Geleneksel Tıraş Forumları
Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS (/showthread.php?tid=12539)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - Cem Hazir - 10/06/2020

1 kg paket olarak satın aldım. Yüz/kafa tıraşında ve banyo sabunu olarak kullandım. Kıvamı yumuşak olduğu için banyo kullanımı için bir hafta/on gün açıkta kuruttum. Hem fazla suyunu çekti (%15 ağırlık kaybetti), hem de baskın kokusu azaldı. Gayet başarılı bir sabun. Tavsiye ederim.

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - KRAL - 10/06/2020

arkadaşlar konuda anket var kullanan arkadaşlar konudaki ankete oy verirlerse alacak arkadaşlar için iyi olur

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - 00serkan4300 - 10/06/2020

(10/06/2020, Saat: 14:57)Cem Hazir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 kg paket olarak satın aldım. Yüz/kafa tıraşında ve banyo sabunu olarak kullandım. Kıvamı yumuşak olduğu için banyo kullanımı için bir hafta/on gün açıkta kuruttum. Hem fazla suyunu çekti (%15 ağırlık kaybetti), hem de baskın kokusu azaldı. Gayet başarılı bir sabun. Tavsiye ederim.

banyo sabunu derken, vücut lifine sürtüp vücut keseleme işi de yapabiliyor mu bu tıraş sabunu?ben yazdığınızdan bunu anladım. sadece saç yıkanmayacak o zamanSmile

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - mvorun - 10/06/2020

Merhaba dostlar,
Bugün sabah alsancak tıraş sabunu ile 2. tıraşımı oldum. Artık şundan eminim ki tam bir f/p sabunu olmuş. Ben benzer fiyata arkodan iyisi olmaz diyenlerdendim ki çok da severek kullanıyordum arkoyu yalan yok ama, alsancak beni cidden çok şaşırttı. Fazla başarılı bu fiyat için ? artık favorim bu sabun.

Bir diğer değinmek istediğim konu, yapılan ve bence yapılan eleştiri fazlasıyla haksız. Söylemeden geçemedim...

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - KRAL - 11/06/2020

Hergün tıraş olan kişi için çok iyi
Bir sabun asker polis memur öğretmen hergün tıraş zorunlugu olan kişiler için harika bir ürün

RE: Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - aliyuksel - 11/06/2020

(11/06/2020, Saat: 14:52)KRAL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hergün tıraş olan kişi için çok iyi
Bir sabun asker polis memur öğretmen hergün tıraş zorunlugu olan kişiler için harika bir ürün
Her gün tıraş olan bir kişinin, ucuz ürüne mi ihtiyacı var? Yoksa yıpranan cildi için özel bir ürüne mi?

Bizim geltir olarak, birinci amacımız, insanların keyifle ve kaliteli ekipmanlarla tıraş olması ve tıraşı bir keyfe dönüştürmesi değil mi?

Bir SV sabun, şu an 200 lira ve ben onu 6 ay kadar kullanıyorum. 5 gün de tıraş oluyorum. Aylık maliyeti bu durumda, 35 lira falan oluyor.

Cella, tabac, proraso, muhle gibi gayet ekonomik ürünler de mevcut iken, arko gibi dünya genelinde yer edinmiş bir markamiz varken, neden alsancak sabunu bu kadar övüyorsunuz, gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.

Bir sevdiğiniz, sizden tavsiye istiyor. Gidip alsancak mı tavsiye edeceksiniz?

Öğretmen, asker, memurun layığı ekonomik sabun mu? Bir mdc bile, eğer gözümüz sürekli başka ürünlere kaymasa bize 2 yıl gider ve maliyeti ise aylık 20 lira falan olur.

Sonuçta üreticisi dahi bunu söylüyor, hedef kitlesi biz değiliz. Bizim yerimiz impa, bonherre, razorus. Bizim olayımız kaliteli tıraş.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - tarkaner - 11/06/2020

(11/06/2020, Saat: 23:34)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her gün tıraş olan bir kişinin, ucuz ürüne mi ihtiyacı var? Yoksa yıpranan cildi için özel bir ürüne mi?

Bizim geltir olarak, birinci amacımız, insanların keyifle ve kaliteli ekipmanlarla tıraş olması ve tıraşı bir keyfe dönüştürmesi değil mi?

Bir SV sabun, şu an 200 lira ve ben onu 6 ay kadar kullanıyorum. 5 gün de tıraş oluyorum. Aylık maliyeti bu durumda, 35 lira falan oluyor.

Cella, tabac, proraso, muhle gibi gayet ekonomik ürünler de mevcut iken, arko gibi dünya genelinde yer edinmiş bir markamiz varken, neden alsancak sabunu bu kadar övüyorsunuz, gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum.

Bir sevdiğiniz, sizden tavsiye istiyor. Gidip alsancak mı tavsiye edeceksiniz?

Öğretmen, asker, memurun layığı ekonomik sabun mu? Bir mdc bile, eğer gözümüz sürekli başka ürünlere kaymasa bize 2 yıl gider ve maliyeti ise aylık 20 lira falan olur.

Sonuçta üreticisi dahi bunu söylüyor, hedef kitlesi biz değiliz. Bizim yerimiz impa, bonherre, razorus. Bizim olayımız kaliteli tıraş.

