Geleneksel Tıraş Forumları
7 Common Tallow Soap Myths - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: 7 Common Tallow Soap Myths (/showthread.php?tid=1527)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

7 Common Tallow Soap Myths - error... - 15/10/2012

şimdi forumu okudum ama tam anlayamadım eğer yazıyorda göremiyorsam
kusuruma bakmayın lütfen biri açıkça yaza bilirmi
tabac ta domuz yazğı var mı yok mu saygılar

7 Common Tallow Soap Myths - mancho - 15/10/2012

(15/10/2012, Saat: 19:08)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şimdi forumu okudum ama tam anlayamadım eğer yazıyorda göremiyorsam

Bildiğim kadarıyla Tabac cevap vermemiş henüz ama aynı firmanın ürettiği Sir Irisch Moos'da yokmuş. Dolayısıyla Tabac'da da olmaması büyük olasılık ama kesin değil.

7 Common Tallow Soap Myths - error... - 15/10/2012

(15/10/2012, Saat: 19:16)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/10/2012, Saat: 19:08)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şimdi forumu okudum ama tam anlayamadım eğer yazıyorda göremiyorsam

Bildiğim kadarıyla Tabac cevap vermemiş henüz ama aynı firmanın ürettiği Sir Irisch Moos'da yokmuş. Dolayısıyla Tabac'da da olmaması büyük olasılık ama kesin değil.

teşekkür ederim hocam ilginize

7 Common Tallow Soap Myths - puchacz - 29/04/2013

Herkese merhaba,
Bir listeden bahsediliyordu, ben de katki yapmak isterim. Bitkisel kokenli (vegan friendly) oldugunu ureticilere gonderdigim e-mail yoluyla teyit ettigim urunler sunlar:
-Proraso
-TOBS krem,
-Musgo Real sabun (kutusunda "no animal ingredients" yaziyor, internette gordum),
-Erasmic krem,
-Bluebeards Revenge krem
-Mama Bear's sabun,
-Razorock "shave cream soaps" (ilgili sahis "veggie based" yani bitkisel kokenli olduklarini soyledi. Yalniz dikkat, sadece tirnak icinde yazdigim urunleri. Kati sabunlari hayvansal icerikli.)
-Osma sabun

Bilgileri elde ettikce buraya yazacagim.
Saygilar.

Edit: Ekleme, duzenleme.

7 Common Tallow Soap Myths - Delidumrul - 29/04/2013

Konu açılalı epey zaman olmuş fakat ben gözden kaçırmışım.Yazının tamamını okumama rağmen asıl ilgimi çeken kısım, ya bu yazıda yok yada eksik yarım yamalak çevirimden dolayı anlamadım Smile
Benim bu konuda asıl ilgimi çeken Tallow'un insan sağlığı açısından bir sakıncası varmıdır yokmudur ve varsa nelerdir.
Konunun inanç,din yönünden tartışılabileceğini kabul ederim fakat amacım bu değil,kullanmak istemeyenlerde sonsuz saygı duyarım.
Hangi hayvan yağı olduğunu değilde, daha çok sağlık yönünden etkilerini merak ediyorum.
Aramızda doktor abilerimizde var,hem onlardan hemde konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlardan bir açıklama rica ediyorum.
Zaten konu amacına ulaşmamış henüz, Papazeriği üstad başta olmak üzere bir liste yapacakmışsınız fakat yarım bırakılmış Smile konuyu güncel tutalım bari.
puchacz, sizede teşekkürler konuyu tekrar hareketlendirdiğiniz için.

7 Common Tallow Soap Myths - armagedon - 26/11/2013

Tabac taki tallow un domuz mu sığır iç yağı mı kaynaklı olduğuna dair yeni bir bilgi edinebilen varsa yazabilir mi?

7 Common Tallow Soap Myths - ohtararan - 26/11/2013

tabac müşterisini umursamıyor nedense, sırf bu yüzden mwf ile ikisini tercih etmiyorum. sir irisch moos ile aynı çatı altında üretiliyor tabac. sir irisch moos yetkilileri ertesi gün cevap yazdılar, tabac mümkün değil bakmıyor. arkodan beterler bu konuda.

(26/11/2013, Saat: 23:46)armagedon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac taki tallow un domuz mu sığır iç yağı mı kaynaklı olduğuna dair yeni bir bilgi edinebilen varsa yazabilir mi?

7 Common Tallow Soap Myths - pars - 27/11/2013

Bu tabac meselesini onur hocama havale edelim, Kendisi bizi kırmayacaktır.

7 Common Tallow Soap Myths - armagedon - 27/11/2013

Google hocaya translate yide kullanarak araştırmadığım yabancı forum kalmadı. Tallow un kaynağı hakkında net bir bilgi yok. Almanlara güvenirdik ama cevap vermemeleri şüphe uyandırıyor.

7 Common Tallow Soap Myths - theunnamed - 27/11/2013

(26/11/2013, Saat: 23:46)armagedon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabac taki tallow un domuz mu sığır iç yağı mı kaynaklı olduğuna dair yeni bir bilgi edinebilen varsa yazabilir mi?

Tallow kelime anlamı olarak sığır iç yapı demek zaten, Domuz yağı Lard olarak geçiyor. Siz tallow olarak mı gördünüz acaba ? yoksa genel olarak iç yağından bahsetmek için mi tallow kelimesini kullandınız ?