Geleneksel Tıraş Forumları
8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: 8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama (/showthread.php?tid=12424)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Cvp: 8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - kral arthur - 18/05/2020

Hoşgeldiniz.Seçimler güzel olmuş.Zamanla farklı ürünlerde denersiniz.

Cvp: 8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - Perseus - 19/05/2020

Proraso sabunu fırçaya ne kadar süre yüklemek gerekiyor sizce? bir de sabunu nasıl saklamamiz gerekiyor. Durulayip kapağı açık şekilde mi?

Cvp: 8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - Nazikas - 19/05/2020

(19/05/2020, Saat: 01:08)Perseus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso sabunu fırçaya ne kadar süre yüklemek gerekiyor sizce? bir de sabunu nasıl saklamamiz gerekiyor. Durulayip kapağı açık şekilde mi?

15-20 sn kadar yüklemek yeterli komşum. Bu sabun su seven cinsten. Azar azar tasta ekleyerek kıvamını ayarlarsınız. Kullanımdan sonra 1 saat kadar baş aşagı daha sonrasında kapağı açık şekilde geceden sabaha ya da sabahtan akşama normal durumda bırakırsanız nemli kalmaz.

Cvp: 8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - 3RD1 - 19/05/2020

Sabun köpürtmek için bende Selman Abinin (Delikanlı Tıraş YouTube) yönteminin kullanıyorum. Islak fırçayı yavaşça üç kez sallıyorum daha sonra sabun yüklemeye başlıyorum. Ne zaman suyu bitip de dönmesi zorlaşırsa sabun yükleme işlemi bitmiş demektir. Ya kap içinde su ekleyerek köpüğü istediğim kıvama getirmeye çalışıyorum ya da yüzümde çalışacak isem yüzümü bir tur yıkayıp ondan sonra köpürtmeye başlıyorum.

Cvp: 8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - mkoroglu - 20/05/2020

Hoşgeldiniz keyifli tıraşlar, tahrişsiz tıraşlar.

Cvp: 8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - Perseus - 02/06/2020

Yaklaşık 15 gündür 2 güne bir tıraş oluyorum. gillette 7 oclock yeşil jilet ile oldum hep tıraşlarımı. hiç bir tahriş problemi yaşamadım. Tıraşım bittikten sonra bir sonraki tıraşımı iple çekiyorum diyebilirim. Yüzde köpürtmeyi tam olarak başaramadığımı düşündüğüm için proraso köpürtme kasesi aldım ama daha kullanmak nasip olmadı. Bugün teslim alabildim. Yaqi sentetik fırçadan genel olarak memnun sayılırım ama bir tane de güzel bir domuz kılı fırçam olsun istiyorum. Tıraşı acele getiemyeceğim zamanlar sıcak suyun içerisinde bekletip tıraşı daha keyifli bir hale getirebilirim. Aklımda Selman Abi nin youtube videolarında sıkça kullandığını gördüğüm omega 11126 modeli ve semogue 1305 var. Siz hangisini önerirsiniz. arada 50 lira gibi bir fiyat farkı var. Bu farka değer bir kalite farkı var mı? yoksa omega alsam da benim işimi rahat rahat görür mü?

8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - Nani Kuş - 03/06/2020

@Perseus semogue SoC domuz tavsiye ederim .

Cvp: 8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - İsmetaltan - 03/06/2020

hocam gec buldum basliginizi biraz kusura bakmayin, hosgeldiniz keyifli tiraslariniz daim olsun.

Cvp: 8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - Perseus - 03/06/2020

(03/06/2020, Saat: 01:40)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam gec buldum basliginizi biraz kusura bakmayin, hosgeldiniz keyifli tiraslariniz daim olsun.

Teşekkür ederim komşum.
(03/06/2020, Saat: 01:22)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Perseus semogue SoC domuz tavsiye ederim .

Semogue SOC 200 lira. O Kadar bütçem yok malesef.

Cvp: 8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama - Ferat - 03/06/2020

Hoş geldiniz komşum. Öncelikle ürün seçimleri çok yerinde tebrikler. Domuz kılıyla ilgili ben de aynı sorunun cevabını arıyorum. Genel olarak semogue iyi diyorlar ama ben de 200 TL vereceğime two banded porsuk alırım kafasına geliyorum.
Omega kullanan da çok 60-70 TL gibi almak mümkün. Saygılar