Geleneksel Tıraş Forumları
OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP (/showthread.php?tid=12202)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Cvp: OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP - rock83 - 29/04/2020

Eveeet, nihayet Fleuron tıraş sabunumuza kavuştuk.

Çok kolay köpüren,
Oldukça hafif,
Kayganlık ve koruyuculuk konusunda problemsiz olması zaten yeterince değerli kılıyor Fleuron'u.

Ama bunun ötesinde bir özelliği var ki, en çok hoşuma giden tarafı o oldu...
Jiletle geçilen yer genellikle kuruduğu için buradaki re-touche (rütuş) tahrişe yol açar.
Fleuron ile bu konu bir problem olmaktan çıkmış. Birkaç kere geçiş yapsanız hiçbir tahriş söz konusu değil.

Fleuron'un, dünya pazarında hakettiği yeri bulacağına inanıyorum.
Herşeyi ile gayet başarılı, Tebrik ederim...

RE: Cvp: OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP - Creator - 29/04/2020

(29/04/2020, Saat: 12:23)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eveeet, nihayet Fleuron tıraş sabunumuza kavuştuk.

Çok kolay köpüren,
Oldukça hafif,
Kayganlık ve koruyuculuk konusunda problemsiz olması zaten yeterince değerli kılıyor Fleuron'u.

Ama bunun ötesinde bir özelliği var ki, en çok hoşuma giden tarafı o oldu...
Jiletle geçilen yer genellikle kuruduğu için buradaki re-touche (rütuş) tahrişe yol açar.
Fleuron ile bu konu bir problem olmaktan çıkmış. Birkaç kere geçiş yapsanız hiçbir tahriş söz konusu değil.

Fleuron'un, dünya pazarında hakettiği yeri bulacağına inanıyorum.
Herşeyi ile gayet başarılı, Tebrik ederim...
Teşekkürler dostum beğenmenize sevindim. Keyifli tıraşlar dilerim.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP - Fenotip - 10/05/2020

Sabunu ilk defa bugün denedim. Kokusu hoşuma gitti, genel olarak herkesin beğenebileceği bir koku. Ürün çok kolay bir şekilde gayet iyi köpürdü. Zorlanmadan yoğun bir katman oluşturdum. İyi bir köpük ile iki üç perde çok rahat çıkar. Kıvamı celladan sert arkodan yumuşak.

Ancak kayganlık konusunda biraz zayıf buldum. Mesela ikinci perdeye geçmeden önce yüzümü ılık su ile yıkarım, Mdc, cella gibi sabunda yüzümü yıkarken o kayganlık hissini biliyorum. Bu sabunda o duyguyu yaşayamadım. Ayrıca benden de kaynaklı olabilir sabun arko gibi çabuk kurumaya meyilli ve tıraş sonrası ürün kullanmak gerekiyor. Şahsi düşünceme göre kayganlık ve tıraş sonrası hissiyatı için biraz daha geliştirmesi gerekir Osman beyin. Başarılar dilerim.

HqkNIE.jpg

RE: Cvp: OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP - Creator - 10/05/2020

(10/05/2020, Saat: 01:32)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabunu ilk defa bugün denedim. Kokusu hoşuma gitti, genel olarak herkesin beğenebileceği bir koku. Ürün çok kolay bir şekilde gayet iyi köpürdü. Zorlanmadan yoğun bir katman oluşturdum. İyi bir köpük ile iki üç perde çok rahat çıkar. Kıvamı celladan sert arkodan yumuşak.

Ancak kayganlık konusunda biraz zayıf buldum. Mesela ikinci perdeye geçmeden önce yüzümü ılık su ile yıkarım, Mdc, cella gibi sabunda yüzümü yıkarken o kayganlık hissini biliyorum. Bu sabunda o duyguyu yaşayamadım. Ayrıca benden de kaynaklı olabilir sabun arko gibi çabuk kurumaya meyilli ve tıraş sonrası ürün kullanmak gerekiyor. Şahsi düşünceme göre kayganlık ve tıraş sonrası hissiyatı için biraz daha geliştirmesi gerekir Osman beyin. Başarılar dilerim.
Yorumlarınız için teşekkür ederim komşum. Ancak fotodaki ürün vegetable sabunumuz değil donyağlı versiyonudur. Bunun dikkate alınmasını rica ederim.

