Geleneksel Tıraş Forumları
Soğuk Tıraş - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri Soru Cevap (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Konu Başlığı: Soğuk Tıraş (/showthread.php?tid=175)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Soğuk Tıraş - papazerigi - 26/06/2012

soğuk tıraştan kastım çeşmeden akan suya herhangi bir ısıtma işlemi uygulamamak. Dediğiniz gibi kışın çok keyif vermiyor tıraş ama tıraş sonrası rahatlığı için yaz-kış soğuk suyu tercih ediyorum.

(26/06/2012, Saat: 09:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: soğuk ve sıcak kavramlarında aynı parametrelerimi konuşuyoruz
soğuk tıraş da su sıcaklığı yaz kış oda sıcaklığımı öyleyse kışın biraz ısıtmak gerkir
sıcak tıraş da vücut sıcaklığı üstümü yaklaşık 40 yada üstü
kışın 15 derece ve altı sıcaklıktaki suyu yüze sürmek cilt ve konfor için tartışılır 15 derece kış için üşüme hissetme eşiğine denk gelir
saygılar

Soğuk Tıraş - ihtilaf - 26/06/2012

kışın sizin yorumlarınızı okuyup denemiştim bu kış bir daha deneyeceğim,askerde bile sıcak suyla tıraş oldum Cool

(26/06/2012, Saat: 09:42)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: soğuk tıraştan kastım çeşmeden akan suya herhangi bir ısıtma işlemi uygulamamak. Dediğiniz gibi kışın çok keyif vermiyor tıraş ama tıraş sonrası rahatlığı için yaz-kış soğuk suyu tercih ediyorum.

(26/06/2012, Saat: 09:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: soğuk ve sıcak kavramlarında aynı parametrelerimi konuşuyoruz
soğuk tıraş da su sıcaklığı yaz kış oda sıcaklığımı öyleyse kışın biraz ısıtmak gerkir
sıcak tıraş da vücut sıcaklığı üstümü yaklaşık 40 yada üstü
kışın 15 derece ve altı sıcaklıktaki suyu yüze sürmek cilt ve konfor için tartışılır 15 derece kış için üşüme hissetme eşiğine denk gelir
saygılar

Soğuk Tıraş - papazerigi - 26/06/2012

hocam eğer sıcak size keyifli geliyorsa ve tıraş sonrası sıkıntı yaşamıyorsanız hiç şaşmayın. bana sıcak su yaramıyor. kışın bile minimumun bi üstündeki sıcaklık ayarında duş alıyorum, yazın ise minimumda Big Grin
Saygılar
(26/06/2012, Saat: 09:47)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kışın sizin yorumlarınızı okuyup denemiştim bu kış bir daha deneyeceğim,askerde bile sıcak suyla tıraş oldum Cool

Soğuk Tıraş - mancho - 04/07/2012

Son 3 tıraşımı soğuk oldum.

İlkinde Tabac sabun+Tabac Krem diğer ikisinde Edwin Jagger Sea Buckthorn (Yabani iğde) krem kullandım.

Sonuç olarak cildime daha iyi geldi ve tıraş kalitesi fark etmedi aynı sonuçları aldım.

Artık illa sıcak köpük hazırlayacağım diye uğraşmayacağım.

Soğuk Tıraş - papazerigi - 04/07/2012

aynı tıraşı bir de DE makine ile olun bakalım ne olacak...
(04/07/2012, Saat: 12:58)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son 3 tıraşımı soğuk oldum.

İlkinde Tabac sabun+Tabac Krem diğer ikisinde Edwin Jagger Sea Buckthorn (Yabani iğde) krem kullandım.

Sonuç olarak cildime daha iyi geldi ve tıraş kalitesi fark etmedi aynı sonuçları aldım.

Cildim kendini daha yeni toparladı. Bir süre sonra DE ile yeniden deneyeceğim.

(04/07/2012, Saat: 14:13)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aynı tıraşı bir de DE makine ile olun bakalım ne olacak...
(04/07/2012, Saat: 12:58)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son 3 tıraşımı soğuk oldum.

Daha önce çok bahsedildi ama....
denerken lütfen bastırmamaya ve sabunsuz yerden tekrar geçmemeye dikkat edin. Perdeler arası yüzünüzdeki sabunu durulayın. Acele etmeyin. Tersten almayın.
Saygılarımla
(04/07/2012, Saat: 14:18)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cildim kendini daha yeni toparladı. Bir süre sonra DE ile yeniden deneyeceğim.

(04/07/2012, Saat: 14:23)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önce çok bahsedildi ama....
denerken lütfen bastırmamaya ve sabunsuz yerden tekrar geçmemeye dikkat edin. Perdeler arası yüzünüzdeki sabunu durulayın. Acele etmeyin. Tersten almayın.
Saygılarımla
(04/07/2012, Saat: 14:18)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cildim kendini daha yeni toparladı. Bir süre sonra DE ile yeniden deneyeceğim.

Çok teşekkürler.

Aslında benim hatam 3-4 günde bir olan tıraş olma döngümü, güzel krem ve sabunların çekiciliğine kapılarak 1.5-2 güne düşürmem oldu. Bir de kartuşun yumuşaklığının yerini jiletin saldırganlığı alınca; alışık değil tabii cilt, su koyuverdi.

inşallah iyi olur bu sefer...
(04/07/2012, Saat: 14:38)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler.

Aslında benim hatam 3-4 günde bir olan tıraş olma döngümü, güzel krem ve sabunların çekiciliğine kapılarak 1.5-2 güne düşürmem oldu. Bir de kartuşun yumuşaklığının yerini jiletin saldırganlığı alınca; alışık değil tabii cilt, su koyuverdi.

Soğuk Tıraş - canbaz - 20/07/2012

duş için suyun 'ortalama vücut sıcaklığında' olması idealdir. bu da 37-38 derecedir. tenimizin soğuğa karşı kendini korumaya alıp, savunmaya geçtiğine dair bişeyler okuduğumu hatırlıyorum. sıcak karşısında ise nasıl davrandığını bakın onu ben de bilmiyorum Smile duş için bu uygulamayı alışkanlık haline getirdim. bu şekilde cildin temizlenmesi daha kolay oluyor.

tıraşı ise normal suyla oluyorum. ısıtma falan yapmıyorum. işin içine aklı katarsak ılık su kullanımı daha doğru olur gibime geliyor.