Geleneksel Tıraş Forumları
Kullan at tıraş bıçakları - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Kullan at tıraş bıçakları (/showthread.php?tid=1558)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Cvp: Kullan at tıraş bıçakları - DelikanliTiras - 28/04/2015

Ben de hortlatmak istiyorum bu konuyu. Big Grin Bugünlerde BİM'de satılan Mans Tek bıçaklı kullan at tıraş aletlerini Azmüsebat üretiyor yani Derby. Hem Derby tek bıçak hem de Mans aldım ve şekil olarak karşılaştırdım. Bire bir aynı sadece Derby 2 kat pahalı.

Mans 6 tanesi 1,45 TL den gerçekten çok ucuz ve orta sertlikte olan sakallarımda iyi ön hazırlıkla birden fazla kez kullanabiliyorum.

Nihayetinde kullan-at bir ürün. Ama dolabınızda kenarda dursun. Bir gün lazım olur. Wink

Cvp: Kullan at tıraş bıçakları - Bruce - 29/04/2015

(28/04/2015, Saat: 18:55)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de hortlatmak istiyorum bu konuyu. Big Grin Bugünlerde BİM'de satılan Mans Tek bıçaklı kullan at tıraş aletlerini Azmüsebat üretiyor yani Derby. Hem Derby tek bıçak hem de Mans aldım ve şekil olarak karşılaştırdım. Bire bir aynı sadece Derby 2 kat pahalı.

Mans 6 tanesi 1,45 TL den gerçekten çok ucuz ve orta sertlikte olan sakallarımda iyi ön hazırlıkla birden fazla kez kullanabiliyorum.

Nihayetinde kullan-at bir ürün. Ama dolabınızda kenarda dursun. Bir gün lazım olur. Wink

Bence Mans f/p oranı yüksek bir bıçak, kaplamasının kalkması tek perde ile 4-5 tıraş sürüyordu.

Cvp: Kullan at tıraş bıçakları - DelikanliTiras - 30/04/2015

Aynı ürün Nano Blade adı altında Şok marketlerde satılıyor. Ülker grubu Şok Marketleri Migros'tan satın almıştı, Azmüsebat Çelik Sanayii de Yıldız Holding bünyesinde yani kendi ürünleri aslında. Fiyat DİPTE  Smile

Bu durumda Derby = Man's (BİM Market) = Nano Blade (Şok Market)

Screenshot_from_2015_04_30_09_43_52.png

Cvp: Kullan at tıraş bıçakları - martin - 30/04/2015

Ben de Kandilli Rasathane caddesindeki ŞOK ta 1,45 liraya 6 adet azmüsebat üretimi nano-blade görünce mal bulmuş mağribi gibi hemen 10 paket aldım. Ancak ilk bıçağı kullandıktan sonra hayal kırıklığı yaşadım. Çünkü tanesini 30 kuruşa aldığım Derby tek bıçaklı ile 10 tıraş olmama rağmen bununla 3 tıraşta bırakmak zorunda kaldım. Bir yerde 30 kuruşa 10 tıraş (tıraş başı 3 krş) diğerinde 24 kuruşa 3 tıraş yani tıraş başı 8 kuruş. Belki bir tanesi böyle kör de çıkmış olabilir öbürlerini de deneyeceğiz. Ama eğer böyleyse nano-balde ya da mans derby orjinalden nereyse 3 kat pahalıya geliyor. Oysa aded itibariyle daha ucuz. Bugün nana blade ile ikinci kafa tıraşımı oldum (tek perde elbette) bakalım 5 tıraş yapacak mı. Eğer 5 tıraş yaparsa tıraşı 4,80 kuruşa gelecek

(30/04/2015, Saat: 10:55)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı ürün Nano Blade adı altında Şok marketlerde satılıyor. Ülker grubu Şok Marketleri Migros'tan satın almıştı, Azmüsebat Çelik Sanayii de Yıldız Holding bünyesinde yani kendi ürünleri aslında. Fiyat DİPTE  Smile

Bu durumda Derby = Man's (BİM Market) = Nano Blade (Şok Market)

Screenshot_from_2015_04_30_09_43_52.png

RE: Cvp: Kullan at tıraş bıçakları - DelikanliTiras - 30/04/2015

(30/04/2015, Saat: 21:08)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de Kandilli Rasathane caddesindeki ŞOK ta 1,45 liraya 6 adet azmüsebat üretimi nano-blade görünce mal bulmuş mağribi gibi hemen 10 paket aldım. Ancak ilk bıçağı kullandıktan sonra hayal kırıklığı yaşadım. Çünkü tanesini 30 kuruşa aldığım Derby tek bıçaklı ile 10 tıraş olmama rağmen bununla 3 tıraşta bırakmak zorunda kaldım. Bir yerde 30 kuruşa 10 tıraş (tıraş başı 3 krş) diğerinde 24 kuruşa 3 tıraş yani tıraş başı 8 kuruş. Belki bir tanesi böyle kör de çıkmış olabilir öbürlerini de deneyeceğiz. Ama eğer böyleyse nano-balde ya da mans derby orjinalden nereyse 3 kat pahalıya geliyor. Oysa aded itibariyle daha ucuz. Bugün nana blade ile ikinci kafa tıraşımı oldum (tek perde elbette) bakalım 5 tıraş yapacak mı. Eğer 5 tıraş yaparsa tıraşı 4,80 kuruşa gelecek
Tabi ben görsel olarak karsilastirdigimda fark görmedim ancak nano blade kullanmadım henüz bıçaklarda fark olma ihtimali zayıf bence . Azmusebat yetkilisi duysa da bir açıklık getirse. Firma Ürün sorumlularının bu forumda olmamalarini hayretle karşılıyorum. Nerede Arko Derby Füme Camelot Blueness Gillette Hobi Evyap yetkilileri. Burada yazmayacaksiniz da nerede yazacaksınız. insan gerçekten hayret ediyor.

Cvp: Kullan at tıraş bıçakları - mecheng - 30/04/2015

Bic Metal tiras bicagi da iyi bir secenek. Bir nevi DE tras aleti hissiyati yasatiyor insana. Tek bicak, kaydirici bant yok ve de metal bir bar yuzunuze degiyor jiletten once. Bu sebeple de geleneksel tiras mantigina da uzak kalmiyor.

Cvp: Kullan at tıraş bıçakları - DelikanliTiras - 04/05/2015

Çekiştirmeyin ...  Big Grin

Cvp: Kullan at tıraş bıçakları - ts9funk - 04/05/2015

SmileSmile Çok iyiymiş..Reklama gelSmile

Cvp: Kullan at tıraş bıçakları - wesleyphx - 13/07/2015

Bic Metal bulamıyorum. İnternetten filan almak istemiyorda.

Cvp: Kullan at tıraş bıçakları - arandur - 13/07/2015

(13/07/2015, Saat: 01:38)wesleyphx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bic Metal bulamıyorum. İnternetten filan almak istemiyorda.

Ben Japon Pazarında buldum. Bir milyoncuları kolaçan edebilirsiniz belki.