Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? (/showthread.php?tid=14463)

Sayfalar: 1 2

Cvp: Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? - mertcanartan - 23/05/2022

(18/05/2022, Saat: 10:01)exselans Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko hariç bende sabunu kabından çay kaşığı ile alıp tasa yükleyip orada köpürtme yapıyorum ya da kabında fırçaya yükleme yapıp tasta köpürtme veya sadece sabunun kabından köpütme yaptıysam sabunu ters çevirim kurumaya bırakıyorum uzun süre dayanıyor. Ama arkonun ağzını açık bırakıyorum, uzun süre bekletiyorum sonra elime alıyorum hiç bir şey olmuyor Smile

fırçaları ve makineleri stantsız, sabunları ise kapsız kullanamıyorum. Tabiri caiz ise kusursuz görünmesini istiyorum, hoşuma gidiyorlar. Dolayısıyla mümkün olduğunca aldığım gibi doğal kalmalarını istiyorum. Bu durumda mutfak gereçleri(kaşık gibi), ya da dolapta saklamak gibi yöntemler hiç beni çekmiyor. Anladığım kadarıyla bunları yapmak faydalı, ancak yapmasamda olur gibi geliyor. Ben banyo dolabında saklamaya devam edeceğim, bakalım son durum ne olacak. Big Grin Big Grin

Cvp: Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? - Mecanica - 11/04/2023

Ben sabun çok kremsi değilse genelde kabından yükleme yapıyordum. Bu şekilde kullanım sonrası kırmızı cella bozuldu. Sapsarı ve nokta nokta benekli bir hale geldi. Köpük performansı da kayganlık ve koruyuculuk açısından çok düştü. Test etmek için yeni kaseden (bembeyaz Smile ) tasa alıp köpürttüm. Yüzdeki hissi ve tıraş performansı tartışmasız çok daha iyiydi.
Bu nedenle artık arko hariç kapta köpürtme yapmıyorum. Hatta açık sabun sayısını da azaltmak gerek. Çok da fazla açık sabun kullanmak yada stok yapmak da doğru gelmiyor artık. Taze taze alıp bir iki çeşit kullanmak daha mantıklı.

RE: Cvp: Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? - layken - 16/04/2023

(11/04/2023, Saat: 18:14)Mecanica Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben sabun çok kremsi değilse genelde kabından yükleme yapıyordum. Bu şekilde kullanım sonrası kırmızı cella bozuldu. Sapsarı ve nokta nokta benekli bir hale geldi. Köpük performansı da kayganlık ve koruyuculuk açısından çok düştü. Test etmek için yeni kaseden (bembeyaz Smile ) tasa alıp köpürttüm. Yüzdeki hissi ve tıraş performansı tartışmasız çok daha iyiydi.
Bu nedenle artık arko hariç kapta köpürtme yapmıyorum. Hatta açık sabun sayısını da azaltmak gerek. Çok da fazla açık sabun kullanmak yada stok yapmak da doğru gelmiyor artık. Taze taze alıp bir iki çeşit kullanmak daha mantıklı.
Cella'nin iki sabununda da dediğiniz durumu ben de yaşadım. Parmaklarla sabunu hafifçe yogurunca o topaklanmalar kayboluyor. Performans olarak herhangi bir sıkıntı olmadı. Biraz koku kaybı vardı, onun dışında gayet iyi tıraş verdi.

Cvp: RE: Cvp: Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? - Mecanica - 18/04/2023

(16/04/2023, Saat: 13:59)layken Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cella'nin iki sabununda da dediğiniz durumu ben de yaşadım. Parmaklarla sabunu hafifçe yogurunca o topaklanmalar kayboluyor. Performans olarak herhangi bir sıkıntı olmadı. Biraz koku kaybı vardı, onun dışında gayet iyi tıraş verdi.

Bi deneyim bakalım düzelecek mi. Ama diğer yeni kutuyu buzdolabının en alt rafında köşeye koydum. Serin serin dursun orda Smile