Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Sword Quad - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Standart Dışı Jiletli Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Sword Quad (/showthread.php?tid=13596)

Wilkinson Sword Quad - sfenks - 14/02/2021

Kullanıcı yorumu değildir peşinen belirteyim  Blush

Görsel anlamda güzel görünen alet, her yönünde 2 kesici bıçak olmak üzere toplamda 4 kesici ağza sahip. Alet, İki parçalı ve çevir-aç olarak tasarlanmış. Jiletler iki katman halinde ve üstteki jilet daha kısa ve dolayısıyla geride duruyor. Geleneksel ve kartuşlu karışımı melez bir yapısı var.

Üst tablanın üçgen yapısı tıraş esnasında jiletleri cilde tam yaslamaya teşvik eder nitelikte görünüyor.

Emin değilim ama jiletlerin en üstünde bulunan plastik katmanın ortasındaki "S" şeklindeki bağlantı, jiletlerin ileri-geri oynamasını sağlayarak baskıyı dengeliyor olabilir.

Kendine özel jiletleriyle kullanmak gerekiyor. Bu yönüyle ilginç olsa da klasik jileti farklı formlara sokma girişimlerinin geçmişte rağbet görmemesinden dolayı bunun da tutacağını sanmıyorum.

Ağırlık ve uzunluk bilgilerine ulaşamadığım aletin şu anki amazon fiyatı 23.81$ ve makul sayılır, ama 5'li jilet paketi 6.41$ olduğu için ekonomik olduğu söylenemez.

Konu içeriğin yüzeysel olduğunun farkındayım. Hatta yanlış, eksik bilgi aktarmış olabilirim, kusura bakmayın. Yorum yaptıkça, kullananlar oldukça konu içeriği olgunlaşacaktır diye düşünüyorum. Keyifli tıraşlar.

Wilkinson-Sword-Quad-Blade-Razor-03-900x.webp

Wilkinson-Sword-Quad-Blade-Razor-01-1080x.webp

Wilkinson-Sword-Quad-Blade-Razor-02-900x.webp

Wilkinson-Sword-Quad-Blade-Razor-05-900x.webp

Wilkinson-Sword-Quad-Blade-Refill-3-Pack-01-1080x.webp

Cvp: Wilkinson Sword Quad - onurcakmak - 14/02/2021

Plastik aletlere karşı çevreci bir çözüm olmuş. Onun haricinde pek de gelenekselci bir alet değil bana göre.

Çift bıçaklı jiletler Schick injector serisi SE aletlerde de vardı (twin blade). Zamanla onlar da yerini kartuşlulara bırakmıştı. Bıçak sistemi ondan esinlenmiş sanırım.

dd08bf596b0b42634eeccefc576e10ce.jpg

Cvp: Wilkinson Sword Quad - Muhibbi - 14/02/2021

ilginç, tamamen soğuk bakmıyorum. denemek isterim açıkçası. eğer jileti konforluysa sabah acele tıraşlarda elim gidebilir.

Cvp: Wilkinson Sword Quad - Soner - 14/02/2021

Birkaç ay önce nette gezerken görmüştüm. Yanılmıyorsam Amazon Canada da satışta idi. Klasik DE jilet kullansa belki bir şansı vardı, fakat bu hali ile pek ömrü olacağını düşünmüyorum.

Cvp: Wilkinson Sword Quad - marv - 14/02/2021

Ülkemiz de Wilkinson ın birçok ürününe erişim kolay değil. Bu ürün Türkiye hudutlarına girmez sanıyorum, girse bile kartuş temini çok zor olacağından dolayı uzun soluklu bir macera olmayacaktır.

Cvp: Wilkinson Sword Quad - Fenotip - 14/02/2021

Şuan bizlerin kullandığı tek jiletli aletler gayet güzel iş yapıyorken neden iki bıçağa gerek duyulur acaba? Amaç tek perde ile işi çabuk bitirmek midir?