Geleneksel Tıraş Forumları
ToptanTr.com - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Buradan Aldım (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Konu Başlığı: ToptanTr.com (/showthread.php?tid=12118)

ToptanTr.com - Creator - 28/03/2020

Bence bu jiletlerin satış fiyatı maliyetinden bağımsız oluşuyor. Herhangi bir jiletin üretim maliyeti diğerinin 4 veya 5 katı olamaz. Piyasadaki bulunabilirlik ve talep miktarı fiyatı etkiliyor. Bol bulunan jilet ucuz az bulunan pahalı oluyor. Hele birde kaliteli ve satıcısı az olduğunda fiyat uçuyor. Satış sitelerindeki fiyatları baz almak çok doğru olmayacaktır. Orada bizdeki perma Sharp GSB fiyatına pazarlamaya çalışılıyor. Bence bizim ilk önce sorgulamamız gereken niye bu kadar ucuz değil niye bu kadar pahalıya satılıyor olmalı.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: ToptanTr.com - izbe - 28/03/2020

Az önce Tıraş oldum. Yorumlarımı 10 dk içinde yazacağım. Ortanca kızımın 10 dakikalık bir ödevi var. Onu halledip yazıyorum arkadaşlar.

Cvp: ToptanTr.com - Soner - 28/03/2020

Telefonda görüştüğüm kişi firma sahiplerinin gillette yöneticileri ile çok samimi (arkadaş) ilişkileri ve bağı olduğundan bahsetmişti. Belki gillette den yüklü mal çektilerse bunlarıda yanında cüzi bir karla vermişlerdir. Aynı Nacet jilet Arabistan da markette 1 riyal= 1.75krş a satılabiliyorsa büyük ithalatçılarda bu örnekte olduğu gibi ülkemizde satabilir.

Cvp: ToptanTr.com - Fenotip - 28/03/2020

(28/03/2020, Saat: 15:05)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum dogru soyluyorsun, katılıyorum ama ufak bir nokta var atladıgınız. Tasıması gumrugu vergisi bayi karı dahil 100lu Silver Blue dunyanın neresinde 8usd, bu hemde turkiye gibi vergi cenneti bir ulkede olunca hak verirsinizki biraz hayal gibi geliyor bizlere.
Yurtdısı Amazon da zamanında direk rusyada uretim yerinden gonderim yapan satıcılar vardı. Hala varmı bilmiyorum ama benim hatırladıgım fiyatlar 100lu GSB icin 13-17usd aralıgıydı. Bu fiyatın yarısı turkiyede faturalı urun olarak gorunce sahsen inanamıyorum.

Permasharpla karsılastırmanız biraz yanlıs, fiyatları farklı urunlerden bahsediyoruz. Üretim maliyeti belki aynıdır dediginiz gibi onu bilemeyiz ama uretici urun fiyatlandırmasını bastan ona gore yapmıs. Bakınız feather kai vs.

Komşum bende bir kartela GSB siparişi vermiştim. Ve bende üretim maliyeti aynı ne olacak diye düşünmüştüm ancak işime sinmedi bu durum. Siparişi iptal ettim. Çünkü bir kartela tüketene kadar acaba sahte mi değil mi diye düşünür dururdum. Çünkü daha önce hiç GSB kullanmadım, kıyaslayamazdım.

ToptanTr.com - Dr.TomFord - 28/03/2020

Onay tuşuna basmak için bekliyoruz komşum Big Grin

(28/03/2020, Saat: 15:29)Dr.TomFord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onay tuşuna basmak için bekliyoruz komşum Big Grin

Salı gününü bekle istersen, indirim olacak diyorlardı.

ToptanTr.com - tanios74 - 28/03/2020

Fiyatlarda bir miktar hareket olmuş.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: ToptanTr.com - dikdik_s - 28/03/2020