Cvp: RE: Cvp: OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP - Fenotip - 10/05/2020

(10/05/2020, Saat: 04:17)Creator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumlarınız için teşekkür ederim komşum. Ancak fotodaki ürün vegetable sabunumuz değil donyağlı versiyonudur. Bunun dikkate alınmasını rica ederim.

Osman bey, bilmediğim için söylüyorum. Vegetable ürün ile don yağlı ürün arasında ne gibi farklar var? Bitkisel ve hayvansal ürünlerin tıraşa etkisi nedir? Anantajları yada dez avantajları nedir? Cevap vermek isterseniz sevinirim. Yada böyle bir konu yada başlık varsa link atarsanız okuyabilirim.

Bunu soruyorum çünkü eğer kayganlık ve tıraş sonrası hissiyatı vegetable ürünlerde daha iyi ise bundan sonraki tercihim vegetable ürünler olacak.

RE: Cvp: Cvp: OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP - Creator - 10/05/2020

(10/05/2020, Saat: 11:15)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Osman bey, bilmediğim için söylüyorum. Vegetable ürün ile don yağlı ürün arasında ne gibi farklar var? Bitkisel ve hayvansal ürünlerin tıraşa etkisi nedir? Anantajları yada dez avantajları nedir? Cevap vermek isterseniz sevinirim. Yada böyle bir konu yada başlık varsa link atarsanız okuyabilirim.

Bunu soruyorum çünkü eğer kayganlık ve tıraş sonrası hissiyatı vegetable ürünlerde daha iyi ise bundan sonraki tercihim vegetable ürünler olacak.
Vegan sabunlar hayvansal ürüne alerjisi olanlar veya vegan tercihi olanlar için iyi bir seçenektir. Ancak vegan için veya donyağlı sabunlar için diğerinden daha iyi demek çok doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Aynen tıraş bıçakları gibi sabunun hissiyat veya performans değerlendirmesi de kişiye özeldir. Kullanarak tecrübe etmeniz gereken bir şeydir. Sizin hissettiklerinizle karar vermeniz gereken bir konudur. Kısaca belli kriterler olsa da birazda zevk meselesidir. Herkesin tercihi farklı olabilir. Ben ikisini de beğenerek kullanıyorum ancak buna sizin karar vermeniz gerekiyor.

Cvp: RE: Cvp: Cvp: OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP - Fenotip - 10/05/2020

(10/05/2020, Saat: 13:16)Creator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vegan sabunlar hayvansal ürüne alerjisi olanlar veya vegan tercihi olanlar için iyi bir seçenektir. Ancak vegan için veya donyağlı sabunlar için diğerinden daha iyi demek çok doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Aynen tıraş bıçakları gibi sabunun hissiyat veya performans değerlendirmesi de kişiye özeldir. Kullanarak tecrübe etmeniz gereken bir şeydir. Sizin hissettiklerinizle karar vermeniz gereken bir konudur. Kısaca belli kriterler olsa da birazda zevk meselesidir. Herkesin tercihi farklı olabilir. Ben ikisini de beğenerek kullanıyorum ancak buna sizin karar vermeniz gerekiyor.

O halde vegetable sabununuzu da en kısa zamanda deniceğim.

OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP - 00serkan4300 - 10/05/2020

Osman bey vegetable sabununuzun kıvamı nasıl? Don yağlılar gibi parmakla alıp başka kapta kopurtme imkanımız var mı?yoksa illa kabında mı yüklemek lazım?

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP - Sheeplessness - 10/05/2020

(10/05/2020, Saat: 22:04)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Osman bey vegetable sabununuzun kıvamı nasıl? Don yağlılar gibi parmakla alıp başka kapta kopurtme imkanımız var mı?yoksa illa kabında mı yüklemek lazım?

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benzer komşum yumuşaklığı. Rahatlıkla köpürtme kabına bi parça alınabilir.

Cvp: OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP - 00serkan4300 - 10/05/2020

(10/05/2020, Saat: 22:49)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benzer komşum yumuşaklığı.  Rahatlıkla köpürtme kabına bi parça alınabilir.

Teşekkür ederim komşum