Geleneksel Tıraş Forumları
Van Der Hagen Kelebek Tipi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Tek Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Konu Başlığı: Van Der Hagen Kelebek Tipi (/showthread.php?tid=13446)

Van Der Hagen Kelebek Tipi - dipcikgibi - 20/12/2020

Değerli forumdaşlarım, ilk defa bir ürün incelemesi yapıyorum.  Lütfen hatalarımı mazur görünüz. Aslında bu aleti yaklaşık bir buçuk yıldır kullanıyorum. Alet incelemesi yapacak kadar tecrübeli olmadığımı düşündüğüm için bu zamana  kadar cesaret edemedim.

Van der Hagen kelebek tipi alet benim ilk sahip olduğum aletlerden biri. Alet  pirinç üzerine krom kaplama olarak üretiliyor. İlk olarak sabun üreticisi olarak Hollanda’da üretime başlayan firma daha sonra Amerika’da  devam etmiş. Bu model kısa saplı model olarak  geçiyor ve yaklaşık 85mm boyunda. Aletin bir de 110 mm boyunda uzun saplı modeli de mevcut.  Kendim tartmadım ama yaklaşık 85 gr civarında ağırlığa sahip. Tıraşına gelecek olursak kullandığım Gillette Slim Twist ile kıyasladığımda bir miktar daha efektif kesim yaptığını düşünüyorum. Kısa saplı olduğu için iyi menavra yapabiliyorsunuz. Jileti yüzünüzde hissettirmeyen bir yapısı var. En güzel yanı ise çok affedici olması. Yaptığınız hatayı öyle hemen tahriş ile ödemiyorsunuz.  Jilet olarak en iyi Derby Usta ve Gillette Silver Blue ile anlaştığını düşünüyorum.Kötü özellik olarak jileti kenarlardan bir miktar dışarı taşırıyor,dolayısıyla tıraş esnasında burun altı, kulak kenarı gibi bölgelerde dikkatli olmak gerekiyor. Ben ara sıra rotasyon da kullansam da küçük ve pratik oluşu nedeniyle seyahatlerimde kullanıyorum. Şu an yaklaşık 15-20 dolar civarına satılmakta. Almaya değer mi derseniz  15 dolar fiyatı ile bir tanıdığınıza getirtip seyahatte kullanmak için alınabilir ama kargo,gümrük vs ücreti işin içine girecekse almaya değmez diye düşünüyorum.

Aletin incelemesini diğer forumumuzda da göremedim. Daha önceden kullanan daha tecrübeli kullanıcılar katkı da bulunurlarsa çok sevinirim. Kusurum olduysa affola. İyi akşamlar dilerim.

eOe1VM.jpg
adcyYK.jpg
Ssayye.jpg
zhGOu1.jpg
cboL5n.jpg
aAZmMV.jpg
h8fthO.jpg
3IbNHE.jpg

Cvp: Van Der Hagen Kelebek Tipi - Erdi - 20/12/2020

Güle güle kullanın. Oldukça şık ve premium görünümlü. Görüntüsü yeter denilen tarzdan

Cvp: Van Der Hagen Kelebek Tipi - dipcikgibi - 20/12/2020

(20/12/2020, Saat: 23:02)Erdi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullanın. Oldukça şık ve premium görünümlü. Görüntüsü yeter denilen tarzdan

Çok teşekkür ederim

Cvp: Van Der Hagen Kelebek Tipi - mustbe - 21/12/2020

Elinize sağlık gayet yerinde bir inceleme olmuş.

Cvp: Van Der Hagen Kelebek Tipi - ati19 - 21/12/2020

Çok güzel inceleme teşekkür ederim.

Cvp: Van Der Hagen Kelebek Tipi - dipcikgibi - 21/12/2020

(21/12/2020, Saat: 00:04)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık gayet yerinde bir inceleme olmuş.

Rica ederim Smile

Cvp: Van Der Hagen Kelebek Tipi - batmanforever - 21/12/2020

İncleme için teşekkür ederirz, elinize sağlık komşum.

Cvp: Van Der Hagen Kelebek Tipi - marv - 21/12/2020

Weishi forumun en eski aletlerinden , ilk göz ağrılarından. Birçok firmaya fason üreten bir üretici pozisyonunda. Günlük tıraşta orta üstü keskinlikteki jiletlerle daha keyif alınabilen bir alettir.3 günden uzun sakalda keyif katsayısı azalarak düşmeye başlar. Bilhassa da sık ve sert yapılı sakala sahip kişilerde... İnceleme için teşekkür ederim.