Geleneksel Tıraş Forumları
Şap Taşı / Alum Block - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: Şap Taşı / Alum Block (/showthread.php?tid=1335)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Şap Taşı / Alum Block - kiwi21 - 30/10/2019

Hazir konusu acilmisken musadenizle bir sey sormak istiyorum. Osma sap bende de var. Tiras sonrasi kullandiktan sonra nasil muhafaza ediyorsunuz?

İslak surata uygulandigindan uygulama sonrasi hafif nemli kaliyor. Onu da tuvalet kagidiyla hafif tampon yaparak islakligini alip tekrar osma sap kutusuna koyup kaldiriyorum. Var midir farkli bir yolu, yontemi?

Cvp: Şap Taşı / Alum Block - wuttafa - 30/10/2019

(30/10/2019, Saat: 23:55)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hazir konusu acilmisken musadenizle bir sey sormak istiyorum. Osma sap bende de var. Tiras sonrasi kullandiktan sonra nasil muhafaza ediyorsunuz?

İslak surata uygulandigindan uygulama sonrasi hafif nemli kaliyor. Onu da tuvalet kagidiyla hafif tampon yaparak islakligini alip tekrar osma sap kutusuna koyup kaldiriyorum. Var midir farkli bir yolu, yontemi?

Ben yüzümü veya tıraş aletlerini kuruladığım havluyla kuruluyorum, elime sürüp kontrol ediyorum; tamamen kurulanmadan geri koymuyorum pakedine. Pakedi de buruşturuyor, erimeye devam da ediyor ıslak kalırsa çünkü.

RE: Şap Taşı / Alum Block - FearOfATG - 31/10/2019

(30/10/2019, Saat: 23:55)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hazir konusu acilmisken musadenizle bir sey sormak istiyorum. Osma sap bende de var. Tiras sonrasi kullandiktan sonra nasil muhafaza ediyorsunuz?

Kullandıktan sonra tıraş dolabındaki havlunun üzerine bırakıyorum. Kuruduktan sonra kutusuna koyuyorum.
Herhangi bir kurulama işlemi yapmıyorum havlu üzerine bırakmadan önce..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Cvp: Şap Taşı / Alum Block - Sheeplessness - 31/10/2019

Havlu yıkanmadan önce bir kaç kez kullanılıyorsa havluya silmek sağlıklı olmayabilir. Son kurulama işleminde şap kalıntıları yüzünüzde kalırsa uzun süre durması cilt sağlığını olumsuz etkiler diye düşünüyorum.

Cvp: Şap Taşı / Alum Block - Sh@dow - 31/10/2019

+1 aynısını uyguluyorum komşum.

Şap Taşı / Alum Block - turkoglum13 - 31/10/2019

İslak yuze islak şap uygulandiktan sonra... şapı tekrardan yikayip havluyla kuruttuktan sonra kutusuna koyuyorum.
Olmasi gerekenin bu oldugunu dusunuyorum

Cvp: Şap Taşı / Alum Block - Mustafa40 - 31/10/2019

Ben önce ıslak yüze uyguluyorum. Sonra birkaç dakika bekletip yıkıyorum. Şapıda ıslak bir şekilde silkeleyip altinda kagit havlu bulunan cay tabagina koyuyorum.

Şap Taşı / Alum Block - batmanforever - 31/10/2019

(31/10/2019, Saat: 08:20)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslak yuze islak şap uygulandiktan sonra... şapı tekrardan yikayip havluyla kuruttuktan sonra kutusuna koyuyorum.

+1

Cvp: Şap Taşı / Alum Block - Serjames - 31/10/2019

(31/10/2019, Saat: 08:20)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslak yuze islak şap uygulandiktan sonra... şapı tekrardan yikayip havluyla kuruttuktan sonra kutusuna koyuyorum.

Çok az kullansamda kullandığım zaman bende bu şekilde kullanıyorum. İyi kurutmayınca 1 ay içerisinde koca koca şaplar küçülüp, parçalanmaya başlıyor. Bu kullanım şekli ile aynı şap 3 yıldır işimi görüyor.

Şap Taşı / Alum Block - guwenkaya - 31/10/2019

Kullandıktan sonra tekrar yıkayıp peçetenin üstüne kurumaya bırakıyorum. Yarım saat bir saat gibi bir süre sonra kuruyunca kutusuna geri koyuyorum

S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi