Geleneksel Tıraş Forumları
Raif Shaving, Youtube - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Video (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Raif Shaving, Youtube (/showthread.php?tid=11873)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Raif Shaving, Youtube - shaving nick - 01/05/2020

(01/05/2020, Saat: 20:39)Ado - fb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi son videoyu silmişsin sebebi nedir ?

Merhaba, videoda mikrofon hatası vardı, bu şekilde kalmasını istemedim. Yarın aynı kombinasyonla tıraş olup tekrar koyacağım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Raif Shaving, Youtube - shaving nick - 02/05/2020

Merhaba komşularım,

Çok övgü alan Voskhod jileti denemek için sabırsızlanıyordum. Oldukça konforlu olan jileti Razorock HD sap ile Merkur kafada Proraso sabun ile inceledim. İyi seyirler.

505c2cfcad4c2a273f550ac6840508a4.jpg

https://youtu.be/1i1SdyNYzFs

Cvp: Raif Shaving, Youtube - jegal - 02/05/2020

@shaving nick komşum keyifle izledim voskhod jilet keyifle kullandığım jiletlerden cildi mermer gibi yapan jilet Smile
sıhhatler olsun

Raif Shaving, Youtube - shaving nick - 03/05/2020

(02/05/2020, Saat: 23:10)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @shaving nick komşum keyifle izledim voskhod jilet keyifle kullandığım jiletlerden cildi mermer gibi yapan jilet Smile
sıhhatler olsun

Yabancılar Derby extra’ya konforlu diyorlar. Ben Voskhod’un kestiğini bile anlamadım. Ancak atlama yaptı tam almadığı bölgeler oldu. Sizde böyle bir durum oldu mu?

Raif Shaving, Youtube - Creator - 03/05/2020

Harika bir video daha izledim sayenizde artık videolarınız hobimizin bir parçası oldu. Geleneksel tıraşa katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Raif Shaving, Youtube - jegal - 03/05/2020

@shaving nick komşum bende her hangi sıkıntı olmadı çünkü uyguladığım tıraş tekniği ve köpürtme yöntemi farklı bende Önceleri farklı konu başlıkları altında uyguladığım yöntemi anlattım ve başarı elde edincede geleneksel tıraşa benimsediğim yöntem,teknikle devam ettim.

uyguladığım yöntemi anlatayım kısaca ; koruma taraklı tıraş aleti kullanmayı sevmeyen biriyim koruma taraksız kullanıyorum alete kendimce belirlediğim agresifliğine bağlı jilet sıralamam var.
Köpürtmeye gelirsek termosda kaynatılmış sıcak su plastik tasa basılmış arko üzerinde güzel bir köpük elde edip yüzde uygulamada kıl köklerine tırnaklarımlada yediriyorum fırçayla iş bitiyor ama tırnaklarla yedirme başlıyor köpüğü
anlattığım bu yöntemde yüzümde aktı adeta voskhod jilet tek perde işimi bitiriyorum atlama flan olmadı
Forumda çok söylenir bu jilet ve alet uyumu belki sende jiletle alet uyumsuzluğu olmuşdur
aslında jilete göre alet seçmek yerine at koruma tarağına çöpe keyfini çıkar Smile

Raif Shaving, Youtube - shaving nick - 03/05/2020

(03/05/2020, Saat: 12:09)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @shaving nick komşum bende her hangi sıkıntı olmadı çünkü uyguladığım tıraş tekniği ve köpürtme yöntemi farklı bende Önceleri farklı konu başlıkları altında uyguladığım yöntemi anlattım ve başarı elde edincede geleneksel tıraşa benimsediğim yöntem,teknikle devam ettim.

uyguladığım yöntemi anlatayım kısaca ; koruma taraklı tıraş aleti kullanmayı sevmeyen biriyim koruma taraksız kullanıyorum alete kendimce belirlediğim agresifliğine bağlı jilet sıralamam var.
Köpürtmeye gelirsek termosda kaynatılmış sıcak su plastik tasa basılmış arko üzerinde güzel bir köpük elde edip yüzde uygulamada kıl köklerine tırnaklarımlada yediriyorum fırçayla iş bitiyor ama tırnaklarla yedirme başlıyor köpüğü
anlattığım bu yöntemde yüzümde aktı adeta voskhod jilet tek perde işimi bitiriyorum atlama flan olmadı
Forumda çok söylenir bu jilet ve alet uyumu belki sende jiletle alet uyumsuzluğu olmuşdur
aslında jilete göre alet seçmek yerine at koruma tarağına çöpe keyfini çıkar Smile

Teşekkürler komşum, Tekniğinizi deneyeceğim. Peki kaç günde bir tıraş oluyorsunuz?

(03/05/2020, Saat: 05:44)Creator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Harika bir video daha izledim sayenizde artık videolarınız hobimizin bir parçası oldu. Geleneksel tıraşa katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Osman Bey asıl siz yaptığınız sabunla bize yerli ve kaliteli bir sabun sundunuz. İnşallah işiniz büyüyerek Dünya’ya açılır. Teşekkürler.

Cvp: Raif Shaving, Youtube - jegal - 03/05/2020

@shaving nick bu süre değişebiliyor bazen 1 hafta tıraş olmuyorum bazen 3 günde 1 tıraş oluyorum.

Cvp: Raif Shaving, Youtube - mustbe - 03/05/2020

(03/05/2020, Saat: 12:09)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @shaving nick komşum bende  her hangi  sıkıntı olmadı çünkü uyguladığım tıraş  tekniği ve köpürtme yöntemi farklı bende Önceleri  farklı konu başlıkları altında  uyguladığım yöntemi anlattım ve başarı elde edincede geleneksel  tıraşa benimsediğim  yöntem,teknikle devam ettim.

uyguladığım yöntemi anlatayım kısaca ;  koruma  taraklı tıraş aleti kullanmayı sevmeyen biriyim koruma taraksız kullanıyorum alete kendimce belirlediğim   agresifliğine bağlı jilet sıralamam  var.
Köpürtmeye gelirsek termosda kaynatılmış  sıcak su  plastik tasa basılmış arko  üzerinde güzel bir  köpük elde edip yüzde uygulamada kıl köklerine tırnaklarımlada  yediriyorum fırçayla  iş bitiyor ama  tırnaklarla yedirme başlıyor köpüğü
anlattığım bu yöntemde yüzümde aktı adeta voskhod jilet  tek perde işimi bitiriyorum atlama flan olmadı
Forumda çok söylenir bu  jilet ve alet uyumu belki sende  jiletle alet uyumsuzluğu olmuşdur
aslında  jilete göre  alet seçmek yerine  at  koruma tarağına  çöpe keyfini çıkar Smile

Komşum bu cümleyi çok kuruyorum ben size de yazmak istedim. Daha az zahmetle soğuk suda bile arkoya 5 6 damla gliserin ekleyin tıraşiniz akıcı geçer ve tıraş sonrasi daha nemli bir cilt ile son bulur.

Raif Shaving, Youtube - shaving nick - 18/05/2020

Komşularım merhaba, son günlerde forumda Wilkinson Sword Premium set ile ilgili sorular geldi. Bende elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. İyi seyirler.

https://youtu.be/D4Tb9b8V3FI

d17063b494b11bd375b470f8404b1b36.jpg