Aynen katılıyorum komşum. Tabac, SV ve MdC gayet ekonomik dediğiniz gibi. Sabun maliyeti günde 1 lirayı bile bulmuyor. Jilet de Feather bile kullansanız, en az 3 kere kullanıyorum, 4 de oluyor arada, o da gayet ekonomik. Yeni nesil P&G jiletleri zaten malum. Kartelası 2 kutu jilet fiyatına geliyor. Minimalist olunacaksa 2 alet ile de bir ömür geçebilir. Hadi 3 olsun. Gerisi hep merak, heves, nefis.

Benim tedarik imkanı olanlara bir alternatif önerim daha var. Speick sabun. Stick 3 Euro civarında ve çok başarılı bir sabun. After shave i de keza öyle. Yatıştırıcılığı da, kokusu da üst düzeyde.

Bir de fan olmak var. Bazıları Arko yu o derece seviyor mesela. Ben hiç sevmem. Subjektif bir şey. Bu sabunla da 1 kg alıp ömür boyu tıraş olacak halimiz yok dediğiniz gibi. Ancak berberler için alternatif olabilir.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - Tony Soprano - 12/06/2020

Geleneksel tıraşta böyle yerli ürünlerin ortaya çıkması çok sevindirici. Açıkçası ben de denemek isterdim ama yalnızca 1 kg olarak satılması nedeniyle almıyorum. Evde zaten bir sürü sabun/krem var, bir de 9 sabun daha alsam evdekiler fena yapar herhalde. Numune de almak istemiyorum çünkü ürünü beğensem bile en fazla 1-2 tane daha almak isterim, 1 kilo gerçekten çok fazla benim için. Gerçi ürün daha çok berberlere yönelik çıkarılmış ama keşke bir market zinciri ile anlaşılsa da birçok şehirde raflarda görebilsek. Tabii arzu edilen talep olur mu, pek sanmıyorum. İnsanlar tıraş olmuyor, olsa da köpük/jel kullanıyor. Yine de bu işte emeği geçen herkesi tebrik ederim. Umarım istediğiniz hedeflere ulaşırsınız.

Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - aliyuksel - 12/06/2020

Noyan Beyi arayıp bir şey sormak isterseniz, akşam demez bir saat sizinle konuşur. Mail atarsınız, gece demez cevap yazar.

İmpa yıllardır dostumuz, anlatamaya bile gerek yok. Bonherre keza, onlar da faydalı olmaya çalışıyor

Biz burda alsancak mı konuşacağız? Sahibi gelsin. Komşular bizden bahsetmişler. Gelsin, değerli arkadaşlar ben bir sabun yapmaya çalıştım desin. Demez, biz değiliz onun müşterisi. Ben bunu anlatamaya çalışıyorum. Onların olayı berberler.

Alsancak sabunu kim alır?
Bir, berberler
İki, ben he türlü sabunu denedim, dur bi bu kaldı deyip merak edenler

Berberlerde dahi şöyle bir sıkıntı var. Arko varken, berberlerin de alsancak a bağlanma ihtimalleri zayıf. Lokantaya gidip döner in yanında ayran içerken markası pınar olunca mı rahatız, yoksa özhakiki limited hayvancılık diye bir marka olunca mı, velev ki pınardan daha kaliteli olsun. Su içerken dahi bildiğimiz marka almaya çalışıyoruz.

Cvp: Alsancak Tıraş Sabunu İNCELEME-KIYAS - Mustafa40 - 12/06/2020

Gectigimiz gunlerde numune talep ettigim firmanın ürünü vugün elime geçti dostlar. Sağolsunlar çok güzel bir şekilde paketleyip göndermişler. Ürün gelir gelmez yerli malı olduğundan heyecanla paketi açtım. Sabunun temiz güzel gülü andıran bir kokusu var daha çok yazlık diyebilirim. Kokusunu berberlerinde beğenecegine inanıyorum. Tabi bu ürünün değerlendirmesini ve kıyaslamasıni yaparken fiyatını ülkemiz şartlarını göz önünde bulundurmalıyız. Örneğin; bir Proraso bir Cella 5-8 Euro civarında fakat bizim sabunumuz 1 euronun bile altında fiyatta.
Sabunu elimdeki taslardan birine basıp Yaqi sentetik fırçamla köpürttüm. Köpürtürken neredeyse suyun üstüne atlarcasına hızlı bir köpürmesi var. İçi su dolu fırçamı yaklaşık 20-25 saniye tasın içinde çevirdim 3 perdelik köpüğüm hazır oldu. Sabunun en beğendiğim özelliği ise kayganlığıydı. Sabunun kayganlığını wilkinson sticke benzettim. Nemlendirmesinin ise arkodan kat kat iyi olduğunu söyleyebilirim. Tıraş sonrasına gerek kalmadan geride pamuk gibi bir cilt bıraktı. Bana göre cildi yağlı olan arkadaşlar aftershave kullanmasalar da olur. Özetleyecek olursak fiyatına göre süper ötesi bir ürün.
Sabunun pazarlamasına gelince sabunumuz berberleri hedef alan bir sabun. Geriye firmanın piyasada yer edinme ve ürün tutundurma stratejisine kalmış. Hatırladigim kadarıyla ARKO Türkiye'de 1957 yılından beri var. Artık nesil değişti berberler değişti. Yeni nesil berberlerimizin bu tarz yeniliklere açik olması lazım. Firmamızın da yenilikler yapması lazım mesela sandal, mentol vb esansları kullanarak ürünlerini zenginleştirebilir.