Geleneksel Tıraş Forumları
Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Acemiler İçin Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Konu Başlığı: Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi (/showthread.php?tid=14499)

Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi - Emre.bag - 04/06/2022

Merhabalar

Ben tam sakal tıraşı olmayıp, uzun sakal kullanıyorum, fakat yanak/sakal çizgisi ve burun/bıyık arasını almak için kullanbileceğim ideal aleti arıyorum.

Yaptığım ilk tur araştırma sonucu, hem yan tutulduğu için yanağı şekillendirirken görmeme yardım eder, hem yeni usturaya geçenlere tavsiye ediliyor diye ZAZOR aldım fakat özellikle burun altına girmede sorun yaşadığı için çok memnun kalmadım.

Okumaya devam ettikçe sanki ihtiyacım olan alet çelik usturaymış gibi geliyor ama doğru mu düşünüyorum acaba?

Cvp: Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi - abdussamedy - 04/06/2022

Merhaba, jiletli ustura en masrafsız çözüm gibi görünüyor. Çelik usturada olur tabiki. Ben olsam ucu kırık permatik gibi barsız DE alet kullanırdim (tavsiye etmem)

Cvp: Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi - Emre.bag - 04/06/2022

Jiletli ustura yerine çelik düşünmemin nedeni, çeliğin daha az keskin olduğu için yeni başlayanlar için daha güvenli olabileceğini düşünmemdi.
Barsız DE'yi neden tavsiye etmiyorsunuz?

Cvp: Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi - abdussamedy - 04/06/2022

Tecrübesizler için güvenli olmayabilir, tabi ki jiletli usturadaki gibi çok keskin olmayan jiletlerle denenebilir. Bir kısım insan permatiğin ucunu kırıp tıraş olmayı tercih ediyor aynı mantıık.

Cvp: Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi - BigHillMe - 05/06/2022

Jiletli ustura ve kör jilet ikilisi ile başlanabilir. Strafor, şişe mantarı köpük gibi jilete zarar vermeyecek bir yüzeyde jileti dilediğiniz kadar körleştirmenizde olası.

Cvp: Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi - exselans - 05/06/2022

Sadece bu iş içinse jiletli ustura derim ama ileride sakal tıraşı içinde kullanırım derseniz çelik ustura alın. Keyifli tıraşlar.

Cvp: Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi - Emre.bag - 05/06/2022

Yorumlarınız için teşekkürler. İlk araştırmamda fiyatı uygun katze u-005 çelik ustura siparişi verip, iptal etmiştim.
Meğer mağaza iptalimi iptal etmiş Smile
Gelmişken bir deneyip bakacağım

Cvp: Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi - Emre.bag - 09/06/2022

Çelik ustura kör geldi. Bir de çok büyüktü. Burun altına rahat giremedim.

Araştırmaya devam ettim. Merkur’ün tam bu iş içın bir aleti olduğunü fakat jiletleri keskin olmadığı ve başka jilet takılamadığı için pek tavsiye edilmediğini gördüm. O aletin Amazon yorumlarını okurken “karımın kaş usturasını kullanıyorum çok daha iyi” yorumuyla karşılaştım.

Bunun üstüne dün biri büyük tip biri küçük tip kaş usturası siparişi verdim. Bugün elime geçtiler.
Büyük olanın jileti 3.5 cm, küçüğünki ise 1.3 cm civarı.
Küçük olan burun altına mükemmel giriyor.

Köpük vs kullanmadığım için biraz tahriş ediyorlar. Detay girdiğim için de köpükle kapamak istemiyorum.
Meğer tam bu iş için köpürmeyen tıraş jelleri varmış. Cella marka olanı sipariş ettim bakalım nasıl olacak.