Geleneksel Tıraş Forumları
P&G den geleneksel tıraşa bir darbe daha - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: P&G den geleneksel tıraşa bir darbe daha (/showthread.php?tid=11793)

Sayfalar: 1 2 3

P&G den geleneksel tıraşa bir darbe daha - oguzkagan - 31/01/2020

Değerli komşularım,
Hatırlarsanız dün WS tıraş aleti konusu altinda p&g nin tıraş ürünlerindeki tekelinden dem vurmuş, bununla birlikte daha önce bir kaç komşumuzun geleneksel tıraş ürünlerinin neden artık zincir marketlerde satılmadığı sorusuna ve keşke satılsa temennisine de cevap aramıştım.

Amerikan Cincinnati Business Courrier adlı yerel ticaret gazetesinin 30 ocak tarihli haberine göre p&g (ek bilgi:p&gnin merkezi Cincinnatidedir); ilk olarak Mannathan NewYorkta 1996 da kurulan ve kendisinin 2009 da satın aldığı amerikanın geleneksel tıraşa dair en büyük yapılanması Art of Shaving (AoS - Tıraş Sanatı) mağazalarından 83ünü kapatma kararı almış...

Aynı gazetenin p&g ile ilgili diğer haberlerine baktığımızda firmanın 2019 4.çeyrekte %7lik büyüme yakaladığı ve 2020 2.çeyrekte bu oranı geçeceği yani daha da büyüyeceği haberiyle birlikte Utah Arizonadaki fabrikasına 310 milyon dolarlık ek tesis yapacağı haberi de var... Yani Aosleri kapatma kararının altında para pul kâr vs yatmıyor...

Açıkçası önümüzdeki dönem/senelerde St.Petersbourg Rusyadaki jilet fabrikasını da kapatması için önünde engel görmüyorum...

Ez cümle; geleneksel tıraşa mümkün olduğunca sahip çıkalım, çevremizdekileri aşılayalım

SSS79ca394554e3d69e836ff38c36021bf3.jpg

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: P&G den geleneksel tıraşa bir darbe daha - BigHillMe - 31/01/2020

stok! stok! stok! Wink

P&G den geleneksel tıraşa bir darbe daha - onur7 - 31/01/2020

Bütün mağazaları mı kapatıyorlar anlamadım ama günümüzde online alışveriş daha yaygın bir hale geldiği için de fiziksel mağazalar kapatılıyor olabilir diye düşünmek istiyorum.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haberde mağazalardan bahsedilmiş AoS in online satışıyla ilgili bir bilgiye yer verilmemiş.

Cvp: P&G den geleneksel tıraşa bir darbe daha - cokomoko - 31/01/2020

Başka jilet üretimi yapan firmalar yok mu, p&g üretimden vazgeçerse diğerleri devam eder çok da önemli değil diye düşünüyorum.

Evet birçok var en başta derbymiz var, alman mısır israil hint pakistan amerikan markaları var... rusyadaki fabrika belli başlı jiletleri üretiyor (permasharp gillette gibi)

Edit: Rusya St.Petersbourg şehrindeki P&G nin alt markası olan PPI fabrikası , rusyadaki fabrika deyince tüm rus jiletleri anlaşılmasın...

P&G den geleneksel tıraşa bir darbe daha - aliyuksel - 31/01/2020

Wilkinson jilet bu grupta mı oluyor? Yani artık üretilmeyecek mi?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yanlış anlatım yaptım herhalde, kusuruma bakmayınız. St.Petersbourg daki fabrika kapanmadı, p&g bu kafayla giderse orayı da kapatır babında yazdım.

RE: P&G den geleneksel tıraşa bir darbe daha - aliyuksel - 31/01/2020

(31/01/2020, Saat: 21:27)oguzkagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış anlatım yaptım herhalde, kusuruma bakmayınız. St.Petersbourg daki fabrika kapanmadı, p&g bu kafayla giderse orayı da kapatır babında yazdım.

Siz öyle deyince, big hill me de stok stok deyince hemen sanal kart a yükledim bakiyeyi, başlıyordum alışverişe Smile

P&G den geleneksel tıraşa bir darbe daha - Nani Kuş - 31/01/2020

(31/01/2020, Saat: 21:30)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz öyle deyince, big hill me de stok stok deyince hemen sanal kart a yükledim bakiyeyi, başlıyordum alışverişe Smile

Başlayın komşum . Ama faturayı @oguzkagan yollayın kendisi fatura bükücü