Geleneksel Tıraş Forumları
Yayılmayan fırça önerisi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Domuz Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Konu Başlığı: Yayılmayan fırça önerisi (/showthread.php?tid=12821)

Sayfalar: 1 2 3

Yayılmayan fırça önerisi - safporsuk - 15/07/2020

Bizim forumdan, yurtdışı forumlardan ve Youtube videolarından anladığım kadarıyla fırçaların ucunun çatallanması dışında yumuşak bir tuşe için fırçanın kıllarının da tıraş sırasında bir miktar yayılması bekleniyor. Masaj etkisi yüksek denilen fırçaların bile diğerlerine nazaran daha az olsa bile bir parça yayılması makbul kabul ediliyor. Fakat ben biraz daha dirençli, neredeyse kalıp gibi duran bir fırça formunun hissiyatını merak ediyorum. Yüzünü okşayan bir fırçadansa yüzünde gezdirdiğini hissettiren bir fırça arayan bir tıraşsevere tavsiye etmek üzere kullandığınız en gergin kıllı fırça hangisidir (böyle bir fırçanın porsuk ya da sentetikten ziyade domuzlar arasından çıkacağını tahmin ettiğim için 'Domuz Kılı Fırçalar' başlığı altında sormak daha doğru geldi)?

Bir de, bu karakterdeki bir fırçanın daha az su ve ısı muhafaza edeceğini tahmin ediyorum. Doğru mu düşünüyorum?

Cvp: Yayılmayan fırça önerisi - kadir.tbk - 15/07/2020

Komşum domuzlarda boylebi fırça çeşidi yok diye tahmin ediyorum.2 band yoğun düğümlü kısa loftlu porsuklara bakabilirsiniz.Baslangic için Yaqi Moka 26 mm isteğinizi karşılar.Sonrasinda Epsillon ve Zenith yada Cubby 2 bandlarada bakabilirsiniz.
Isı ve su tutma porsuk domuz sentetik bunlarda farklı.Hepsi kendi içinde farklı.Kil yoğunluğu türü Loft uzunluğu kıl kalitesi değişen etkenler.

Cvp: Yayılmayan fırça önerisi - dearlord - 15/07/2020

Komşum sizin aradığınız fırça sanırım omurgalı olarak nitelendiriliyor. Örneğin son zamanlarda çok sohbeti dönen Frank Shaving fırçaları yüzde yaymasi biraz daha zor çünkü sert, bu fırçalar domuz değil sentetik. Onun haricinde Simpsons marka fırçalarin çoğu modeli omurgalı diye biliyorum. İkinci el bölümünden bir adet FS fırça edinip deneyebilirsiniz, ona göre beğenirseniz Simpsons'a geçebilirsiniz çünkü kendileri oldukça tuzlu fırçalar Big Grin

Cvp: Yayılmayan fırça önerisi - kirmizibalik - 15/07/2020

Linkte yer alan ürünü kullanan biri olarka gayet omurgalı geliyor bana. Tabi biraz sıcak suda bekletince biraz ehlileşiyor. Sizin yazınızı okuyunca direkt aklıma gelen ürün bu oldu. Semogue'un 610-620'si de sanki bu sert omurgalara sahip gibi ancak şu an tam hatırlayamadım epeydir kullanmadığım için.

https://www.yourshaving.com/en/shaving-brushes/1399-zenith-pure-bristle-bleached-olive-wood-handle-506u-se.html

Cvp: Yayılmayan fırça önerisi - korgunv - 15/07/2020

Eğer bulabilirseniz Mühle Silvertip Fibre fırçaların V1 üretimleri tam anlattığınız gibi bir hissiyat bırakıyor bende. Resmen peeling yapıyor ve tıraş sonrasında en fazla konforu bu fırça ile yaşıyorum. Domuzlarda veya porsuklarda böyle bir reboundu olan fırça bulabileceğinize ihtimal vermiyorum.

Yayılmayan fırça önerisi - dailyshaver - 15/07/2020

Henüz internette yokken bir dükkandan Jaguar 771'i domuz fırça diyerekten almıştım. Aklıma direk o fırça geldi. Ben domuz sandığım için ve fırça açılmadığı için rodaji fazla abartmıştım. Fırça çöp oldu. Yarı sentetik yarı domuz kılıymış. Ama dediğiniz o kalıp gibi halini yaptığım tüm işkencelere rağmen korumustu. 2c02532d6b3e338783574d21cac5aab0.jpg

Yayılmayan fırça önerisi - U A K - 15/07/2020

Komşum Jaguar 236 aşırı omurgalı fiyatı da uygun deneyebilirsiniz

CPH1931 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Yayılmayan fırça önerisi - mustbe - 15/07/2020

Paulh nin tarifinize uyan fırçaları kullandığını hatırlıyorum ama bulamadım. Bu biraz yakın gibi. Videolar üzerinden bulmanız daha kolay gibi geldi bana

Yayılmayan fırça önerisi - muntazaman - 15/07/2020

Şimdiye kadar kullandığım fırçalar arasında istediğiniz özelliğe uyan Chubby 2 Manchurian ve Oumo SHD Manhurian vardı. Domuz kılı fırçalarda açılmayan görmedim. Islanınca illaki açılır.

Semogue'un yeni çıkardığı 24x50 mm ölçülerindeki Butterscotch saplı domuz kılı fırçasını almak istiyordum açılmaması için ama videolarda gördüğüm kadarıyla o da açılıyor. Loftunu 45 mm civarlarına düşürmezseniz her domuz fırça açılır. O yüzden domuz kılı fırçayla zaman kaybetmeyin.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Yayılmayan fırça önerisi - MetsGo - 15/07/2020

Domuzlar için benim görüşüm
Yayılmasın omurga sağlam karakteri güçlü ucu yumuşak olsun diyene ; omega 011842

Çiçek gibi açılsın süpürerek de kullanırım kaliteli yumuşak olsun ; semouge soc

Ne çok açılsın ne çok dik kafalı olsun ucu yumuşak olsun işini yapsın ; semouge 830

Kendi tecrübelerime göre en iyi domuz koku omega 011842