Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti (/showthread.php?tid=2)

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - RooT - 05/04/2014

Bu konuyu okuyup, Metro marketlerde satıldığını öğrenince hemen gidip aldım. Perma-Sharp jilet ile olduğum tıraşımda daha öncekilere nazaran oldukça iyi bir sonuç elde ettim. Büyüklüğü, ağırlığı ve balansı ile güzel bir alet. Ayrıca mild olduğundan DE tıraşa alışmak için çok ideal. Keşke dandik bir aletle başlayacağıma bununla başlasaymışım dedim. Yeni başlayacak olanlarda hem ri-mei hem bu alet mutlaka olmalı derim.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - recklesstr - 21/04/2014

Geleneksel tıraşa başlamak için çok ideal bir alet bence. Bir süre wilkinson kullandıktan sonra rimei'ye geçip edwin jagger aldım bu 3 tıraş aleti yeter de artar bile. Fiyat olarak da hem rimei hem wilkinson makul. Güvenli ve keyifli tıraş veriyor sadece çok yakın tıraş alamadım ama gayet yeterliydi.
Son günlerde izmir kipalarda karşılaşıyorum wilkinsonla hatta resmini de çektim. Kipa metroya göre 1 lira daha pahalı. Rafta 7-8 adet vardı. 4-5 de wilkinson yaprak jilet vardı. O da 2.75 tl idi.
WILKINSON classic makina kipa satış linki
WILKINSON yaprak jilet kipa satış linki
UEGn26U.jpg?1

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - fidelio1969 - 30/04/2014

(29/01/2014, Saat: 17:35)best Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sizce arkadaşlar bu aletten fazladan alıp yedekte tutmak gerekir mi ilerde üretimi falan durabilir mi yoksa kolay bulunur mu ?

senelerce ortada yoktu. sevdiyseniz iki tane bile alınıp dolaba konulmalı. ben aldım mı ? hayır. sapı biraz uzun. kafa plastik. gövde içinde metal alaşım var gibi... ming shi aynı praraya alınabilir.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - martin - 27/05/2014

Günlerdir hep wilko ile tıraş oluyorum. Ben hiç tersten alamazdım ilk defa wilko ile denedim ve şimdi sadece wilko ile tersten alabiliyorum çünkü diğerlerinin sapı ağır olduğundan kıl köklerini çekiştirip kanama yapabiliyor. Wilko hafif olduğundan keskin bir jilet ile hiç bastırmazsanız jilet neredeyse derinize değmeden sadece sakalınızı kesiyor ve çok konforlu sonuçlar alabiliyorsunuz. Ben en iyi sonucu wilko + PS ikilisi ile aldım.

İyi tıraşlar

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - martin - 30/05/2014

wilkocular neredesiniz?

bu arada wilko ile en iyi perma sharp gitti

ama astra yeşil de hiç fena değildi

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - puchacz - 31/05/2014

(30/05/2014, Saat: 23:31)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: wilkocular neredesiniz?

Hocam wilko bizim için bir basamak oldu ve emekliye ayrıldı Smile

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - mavi - 31/05/2014

(30/05/2014, Saat: 23:31)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: wilkocular neredesiniz?

Wilkinson Classic'in yeri bende ayrıdır. Genelde yeşil astra ile kullanıyorum ben de.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - martin - 01/06/2014

wilko emekli edilecek acemi işi bir alet değildir bence. Günlük tıraşta bile merkur futur kullanan biri olarak keskin jiletlerle wilko nun cok konforlu olduğunu düşünüyorum

(31/05/2014, Saat: 00:34)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam wilko bizim için bir basamak oldu ve emekliye ayrıldı Smile

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Simofle - 04/06/2014

Bende bugun Izmir Balcova Kipadan edindim bir tane.

RE: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Eskiuyebyr - 05/06/2014

5 ay oldu ws classic den vazgecemedim. Rimei ile dönüşümlü kullanıyorum. Yeni bir alete ihtiyac duymuyorum. Onceligimin konfor ve tahrissiz tiras oldugunu dusununce alacağım aletin cok fazla bir fark yaratacağını sanmıyorum. WS eger tuketim çılgınlığına kapilinmazsa uzun zamanlar kullanılabilecek bir alet bana göre.