyarlar bilirsiniz "use at your own risk" diye. Hani biz urettik sen bunu nasıl kullanacaksan iyi dusun vebali senin ustunde biz karısmayız gibi.

Bunun da tırası "use at your own risk" kıvamındadır kardeş tahminim Smile Bizler icin deneme, kendin çok merak edersen dene derim.

Cvp: Farklı tıraş aleti "comet" - Cem Hazir - 29/01/2020

Neşeli Günler filminde Şener Şen’in rahmetli Selim Naşit’i perişan ettiği sahnedeki gibi, 80’li yıllarda Ankara pazar yerlerinde satıcı abiler bu tür aletlerle saç baş dağınık vatandaşları tıraş ederek hem aletlerin nasıl kullanıldığını anlatır, hem de satış yaparlardı. Bu aletlerin her yüzüne jilet takıp, kafanın üst tarafını kalın kısmıyla, yan ve arka kısımlarını ise ince kısmıyla, saç tarar gibi aynı yerden bir kaç kez geçerek saç tıraşını nihayetlendirirlerdi. Alabruz diye tabir edilen modelde kendi kendine saç tıraşı olmak çok kolaydı. Başka bir modelde saç kesilebildiğine şahit olmadım.  

O dönemlerdeki meşhur şarkıcı Paul Young’ın saç modelini yapabileceğimi gözüm kesseydi, bir tane alacaktım hatta.

Cvp: Farklı tıraş aleti "comet" - Devil67 - 29/01/2020

(28/01/2020, Saat: 23:48)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasıl diyeyim, boyle abuk aletlerin (lazer pointer, havai fisek vs. ) ustunde bir ibare koyarlar bilirsiniz "use at your own risk" diye. Hani biz urettik sen bunu nasıl kullanacaksan iyi dusun vebali senin ustunde biz karısmayız gibi.

Bunun da tırası "use at your own risk" kıvamındadır kardeş tahminim Smile Bizler icin deneme, kendin çok merak edersen dene derim.

Tamamen şahsi merakımdan deneyeceğim hocam.