Geleneksel Tıraş Forumları
Hacı Şakir Sabun - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Dışı Kozmetik (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Konu Başlığı: Hacı Şakir Sabun (/showthread.php?tid=1499)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Hacı Şakir Sabun - Lord Sparhawk - 29/08/2012

Komşular ben bu sabunu çok seviyorum. Zeytinyağı sabununun yeri benim için ayrı ama, evimde klasik haci şakir kalıp sabun yıllardır eksik olmuyor. O klasik temizlik hissiyatı veren dolgun kokusunu ve kremsi yapısını çok seviyorum. Bundan sonra dove falan kimyasal yapay geliyor bana. Sabun deyince = hacı şakir. Tıraş sabununda nostaljide arko neyse banyo sabununda hacı şakir. Yıllardır şeklinin ve kokusunun da değişmemesi cabası.

Belki bir zamanların ivory soap taklidiydi bilemem. Ama ben kendimi bildim bileli hacı şakir kullanıyorum. Onunla sabunlanmaktan hiç sıkılmıyorum. Zamanında o kadar çeşit banyo sabunu denedim, hiçbiri yerini tutmuyor.

Sizde kullanıyor musunuz?

Hacı Şakir Sabun - anesthesia - 29/08/2012

kullanıyor musunuz ne demek Lord, değişmezim.

Hacı Şakir Sabun - haaydin - 29/08/2012

Aynen hocam, hatta nadirde olsa haci sakirlede tras oluyorum Big Grin kokusu ve verdigi his bir baska. hatta fircaylada iyi køpuruyor Big Grin

Hacı Şakir Sabun - Fallschirmjäger - 29/08/2012

Hocam kaç parçaya ayırıp makineye atıyor ? Şu taktigi bizede ögretin
saygılar
(29/08/2012, Saat: 00:12)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hersey degisir ama haci sakir degismez bende hastasiyim hatta saydim su an 9 tane kalmis hemen stoklamaliyim. Hanimda beyazlarda makine icerisine atiyor oglumda camasirlar kuruyunca koklayip duruyor nasil anlatabildim mi Smile

Hacı Şakir Sabun - ihtilaf - 29/08/2012

üreten firmayı yabancılar aldı diye biliyorum,doğrumu
muadili evyap üretimi olanı bazen kullanırım
bugünlerde banyoda defneli sabun kullanıyorum ,hataylı bir firmaydı sabun adını unuttum şahış ismiydiHuh

Hacı Şakir Sabun - anesthesia - 29/08/2012

evet, hacı macı dinlemediler israillilere sattılar acımasızca, ama yine de kullanmaktan vazgeçmem. çocukken anamın saçlarımı "yunduğu" sabundur kendisi

Hacı Şakir Sabun - mancho - 29/08/2012

Kokusunu çok severim ama kullanmayı değil. Kullanıldıktan sonra banyoda bıraktığı koku nefis. Angel

Bir de ben daha 3-4 yaşındayken bunlar vardı, şekline, renklerine kokularına bayılırdım. Hatta tadı da güzeldir diye sanırım elmalısını ısırmışlığım da vardır. O iğrenç sabun tadı ağzımdan bir gün gitmemişti. Big Grin

14mcd1h.jpg
rcsuhy.jpg

sonra komilinin gliserinli sabunları çıkmıştı ben gençken, güzel kokarlardı:

1195u0y.jpg

Ama tabi hacı şakir her zaman hacı şakir, her ne kadar artık tamamen yabancıların elinde olsa da. Satanlar utansın.

(29/08/2012, Saat: 00:21)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim uzmanlik alanim degil makina ama yanilmiyorsam 1 sabundan 6 yikama cikartiyor eger parca sabun buyuk olursa tam bitmeden program bitiyor eger uzun program secilirse tabiki .. Makine icin zararli vs demeyin : ) Rendelenmis elde yikama tozu ile bir kez tikadik makineyi malum uygun degil bu tarz methodlar ama herseyi goze alip yapiyoruz iste..
Banyoda haci sakir kullanmazsam temizlendigimi hissetmiyorum o koku mutlaka olmali yoksa banyo benim icin tamamlanmis sayilmaz...

Benden de bir tüyo, yumoş extra yumuşatıcının siklamen & müge çiçeği versiyonunu deneyin. Yok böyle koku, herkes hasta oluyor. Çamaşırları salona asıyorum birkaç gün mis gibi kokuyor bütün salon.

(29/08/2012, Saat: 00:21)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Banyoda haci sakir kullanmazsam temizlendigimi hissetmiyorum o koku mutlaka olmali yoksa banyo benim icin tamamlanmis sayilmaz...

Aynen Wink