Geleneksel Tıraş Forumları
Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS (/showthread.php?tid=12539)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - klasik63 - 10/06/2020

(09/06/2020, Saat: 23:29)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Firmanın sahibi eline hesap makinesini almış, şu kadar berber olsa, şu kadarı benden alsa, şu kadar para kazanırım demiş. Hepsi bu.

Dertleri hiçbir şekilde tıraş sabunu üretmek değil, salt para kazanmak.

Dünyada satılan hiçbir sabundan haberleri olduğunu, bir kez olsun alıp denediklerini sanmıyorum.

Tıraş sabunu üretmek isteyen bir kişi, dünya pazarındaki diğer sabunları görmüş denemiş biri, ambalajı ile, afişi ile, renkleri ile bir şekilde kendini gösterir, belli eder.

Bu sabun da böyle devam eder. Seneye de muhtemelen üretimi durur.

Sadece berberlere hitap eden bir sabun üretmekse amaçları, bizler gibi geleneksel tıraşı bir hobi olarak gören insanlara hitap etmez.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence her yerli ürüne olduğu gibi bu firmalara yapılan bu tarz eleştiriler biraz acımasızca yapılıyor.
Bende firmayla görüştüm komşuda bahsetmiş firma kimya firmasi.Turkiyede sadece bir tıraş sabunundan para kazanmayı hayal eden bir firma yoktur herhalde.Ama tıraş sabunu ana bileşenlerinin ne olduğunu ve hangi maddenin hangi kalitede hangi oranda kullanılacağını da ancak kimya firmaları bilirler en iyi. Firma bir şekilde tıraş sabunu işine girmiş ve bencede piyasadaki muadilllerine göre daha iyi bir sabun ortaya çıkmış. Firma ilerletmek isterse ister özel kaseye koyar ister farklı esanslar kullanır farklı yağlar kullanır. Geri donuslere göre farklı sabunları ve bileşenlerini inceler. Ama kullanıcının deneyimlemesine ve geri dönüşüme önem veren bir firma gördüm. Bence acımasız eleştiri yerine kullanıp geri dönüş vermek önemli olan hem firmaya hemde forum üyelerine fayda bu şekilde sağlanır. Dünyada bilinen arko var zaten ama yıllardır aynı sabunu üretiyor ve dünyada bir pazarı var ve değişimden yana değil. En azından yeni üretim yapanlara fikir vermek ki firma da istiyorken bence önerilerimizi forum olarak iletmeliyiz.

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - KRAL - 10/06/2020

(09/06/2020, Saat: 23:29)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Firmanın sahibi eline hesap makinesini almış, şu kadar berber olsa, şu kadarı benden alsa, şu kadar para kazanırım demiş. Hepsi bu.

Dertleri hiçbir şekilde tıraş sabunu üretmek değil, salt para kazanmak.

Dünyada satılan hiçbir sabundan haberleri olduğunu, bir kez olsun alıp denediklerini sanmıyorum.

Tıraş sabunu üretmek isteyen bir kişi, dünya pazarındaki diğer sabunları görmüş denemiş biri, ambalajı ile, afişi ile, renkleri ile bir şekilde kendini gösterir, belli eder.

Bu sabun da böyle devam eder. Seneye de muhtemelen üretimi durur.

Sadece berberlere hitap eden bir sabun üretmekse amaçları, bizler gibi geleneksel tıraşı bir hobi olarak gören insanlara hitap etmez.

hocam öncelikle merhaba çok keskin ve sert bir yorum yapmıssınız

keşke önce bir deneyip daha sonra yorumlarınızı yazsaydınız

üretim illaki para kazanmak üzerine ama lakin ürün vasat bir ürün değil

satıcı dünyadaki üst klasman sabunları kullanmamış veya bilmiyor olabilir bu gayet normal ve öle de bir iddiaları yok

ama yerli üretim arko,derby,füme,for you sabunları katlıyacak nitelikte bir sabun çünkü bu saydığım sabunlara sahibim öle 1-2 tıraş da kullanmadım uzun kullanım testlerinden sonra bu sonuca vardım yani bir tabac bir cella değil tabi sabun ama fiyatıda 3-4 tl bandında bir sabun rakipleri de arko,derby,füme,for you v.s bunlardan da başarılı hangi konuda başarılı diyeceksin ,köpük kıvamı köpük yapısı sönmemesi yastıklaması kayganlıgı tıraş sonrası cildi kurutmaması nemlendirmesi bana göre gayet başarılı

ambalaj afiş v.s bunlar düzeltilmeyecek şeyler değil bunlar yapılır bunlar detay ilgi alaka gördükçe kendilerini geliştircek bir firma

zaten firma sahibi de gayet iletişime ve gelişime açık biri zamanla isteklere cevap verebilecek nitelikte

son olarak evet amaç berberlere sabun satmak lakin hobici arkadaşlara da ücretsiz numune sunması da geleneksel tıraşa verdiği değer ve önemi gösteriyor banane kardeşim ben toptancıyım nie şahıslarla ugraşıyım der geçerdi ama hiç de sırt çevirmediler direk yolladılar

ayrıca inşallah üretimi durmaz bu ve bu tarz girişimler desteklenir kendi ülkemiz adına daha çok marka ve ürün yelpazesi çıkar..

