Geleneksel Tıraş Forumları
Herkese Merhabalar - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Herkese Merhabalar (/showthread.php?tid=12452)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Herkese Merhabalar - Shaving Smurf - 19/05/2020

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Adım Mert 26 yaşındayım, diş hekimiyim. Mezun olduğum günden beri kartuşlu jiletle 4 günde bir düzenli tıraş oluyordum. Corona sürecine bağlı olarak çalışmaya ara verince nisandan beri sakallarımı uzatma fırsatı buldum ve bir hafta öncesine kadar keyif alarak buna devam ettim. Geçen hafta tıraş olmaya karar verdim ve tıraş olmadan önce internette farklı model bir kartuşlu jileti araştırırken şans eseri forumu keşfettim ve bu bir haftada okuduğum ve araştırıp öğrendiğim şeyler sayesinde geleneksel tıraşa başlayacağım ve keyifliyim  Big Grin fırça ve sabunumu aldım, tıraş aleti olarakta bu hafta edwin jagger de 89 un barley modeli ya da muhle r89 almayı düşünüyorum, bununla ilgili konu başlıklarına baktım ama ikisinide kullanıp kıyas yapan birine denk gelmedim. Bu konuda sizlerin tavsiyelerini ve yorumlarını dinlemek isterim. Son olarakta bir tıraş kasesi de alacağım ve ellerim büyük olduğu için geniş ağızlı yayvan hatta mümkünse taban kısmında tırtıkları olan bir kase bakıyorum, bu konuda da fikirlerinizi dinlemek isterim.
Herkese saygılarımı sunuyorum.

Cvp: Herkese Merhabalar - Serjames - 19/05/2020

Hoş geldiniz.

Cvp: Herkese Merhabalar - Shaving Smurf - 19/05/2020

(19/05/2020, Saat: 21:19)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz.

Teşekkür ederim, hoş bulduk.

Cvp: Herkese Merhabalar - dr_green - 19/05/2020

Hoşgeldiniz komşum. İkisinin de başlığı aynı kabul ediliyor. Sap farklı gibi düşünün

Cvp: Herkese Merhabalar - trooper_gs - 19/05/2020

Hoş geldiniz. Bahsettiğiniz traş makineleri bende olmadığından yorum yapamayacağım. Ben Parker Variant ayarlı makine kullanıyorum, fiyat ve performans açısından tavsiye ederim. Traş kasesi için de Proraso Traş Kasesini tavsiye ederim. Seramik traş kasesi de kullanıyorum ancak kırılıp çatlamalar olabiliyor. Proraso plastik olduğundan bence kullanımı daha kolay.

Sıhhatli traşlar

Cvp: Herkese Merhabalar - hlkkzn - 19/05/2020

hoşgeldiniz keyifli tıraşlar

Cvp: Herkese Merhabalar - Nazikas - 19/05/2020

Hoş geldiniz. Keyifli sohbetler ve tıraşlar dilerim.

Herkese Merhabalar - Nani Kuş - 19/05/2020

Hoşgeldiniz komşum

1. Mercedes C 180 kum grisi diğeri de kemik girisi
Bunun yerine size Merkür 34c tavsiyemdir

2. İçi tırtıklı olan herhangi bir kase yeterli

b5313f41d97f4a1f34751e56fe8c6ccd.jpg

Bu tarz kaselere mutlaka çevrenizde denk geldiniz . Eline uygun olanı almanız yeterli çok da büyük almayın yoksa bütün komşulara köpük çıkar

Cvp: Herkese Merhabalar - mustbe - 19/05/2020

(19/05/2020, Saat: 21:10)Shaving Smurf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Adım Mert 26 yaşındayım, diş hekimiyim. Mezun olduğum günden beri kartuşlu jiletle 4 günde bir düzenli tıraş oluyordum. Corona sürecine bağlı olarak çalışmaya ara verince nisandan beri sakallarımı uzatma fırsatı buldum ve bir hafta öncesine kadar keyif alarak buna devam ettim. Geçen hafta tıraş olmaya karar verdim ve tıraş olmadan önce internette farklı model bir kartuşlu jileti araştırırken şans eseri forumu keşfettim ve bu bir haftada okuduğum ve araştırıp öğrendiğim şeyler sayesinde geleneksel tıraşa başlayacağım ve keyifliyim  Big Grin fırça ve sabunumu aldım, tıraş aleti olarakta bu hafta edwin jagger de 89 un barley modeli ya da muhle r89 almayı düşünüyorum, bununla ilgili konu başlıklarına baktım ama ikisinide kullanıp kıyas yapan birine denk gelmedim. Bu konuda sizlerin tavsiyelerini ve yorumlarını dinlemek isterim. Son olarakta bir tıraş kasesi de alacağım ve ellerim büyük olduğu için geniş ağızlı yayvan hatta mümkünse taban kısmında tırtıkları olan bir kase bakıyorum, bu konuda da fikirlerinizi dinlemek isterim.
Herkese saygılarımı sunuyorum.

Hoşgeldiniz komşum. DE89 ile R89 aynı kafa yapısına sahip iki farklı markaya ait makineler. Görsellik açısından mühle bir tık daha ışıl ışıl güzel geliyor bana Smile tıraş kasesi için normal yemek kaseleri veya içi desenli kabarcikli taslardan edinebilirsiniz. 5 ila 10 lira arasında her yerde bulunabiliyor. Proraso tıraş kaşesi dar ve derin kullanissiz geliyor bana.

Forum ikinci el kısmında numune sabun jilet satan komşularımız var bolca Smile eğer bütçe müsaitse merkur progresse bakın derim ben. Ayarlı olması büyük avantaj

(19/05/2020, Saat: 21:36)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Bahsettiğiniz traş makineleri bende olmadığından yorum yapamayacağım. Ben Parker Variant ayarlı makine kullanıyorum, fiyat ve performans açısından tavsiye ederim. Traş kasesi için de Proraso Traş Kasesini tavsiye ederim. Seramik traş kasesi de kullanıyorum ancak kırılıp çatlamalar olabiliyor. Proraso plastik olduğundan bence kullanımı daha kolay.

Sıhhatli traşlar

Komşum merhaba 2014 ten bu yana merak edip denemediyseniz çok ilginç geldi bana Smile zira tertiplerinizin bir kısmı koleksiyoner olmuş Smile o dönemin yurt dışı alışveriş kolaylıkları ve kur durumu açısından diyorum yanlış anlamayın selamlar

Cvp: Herkese Merhabalar - Sheeplessness - 19/05/2020

Hoş geldiniz komşum. Ikisi de aynı. Beğendiğinizi alabilirsiniz.