Geleneksel Tıraş Forumları
Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: USTURALAR (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Forum: Jiletli Usturalar (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Konu Başlığı: Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura (/showthread.php?tid=19)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Ali bıyıklı ve Sedef ustura - puukko - 02/03/2013

Sedef ustura kullanıyorum, bence fiyatına göre kalitesi ayarında. Pas yapması zor diye düşünüyorum, belki benim benim kullandığım 10 senelik falan, en ufak bir pas yok.

Ali bıyıklı ve Sedef ustura - linguist - 08/05/2013

bir iki haftadır sedefle tıraş oluyorum. Hiç de fena değilmiş. Ağırlık tüy gibi ve istediğim kadar yatık kullanabiliyorum bazı noktalarda 5-10 derecelik açıyla bile kullanmak mümkün.
2 liralık alet nelere kadirmiş meğer Smile

Ali bıyıklı ve Sedef ustura - Linq - 08/05/2013

(08/05/2013, Saat: 19:17)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir iki haftadır sedefle tıraş oluyorum. Hiç de fena değilmiş. Ağırlık tüy gibi ve istediğim kadar yatık kullanabiliyorum bazı noktalarda 5-10 derecelik açıyla bile kullanmak mümkün.
2 liralık alet nelere kadirmiş meğer Smile

(26/06/2012, Saat: 18:57)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: uzun sure sonra sedef usturaya feather takarak tiras oldum. celik usturalara gore yiginla dezavantaji oldugunu anladim.
1- cok hafif ve dengesiz
2- celik usturadaki bicak agziyla sirti arasindaki aci sedefte olmadigi icin yavan bir his var.
3- sessiz kestigi icin geri bildirimi neredeyse yok.
4- kopuk toplamasi cok basarisiz.
5- bicak uzunlugu cok kisa. elim alistigi icin jilet takilmayan kismini da yuzume surttum.
6- bu yuzden tiras celik usturaya nazaran iki katindan uzun suruyor.
7- kayislama zevkinden mahrum birakiyor.
8- sap tiras esnasinda sabit durmuyor.

bu sebeplerle cok keyifsiz bir tiras oldum. DE makinelerle kiyaslarsak DE'ler jiletli usturalardan daha onde

Sedefe de alışmak lazım demek ki

Ali bıyıklı ve Sedef ustura - linguist - 09/05/2013

çelik usturayla kıyaslayınca hala düşüncelerim aynı. DE lere gelirsek elimde hiç DE kalmadı Smile

Ali bıyıklı ve Sedef ustura - sertaç - 31/07/2013

bugün yolda denk geldi hayırlıoğlu ustura aldım bakalım nasıl birşey çıkacak görücez

Ali bıyıklı ve Sedef ustura - eskiuyemnt - 31/07/2013

(31/07/2013, Saat: 13:50)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bugün yolda denk geldi hayırlıoğlu ustura aldım bakalım nasıl birşey çıkacak görücez

Hayırlı olsun Smile foto da isteriz. üstadların daha önce var ama siz de çekin Smile

(31/07/2013, Saat: 15:20)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/07/2013, Saat: 13:50)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bugün yolda denk geldi hayırlıoğlu ustura aldım bakalım nasıl birşey çıkacak görücez

Hayırlı olsun Smile foto da isteriz. üstadların daha önce var ama siz de çekin Smile

elbette ustadım cuma eklıcem son aldıklarımı Smile

bu arada iyice coştum iş yerinde elimde ustura ile oynuyorum. Bugün piyasada kan gövdeyi götürecek bende ustura elde hayırlısı Smile

Ali bıyıklı ve Sedef ustura - eskiuyemnt - 31/07/2013

(31/07/2013, Saat: 15:31)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu arada iyice coştum iş yerinde elimde ustura ile oynuyorum. Bugün piyasada kan gövdeyi götürecek bende ustura elde hayırlısı Smile

Aman deyim yanlış filan anlarlar Big Grin

Rajon filan kesiyo zanneder millet Big Grin elinizdeki ateşli silahlar kanununa muhalefet kısaca Big GrinBig Grin valla ben de kurtaramam sonra TongueTongue

Ali bıyıklı ve Sedef ustura - jazzmo - 31/07/2013

geçen gün bir tanede ben satın aldım sedef ustura Smile fakat jilet takmak çok zor,ayrıca jiletin ağzı taktıktan sonra çok açıkta kalıyor gibi.deneme yapmak için bıyık çevresini düzeltim,şuan fena şekilde jilet yanıklarım mevcut.sanırım bundan sonra elime kolay kolay almam Big Grin