Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti (/showthread.php?tid=2)

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - UltrAmiraL - 06/11/2013

(06/11/2013, Saat: 21:45)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyle diyenler olduğunu hatırlıyorum biyerlerde, işportacılardan alın bir paket rapira üstadım Big Grin

Kenarda köşede acil durumlar için, üç bıçaklı kartuşlum bulunmakta... O zaman onunla tıraş olayım Sad

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - tipsol - 06/11/2013

Hocam wilkinson o kadarda kötü degil on hazırlığı iyi yapın sabah tıraşını çıkarır merak etmeyin zaten alet yapisi gereği oldukca mild rahat olun.

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - eskiuyemnt - 06/11/2013

(06/11/2013, Saat: 23:17)UltrAmiraL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kenarda köşede acil durumlar için, üç bıçaklı kartuşlum bulunmakta... O zaman onunla tıraş olayım Sad

SakınAngryAngry

En kötü jilet dahi bir tecrübe olur ve daha sağlıklıdır.. Wilkinson jilet keskin değildir yumuşak bir tıraş olur şu kadar ki, en iyi kartuştan çok çok daha iyidir. Kartuşları unutun lütfen AngelAngel

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - UltrAmiraL - 06/11/2013

(06/11/2013, Saat: 23:21)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam wilkinson o kadarda kötü degil on hazırlığı iyi yapın sabah tıraşını çıkarır merak etmeyin zaten alet yapisi gereği oldukca mild rahat olun.

Hımm o zaman ben sabah önce duş, ardından Nivea'dan güzel bir köpüklü tıraş ile şans tanıyayım bu jilete...

(06/11/2013, Saat: 23:22)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SakınAngryAngry

En kötü jilet dahi bir tecrübe olur ve daha sağlıklıdır.. Wilkinson jilet keskin değildir yumuşak bir tıraş olur şu kadar ki, en iyi kartuştan çok çok daha iyidir. Kartuşları unutun lütfen AngelAngel

Valla güzel söyledin hocam... Zaten o kadar gönülsüz yazdım ki onu... Biri gelip kızsında sabah merak ettiğim tıraşı deneme şansım doğsun umudu ile...

Bu arada Merkür Progress siparişi verdim Big Grin ona geçmeden önce bununla ne kadar alışma süreci yaşamalıyım?

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - crionics - 06/11/2013

Progress gelir gelmez başlayın. Merak etmeyin bir sıkıntı olmayacak.

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - eskiuyemnt - 07/11/2013

Tekniğiniz oturmuş, eliniz ıslak tıraş aletlerine alışmış olarak yıllar sonra dahi bu aletle tıraş olmak isteyebilirsiniz..

3 ay ila 6 ay DE aletler, 1 yıl sanırım bu sürede dahi usturada kendi tekniğinizi oturtabiliyosunuz.

En pahalı DE alette dahi bu süreci yaşamak durumundasınız, bir an önce kartuşları çöpe atıp, ıslak tıraşı tek tıraş seçeneğiniz olarak görmezseniz, ihanet mümkün olabilir. Başlarda tabi.. Şimdi üzerine para verip kartuşla tıraş olmayacak ıslak tıraşçılar az değil SleepySleepy
(06/11/2013, Saat: 23:30)UltrAmiraL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hımm o zaman ben sabah önce duş, ardından Nivea'dan güzel bir köpüklü tıraş ile şans tanıyayım bu jilete...

Valla güzel söyledin hocam... Zaten o kadar gönülsüz yazdım ki onu... Biri gelip kızsında sabah merak ettiğim tıraşı deneme şansım doğsun umudu ile...

Bu arada Merkür Progress siparişi verdim Big Grin ona geçmeden önce bununla ne kadar alışma süreci yaşamalıyım?

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - UltrAmiraL - 07/11/2013

Sonunda sabah makine ile ilk tıraşımı oldum. Usturanın ardından bu makineye geçince, Mild tıraş kavramını da öğrenmiş oldum. Yine de iki perdede temiz bir tıraş gerçekleştirdim. Daha agresif bir jilet denemeden önce elimin alışmasını bekleyeceğim çünkü hafif tahriş yaşadım. Sanırım mild olmasından ötürü tıraş gerçekleşmeyecek endişesi ile bastırdım makineyi yüzüme Big Grin

Ayrıca söylemem lazım ki Nivea Mild gerçekten güzel bir tıraş kremiymiş. Resmen yüzümde kaydı makine Big Grin

Cümleten Temiz Tıraşlar Dilerim

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - ohtararan - 07/11/2013

yazmayayım dedim ama, o tahrişin sebebi biraz da wilkinson jilet Smile daha düzgün bir jiletle deneyince anlayacaksınız. bu arada bastırmaya hiç gerek yok, keskin bir jiletle yüzde akıyor makine, kendi ağırlığı yeterli.

(07/11/2013, Saat: 11:49)UltrAmiraL Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonunda sabah makine ile ilk tıraşımı oldum. Usturanın ardından bu makineye geçince, Mild tıraş kavramını da öğrenmiş oldum. Yine de iki perdede temiz bir tıraş gerçekleştirdim. Daha agresif bir jilet denemeden önce elimin alışmasını bekleyeceğim çünkü hafif tahriş yaşadım. Sanırım mild olmasından ötürü tıraş gerçekleşmeyecek endişesi ile bastırdım makineyi yüzüme Big Grin

Ayrıca söylemem lazım ki Nivea Mild gerçekten güzel bir tıraş kremiymiş. Resmen yüzümde kaydı makine Big Grin

Cümleten Temiz Tıraşlar Dilerim

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - zorba58 - 15/11/2013

[img]6nyvpc.jpg[/img]

Fiyat güncel.
Metro grossmarket...
2 adet aldım sonra eve gelince biraz daha almadığıma pişman oldum Tongue
Öyle hasret kalmışım ki bu alete.
Wilkinson classic deyip burun kıvırılacak bir makine değil benim için.

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - deka - 15/11/2013

Öyle methettiniz ki şimdi iyice merak ettim, keşke burada da olsa da bizde alıp denesek.