(28/03/2020, Saat: 15:20)Creator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence bu jiletlerin satış fiyatı maliyetinden bağımsız oluşuyor. Herhangi bir jiletin üretim maliyeti diğerinin 4 veya 5 katı olamaz. Piyasadaki bulunabilirlik ve talep miktarı fiyatı etkiliyor. Bol bulunan jilet ucuz az bulunan pahalı oluyor. Hele birde kaliteli ve satıcısı az olduğunda fiyat uçuyor. Satış sitelerindeki fiyatları baz almak çok doğru olmayacaktır. Orada bizdeki perma Sharp GSB fiyatına pazarlamaya çalışılıyor. Bence bizim ilk önce sorgulamamız gereken niye bu kadar ucuz değil niye bu kadar pahalıya satılıyor olmalı.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komsum bu mantıkla feather piyasada yokmu, talebi karsılayamadıgı icin mi fiyatı yuksek. Hayır feather her yerde var. E arz bol olduguna gore talepe gore fiyatı niye dusmuyor.
100lu feather 20usd dan asagı yok. Hadi varmı arkadaslar, 8 usd'a 100lu feather buldum dersek o biraz umut olur. 2500 liralık telefonu internetten 500 liraya alıyorum diye bekleyip karsılıgında kargoyla salatalık alan amcanın o kısacık umudundan farklı olmaz sadece onu diyorum. Her malın bir fiyatı var. Silver blue ben 5 senedir 13usd ın altında gormedim. Devletin her ithalata neredeyse ortak oldugu bizim ulkede hic gormedim.
Bende sizler gibi cok isterim herkes en uygun fiyata en guzel urunlere ulassın canı gonulden dilerim ama gerceklerden uzak durunca olmayacak duaya amin demek gibi oluyor sadece onu soyluyorum

(28/03/2020, Saat: 15:33)tanios74 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatlarda bir miktar hareket olmuş.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet 3 tl kadar artmış Nacet in fiyatı, salı günü için hazırlık yapıyorlar sanırım. İndirim yapıp tekrar eski fiyata çekerek indirim yapmış gibi görünmek için olabilir. Klasik TR pazarı pazarlama kurnazlığı Big Grin

Cvp: ToptanTr.com - izbe - 28/03/2020

Öncelikle belirteyim firma ile uzaktan yakından maddi-manevi bir bağım yok. Ankaradayım. Firma ile @byalın ın konu başlığındaki yazısı ile haberdar oldum. Firmayı tanımadan etmeden ve hatta ilgili üyenin ilk mesajları olmasına rağmen riske girerek birer kartela sipariş ettim.

Öncelikle firma sipariş aşamaları boyunca profesyonel bir görüntü çizdi. Sürekli mail ile haberdar edildim. Ve hatta gecikmeden dolayı özür maili felan aldım. Ama birkaç üyemiz gibi aranmadım. Aranmayı da beklemedim açıkcası. Bunu da bir eksiklik olarak görmüyorum.

Ürün mng kargo ile geldi. Ankara Ümitköy MNG kargo güzel çalıştığı için kargoya verildikten yaklaşık 14 saat sonra kargo elimdeydi. Kargo güzel ambalajlanmıştı. KArgo poşetini üzerinde e fatura nüshası vs tamdı. Yani buradan tam puan aldı.

Sakalımı 3 gündür uzatıyordum. Amacım gelir gelmez tıraş olmak idi. Nitekim öyle oldu, kargo gelir gelmez hanımdan ve çocuklardan izin alarak hemen banyoya koştum, tıraşımı oldum ve buradayım. Smile

Vintage jiletler dışında son 6-7 yıldır piyasada olan bütün jiletleri test etmişimdir. Silver Blue favori jiletlerimden biri olduğu için kendisini yakınen tanır ve severim. Bu nedenle karşılaştırmak çok kolay olacak benim için.

Hızlı bir tıraş için olmak için minimum ekipman kullandım. Jileti daha iyi hissetmek için SV felan değil koruyuculuğu az Arko yu tercih ettim.

Rimei + Arko + Blue silver ile tıraş oldum.

VE gelelim şahsi yorumlarıma.

Arkadaşlar bu jilet bizim bildiğimiz Sİlver Blue. KAtıksız ve eksiksiz olarak ta kendisi. Aynı konfor, aynı keskinlik. Sadece o alıştığımız ambalaj ve Mürekkep baskı yok o kadar.

Ama yüzümde jiletle rimei ile biraz zorladımve hatta yapmamam gerek twistleri yaptım. Ama yok kendimi hakikaten kesemedim. Bu bildiğimiz yüksek konforlu GSB.

Gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz. Firma benden olumlu puan aldı. Ve ürün gerçek. SAhte/klon felan değil.

Açıkcası forumdaki arkadaşlar da alabilsin diye bir hafta boyunca sipariş vermeyeceğim. Ama bir hafta sonra hepsinden ikişer kartela almayı planlıyorum arkadaşlar.

Benim yorumlarım bu kadar. Fİrma benimle irtibata geçerse bu yukarıdaki yazıma daha da süsleyebilirim. İki kartelaya hallederiz yani. SmileSmileSmile

@byalın a da bu vesile ile hakikaten bir teşekkür borçluyum. Kendisine bu firmayı bize tanıttığı ve fırsattan haberdar ettiği için teşekkür ederim.