RE: Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - ahbap - 10/06/2020

(10/06/2020, Saat: 00:01)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu nasil bir üslup?..
Yazının kendisi olumsuz ve kötü. Tamamen negatif.
Kafadan bir senaryo yazılmış, şöyle de böyle de, "biz biliriz"
"Dertleri hiçbir şekilde tıraş sabunu üretmek değil, salt para kazanmak" firma iyi biliniyor, herkes biliniyor, sektöre hakim, sabun nedir bilir, geleneksel tirasta ise ustune yok: yine bilir.
Bir sabun üretmek icin ne kadar farkli sabun varsa alınmalı, denenmeli, herkese begendirilmeli, ve "bilenler"den yorum almalı. Mesela NASA'da aynisini yapiyor, ne kadar uzak mekiği varsa araştırıp deniyor, sonra fırlatıyor. Siz firlatir misin?
Arko hakkinda ne dusunuyorsunuz? Amaci berberlere satmak ve buradan para kazanmak olan bir urun icin nasil bir hissiyatiniz var? Kapatirlar mi sizce seneye? Uretim hatlari ve sevk araclari nasil olmali sizce? Merak ediyoruz bizler yorumlarinizi. Arko'nun sahibinde altin kapli hesap makinesi varmis, tuslar da pirlanta. Siz bilirsiniz, yanlisim varsa dogru bilgiyi iletirsiniz.

Gunluk yaşantı da bu ülkenin en buyuk kangreni bu tavır ve bilmişlik.

Ama siz canınızı sıkmayın, nasil olsa sektörün kompedanı olarak gelecek seneleri görmüşsünuz, içiniz rahat olsun.
Komşum ben de tam bir şeyler yazacaktım ki, senin yorumunu okuyunca tam da aklımdan geçen düşünceleri yansıttığını fark ettim. Yazdıklarının altına imzamı atıyorum. Çok haklısın, bu kadar da katı olmanın lüzumu nedir, anlamıyorum. Eleştiri olacaksa yapıcı olmalı diye düşünüyorum. Daha bir ürünü hiç kullanmadan etmeden, böylesi bir üsluba sahip olmak hem moral bozukluğu yaratır, hem de iyi niyetle çıkılan bir yolda mutsuzluk ve umutsuzluk yaratır.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - FearOfATG - 10/06/2020

Benim merak ettiğim konu,
Bu sabunu forumdan biri üretseydi tepkiler ne olurdu?
Sabunu 5 liraya alıp deneyen ile 50 liraya alıp deneyenin yorumları ne derece değişirdi?

Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - aliyuksel - 10/06/2020

Ben katı değilim komşular. Kimseye hakaret de etmiyorum. Düşüncelerimi içimden geldiği gibi yazdım. İyiyse iyi, kötüyse kötü. Benim düşüncelerim de bunlar. Benim notum 1 bile değil

Alışveriş sitelerinde, youtubede falan olmuyor mu eksi not veren, bu da aynen öyle. Dünyada üretilen her ürünün seveni de olur, sevmeyeni de.

Lütfen...

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - Sheeplessness - 10/06/2020

(10/06/2020, Saat: 00:44)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben katı değilim komşular. Kimseye hakaret de etmiyorum. Düşüncelerimi içimden geldiği gibi yazdım. İyiyse iyi, kötüyse kötü. Benim düşüncelerim de bunlar. Benim notum 1 bile değil

Alışveriş sitelerinde, youtubede falan olmuyor mu eksi not veren, bu da aynen öyle. Dünyada üretilen her ürünün seveni de olur, sevmeyeni de.

Lütfen...

Komşum sizin daha önce de bu tarz bir kaç yorumunuzu gördüm. Bazen atar yapasınız geliyor sanırım saçma sapan altı boş bir özgüvenle ortalığı yakıp yıkıyorsunuz. Yazdıklarınız tam olarak forum kurallarına aykırı değil ama yorum yazarken sınır çizgilerinde dolanarak insanları geriyorsunuz. Bilinçli yapıyor gibisiniz. Bu sabun özelinde yazmıyorum bunu ne kullandım ne de ilgilendiğim bir ürün ama yazdıklarınız gerçekten rahatsız ediyor beni.

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - Muhibbi - 10/06/2020

Türkiye’de sabun üretecek bir firmanın hedef kitlesinin doğrudan berberler olması kadar doğal bir şey yok. Türkiye’de sabun kullanarak tıraş olan kaç kişi var sanıyorsunuz ? Şurada kaç kişiyiz ? Kalkıp mdc ye rakip sabun yapmalarını beklemek çok saçma bence. Forumda kaliteli butik üretim yapan komşumuz da var. Gerçi ona da söylenmedik söz bırakmadılar. Biri çıkıp berberlere yönelik ucuz sabun üretimi yapıyor taşlanıyor biri çıkıp kaliteli butik bizlere özel üretim yapıyor taşlanıyor. Bunlara gerek var mı ?

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - rock83 - 10/06/2020

Bi fıkra vardı...
Cehennemde Türk'leri attiklari kazanın başında zebani yokmuş...
Nedeni belli işte Smile

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - kral arthur - 10/06/2020

Yeni girişimlere şans verilmesinden yanayım.Henüz temin etmedim açıkçası.Elimdeki sabunları bitirip temin edeceğim.Sabunu beğenip beğenmemek konusu ayrıdır.Köpük ve jelden geçilmeyen tıraş dünyasında yeni bir sabun üretilmesi önemlidir.Tabi olumlu olumsuz özellikleri değerlendirilir.

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - kirmizibalik - 10/06/2020

Buradaki tartışma üzerine iyice merak edip Basri Bey ile iletişime geçtim numune için, gönderim yapacağını iletti sağolsun. Denedikten sonra kendimce 2 satır yazmak istiyorum bakalım.