Geleneksel Tıraş Forumları
Zaza Tıraş Kremi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Kremleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Konu Başlığı: Zaza Tıraş Kremi (/showthread.php?tid=11915)

Sayfalar: 1 2

Zaza Tıraş Kremi - V4Vamık - 20/02/2020

Herkese merhabalar,

geçenlerde Zaza Han'da dikkatimi çekti, denemek için bir tane aldım. Regular ve Sensitive olarak iki tane çeşidi var. Bendeki "Regular". Sensitive olanın da ambalajı mavi, gene nostaljik bir görüntüsü var.

Satış fiyatı 10 TL.

Genel olarak değerlendirmek gerekirse Arko ve Derby tıraş kremleriyle aynı sınıfta diyebilirim. Regular'ın kokusunu daha çok beğendiğim için onu aldım. Kokusu Arko'nunkileri  andırıyor; Cool kadar baskın değil, Moist/Hydrate'i de andırıyor. Aynı notalarda diyebiliriz. Bu kokuları sevenler bu ürünü de belki kokusundan ötürü daha da seveceklerdir.

Sensitive'in kokusu biraz daha farklı idi. Onunkisinde biraz daha nane-lavanta gibi keskin bir koku vardı.

İçeriği:Steraik asit, hindistan cevizi yağı, gliserin, potasyum hidroksit, parfüm, su, CI 74180 (internetten anladığım kadarıyla boya katkısı)

Performansına gelecek olursak, köpürmesi oldukça hızlı ve kolay. Yastıklaması, yumuşatması, sonrasında nemlendirmesi Arko ayarında diyebilirim, belki az biraz daha iyi. Köpük tıraş sonuna kadar kurumadı. Fiyat/ performans olarak bence başarılı bir ürün. Özellikle Arko ve Derby tıraş kremi sevenler tarafından alternatif olarak kullanılabilir.

vlxyjy.jpg
plPkx8.jpg
WHzm9J.jpg
ATtN12.jpg

Cvp: Zaza Tıraş Kremi - jegal - 20/02/2020

@V4Vamık resimler çalışmıyor

Cvp: Zaza Tıraş Kremi - V4Vamık - 20/02/2020

(20/02/2020, Saat: 12:59)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @V4Vamık  resimler  çalışmıyor

Komşum, uyarı için teşekkürler. Biraz uğraştım ama sanırım bu sefer oldu.

Cvp: Zaza Tıraş Kremi - edward - 20/02/2020

10 TL arko/derby ayarında performans göstermesi f/p oranını düşürmüş.

Cvp: Zaza Tıraş Kremi - kral arthur - 20/02/2020

Bilgilendirme için teşekkürler komşum.Alıp bir denemek lazım diye düşünüyorum.Satan bir site var mı acaba?

Zaza Tıraş Kremi - V4Vamık - 20/02/2020

@kral arthur komşum baktım ama internette satışını göremedim. Tahmin ediyorum yakında Zaza'nın kendi sitesi tirassepetim'e düşer.

SM-A805F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(20/02/2020, Saat: 14:32)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 TL arko/derby ayarında performans göstermesi f/p oranını düşürmüş.
Eh, işte komşum, f/p sınırında. Kokusu biraz daha iyi, çabuk kurumuyor, ambalajı nostaljik. Paraben de içermiyor galiba.

Cvp: Zaza Tıraş Kremi - JohnLocke - 20/02/2020

Farklı değişik kokularla bir şeyler yapsalarmış keşke. Mesela portakal kokulu bir krem çıkarmış olsalardi bir çoğumuz kokusundan dolayı alabilirdi belki.

Cvp: Zaza Tıraş Kremi - kral arthur - 20/02/2020

(20/02/2020, Saat: 15:30)V4Vamık Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kral arthur komşum baktım ama internette satışını göremedim. Tahmin ediyorum yakında Zaza'nın kendi sitesi tirassepetim'e düşer.

Teşekkür ederim komşum.

Cvp: Zaza Tıraş Kremi - kadir.tbk - 20/02/2020

İnceleme icin tesekkürler komsum cok net güzel anlatmissiniz .

Cvp: Zaza Tıraş Kremi - MetsGo - 20/02/2020

İnceleme için teşekkürler
Merak uyandırsa da elimdeki krem ve sabunları bitirmeden bir şey almayacağım Smile