Geleneksel Tıraş Forumları
Oumo Mother Lode 24mm - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Diğer Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Konu Başlığı: Oumo Mother Lode 24mm (/showthread.php?tid=13512)

Sayfalar: 1 2

Oumo Mother Lode 24mm - batmanforever - 20/01/2021

Merhaba Arkadaşlar,

Baştan söyleyeyim kusursuz yazı yazma konusunda pek yetenekli değilim. Bu nedenle yazım kurallarına aykırı bir şeyler yazdıysam simdiden affola Smile 

Çok sevdiğim Mother Lode 24mm fırça hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.
Mother Lode 24mm sentetik fırça çok değişk bir knota sahip, bugüne kadar kullandığım diğer sentetik fırçalara pek benzemiyor.
Kıl yapısı çok ince, uçları çok yumuşak, düğümü ise dolu dolu, suyu iyi tutuyor aynı zamanda sıcak su kullanılmış ise ısıyı daha iyi muhafa ediyor.
Ayrıca sabun yüklemesini rahat ve köpüğü daha hızlı bir şekilde istenilen kıvama getiriyor.

Şimdi gelelim en önemli bölüme, fırçanın yüzdeki hissiyatı çok yumuşak fakat yumuşak olmasına karşın omurganın direnci ise tam tadında.
Buna sebep loft uzunluğunun iyi ayarlanmış olması. Bu arada fırçanın loft uzunluğu 46mm.

Bu vesileyle Oumo ile iletişime geçip ikimiz adına istediğimiz ölçülerde üretim yapılmasını sağlayan @seydibaba Erdem kardeşime ve fırçayla tanışmamı sağlayan @"osaka23" Onur kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu arada bugüne kadar kullandığım ve kıyas aladığım sentetikler fırçalar sırasıyla; Yaqi Sagrada, Yaqi Ferrari Tuxedo, Mühle Silvertip 25mm, Mühle Silvertip 23mm, Plisson, Razorock Bruce, Razorock Barber... 

Ben şahsen fırçayı çok beğendim daha doğrusu beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor. Tavsiye eder misin diye bir sorunuz olursa da cevabım şu şekilde olur;
Cildiniz hassas, günlük tıraş oluyorsanız ve yumuşak omurgalı fırçalardan hoşlanıyorsanız Mother Lode'u seversiniz diye düşümnüyorum.

Mother Lode Knot: Ürün linki
Mother Lode Fırça: Ürün linki

BD40-E7-AF-4-E6-A-4-CB8-80-DF-D5045199-FBB3.jpg

7-A469768-5-B0-D-4827-BCF1-846-B78-FA09-B1.jpg

FB2-D6-DE7-8-D41-4506-9792-4146-EBD5704-E.jpg

80-F16-AE7-4-DDF-4-FBF-B3-E6-E87-FCB6937-C1.jpg

Cvp: Oumo Mother Lode 24mm - onurcakmak - 20/01/2021

@"batmanforever" komşum keyifle kullanın fırçanızı.

Fotoğrafa bakınca bu nasıl 24mm düğüm dedim, sonra loftu kısa sipariş ettiğinizi okudum.

İncelemenize göre gayet iyi bir fırçaya benziyor, teşekkürler inceleme için. Doğal kıl fırçaların temizlik, kurutma ve bakım işlerinden kaçınmak isteyenlere güzel alternatif.

Cvp: Oumo Mother Lode 24mm - batmanforever - 20/01/2021

Teşekkür ederim @"onurcakmak" Onur üstadım. Kıl yapısı ince olduğundan loftu kısa tutmak şarttı aksi takdirde aşırı yumuşak bir omurgaya sahip olacaktı.
Dediğinize aynen takılıyorum sentetik fırçalar konforun yanı sıra kullanım kolaylığı da sağlıyor. En basitinden break-in süreci yok :

Cvp: Oumo Mother Lode 24mm - mustbe - 20/01/2021

Eline sağlık abi güzel inceleme olmuş. fırça hayırlı olsun güle güle kullan

Cvp: Oumo Mother Lode 24mm - esox - 20/01/2021

Elinize sağlık Volkan Bey, keyifli tıraşlarınız olsun

Cvp: Oumo Mother Lode 24mm - marv - 20/01/2021

Elinize sağlık hocam. 11.11' de Oumo düğümlere bakarken denk gelmişti. Fiyatı da epey uygundu diye hatırlıyorum.

Cvp: Oumo Mother Lode 24mm - batmanforever - 20/01/2021

@"mustbe" Mustafa kardeşim,
@"esox" Tayfun Bey,
@"marv" Hocam,
Sizlere ayrı ayrı çok teşekkür ederim.

@"marv" hocam, diğer fırçalarla mukayese edildiğinde fiyatı uygun. Tek sorun Oumo'nun kargo ücreti çok yüksek. Ortak alımlarda kargo ücreti bir miktar daha hafifleyebilir.

Cvp: Oumo Mother Lode 24mm - Soner - 20/01/2021

Volkan abi kalemine sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Fırçanı güzel günlerde kullanasın

Cvp: Oumo Mother Lode 24mm - batmanforever - 21/01/2021

Çok teşekkür ederim @"Soner" Soner kardeşim Smile

Cvp: Oumo Mother Lode 24mm - marv - 22/01/2021

@"batmanforever" Maalesef öyle. Aslında belli bir tutarın üzerinde kargo ücretsiz oluyor ancak o da az bir tutar değildi. Sırf bu yüzden diğer markaları tercih eden çok kullanıcı vardır.