Geleneksel Tıraş Forumları
FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler (/showthread.php?tid=127)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler - hayzen - 23/10/2013

Yine kıyas edilebilmesi için baştan sona : FS25 , Başak , Jaguar 1071

tumtp.jpg

FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler - afsheen - 23/10/2013

HAYZEN hayırlı olsun inşallah bizimkilerde gelirde biz de foto koyabiliriz,

kullandıktan sonra yorumlarını bekliyorum bol köpüklü tıraşlar

FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler - emrah - 23/10/2013

(23/10/2013, Saat: 13:13)hayzen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benimki biraz önce elime ulaştı.İyiki 25mm söylemişim , fotoğraftan anlaşılmıyor , epey ufak bu bile.Kim bilir 21mm nasıl olacaktı.Gerçi ufak olduğuna memnun oldum.

Yalnız tahmin ettiğimden daha sert ama dolgun.Bakalım tıraşta nasıl performans gösterecek.

Kıyas olması için Arko çubuk ile birlikte çektim fotoğrafını.

tumn6.jpg

hayırlı olsun dostum,,bende bekliyorum ian ustanın göndermesini,,dün aldım hala göndermemiş mesaj attım nezaman gönderceksin diye sordum...gerçi gönderse de bir ay sonra anca gelcek ama...insan bekliyor işte Big Grin

FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler - tipsol - 23/10/2013

Benimki biraz önce elime ulaştı.İyiki 25mm söylemişim , fotoğraftan anlaşılmıyor , epey ufak bu bile.Kim bilir 21mm nasıl olacaktı.Gerçi ufak
hayırlı olsun dostum,,bende bekliyorum ian ustanın göndermesini,,dün aldım hala göndermemiş mesaj attım nezaman gönderceksin diye sordum...gerçi gönderse de bir ay sonra anca gelcek ama...insan bekliyor işte Big Grin
[/quote]

Hayırlı olsun fırça gayet güzel ben ilkini alır almaz hemen 2. sini sipariş vermiştim. Ayrıca gelmesi maksimum 3 hafta sürer.

FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler - hayzen - 23/10/2013

İyi temennileriniz için teşekkür ederim.Sipariş veren arkadaşlar da umarım bir an önce fırçalarına kavuşur.

Dediğim gibi ben daha yumuşak okşayıcı bir fırça bekliyordum.Şu an için Başak fırçam , FS'den daha yumuşak.İan hocam finest diye pure mu kakaladı yoksa Big Grin

Bol köpüklü şekilde kasede , bir gece boyunca marine olması için bıraktım.Yarın ilk denememi yaparım.

FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler - Lord Sparhawk - 23/10/2013

(23/10/2013, Saat: 23:36)hayzen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi temennileriniz için teşekkür ederim.Sipariş veren arkadaşlar da umarım bir an önce fırçalarına kavuşur.

Dediğim gibi ben daha yumuşak okşayıcı bir fırça bekliyordum.Şu an için Başak fırçam , FS'den daha yumuşak.İan hocam finest diye pure mu kakaladı yoksa Big Grin

Bol köpüklü şekilde kasede , bir gece boyunca marine olması için bıraktım.Yarın ilk denememi yaparım.

Daha suya bile değdirmediğiniz fırçanın sertliği hakkında yorum yapma komşum. Suyu yediği ay yumuşayacaktır. Oturması da 2 ayı bulur. 2 ay düzenli kasede sıcak suyla köpürtme yaptıktan sonra fırça pamuk kıvamına gelecektir.

FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler - afsheen - 24/10/2013

Dostum içinden stand çıkmadı mı?

FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler - hayzen - 24/10/2013

(24/10/2013, Saat: 00:09)afsheen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum içinden stand çıkmadı mı?

Stand çıktı.İkisi birlikte oldukça şık bir ikili.Ürünün sapının taklit abanoz olmasından dolayı uyduruk birşey bekliyordum.Aksine gayet kaliteli ve ağır bir hissiyat veriyor insanın eline.

Koyduğum fotoğraflar büyüklük kıyaslaması amaçlı olduğundan standı eklemedim.Şimdi köpüklü , yarın traştan sonra standlı fotoğrafını da eklerim.

(23/10/2013, Saat: 23:49)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23/10/2013, Saat: 23:36)hayzen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi temennileriniz için teşekkür ederim.Sipariş veren arkadaşlar da umarım bir an önce fırçalarına kavuşur.

Daha suya bile değdirmediğiniz fırçanın sertliği hakkında yorum yapma komşum. Suyu yediği ay yumuşayacaktır. Oturması da 2 ayı bulur. 2 ay düzenli kasede sıcak suyla köpürtme yaptıktan sonra fırça pamuk kıvamına gelecektir.

Fırçanın kuru bile olsa ilk temasta hayal kırıklığı yaratması , biraz görüntüsüyle ilgili önyargıdan geliyor .Tavşan kuyruğumsu görüntüsüyle yüze değer değmez , sizin tabirinizle fondöten fırçası hissiyatı vereceğini düşünmüştüm.(Gerçi blogunuzda bunu kaliteli silvertip için söylemiştiniz)

Diğer yandan fırça çok yumuşak , bastırınca şemsiye gibi açılıp yüzde dağılsaydı yine hayal kırıklığına uğrayacaktım.Demek ki benim hayal kırıklığım kaçınılmazmış Tongue

Alıntı:
(23/10/2013, Saat: 22:05)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benimki biraz önce elime ulaştı.İyiki 25mm söylemişim , fotoğraftan anlaşılmıyor , epey ufak bu bile.Kim bilir 21mm nasıl olacaktı.Gerçi ufak

Hayırlı olsun fırça gayet güzel ben ilkini alır almaz hemen 2. sini sipariş vermiştim. Ayrıca gelmesi maksimum 3 hafta sürer.

Ben de 2. fırçayı sipariş verdim.Hem 21mm hem de silvertip merakımı gidermek için fiyatı da uygunken şunu aldım.

http://www.ebay.com/itm/Silvertip-Badger-Hair-Shaving-Brush-with-Black-Plactic-Handle-21MM-Knot/280941592289?rt=nc

$T2eC16hHJHcFFk!!7WgFBRm)owO2Ng~~60_57.JPG