Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti (/showthread.php?tid=2)

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - jegal - 03/03/2019

@sfenks pattexle yapıştırdım bende oynamıyor bilgin olsun

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - sfenks - 03/03/2019

@jegal müdahale etmek istemedim o kısma. Arko sabun zamanla onun icabına bakar. Doldurur bütün boşlukları Big Grin
Dikkat çekmek istediğim nokta zaten ekonomik olan bir ürünün kalitesinin bu kadar düşürülmesiydi.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - HTTPSEvrywhre - 03/03/2019

(03/03/2019, Saat: 09:18)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @HTTPSEvrywhre sizin alette herhangi bir sıkıntı yok üretiminde böyle yapılmış bende de oynuyor tıraşı etkileyecek bir sıkıntı yaratmadı sende sorunsa oynamasını istemiyorsan pattex suya dayanıklı yapıştırıcılardan alıp mandalların aralarına damlatabilirsin sondan 3. mandaldan itabaren yaparsan ağırlık dipte kalır

(03/03/2019, Saat: 09:42)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir yıl önce bir tane almıştım ve gayet iyiydi. Onun koruma barlarını kesip kullanmak istemiştim, bu şekilde tıraşı hoşuma gitmeyince çöpü boylamıştı. Bir ay önce bir tane daha aldım ve dediğiniz gibi içindeki metal çubuk oynuyordu. Yüze temas eden yüzeyi de çapaklı gibi hafif çiziciydi. Ayrıca jilet tutucu üst kapak zorlanarak vidalanıyor. Anladığım kadarıyla böyle bir üründe bile üretim kalitesini düşürmüşler demek ki. Bilseydim ilk aldığımı telef etmezdim. Bu arada foruma hoş geldiniz.

Hoşbulduk, cevaplarınız için teşekkürler.

Açıkçası plastik muhafazanın içindeki metalin oynadığını görünce beimde aklıma ilk olarak hemen yanbaşımda duran japon japıştırıcısı gelmişti. Zaten en mantıklı fikirde yapıştırmak gibi. Sadece benim alet mi sıkıntılı diye merakımdan sormuştum Smile

Geri dönüşleriniz için tekrar teşekkürler.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - Rigbie - 16/03/2019

Bende dun bu aletten temin ettim,benim ki kusursuz bayagi metali felanda oynamiyor.Lakin 3 parcali bir de alet kadar pratik degil gibi geldi jilet takarken.Hafif bir sey zannediyordum gene agirligi varmis.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - edward - 16/03/2019

(16/03/2019, Saat: 11:49)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende dun bu aletten temin ettim,benim ki kusursuz bayagi metali felanda oynamiyor.Lakin 3 parcali bir de alet kadar pratik degil gibi geldi jilet takarken.Hafif bir sey zannediyordum gene agirligi varmis.

Fiyatına bakınca ucuz makinelerde en iyi jilet tutan alet ve kenarlardan taşma yapmıyor.Herhangi bir ayar yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - sakal - 22/03/2019

Perma sharp jiletle deneyince hep bir iki kesik attım, böyle sorun yaşayan varmı? Rapira ve derby extra ile denediğimde problem olmadı bu şekilde.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - ziyanınjileti - 22/03/2019

(22/03/2019, Saat: 02:23)sakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma sharp jiletle deneyince hep bir iki kesik attım, böyle sorun yaşayan varmı? Rapira ve derby extra ile denediğimde problem olmadı bu şekilde.

Derby extra ve rapira orta keskinlikte jiletler. Hatta Derby extra jilet için ortanın 1 tık altı bile diyebiliriz. Wilkinson tıraş aletine bu iki jileti taktığınızda, tıraş aletinin aşırı yumuşak tıraşı olduğu için belki bazı yerlerde bastırıyorsanız, bu jiletler o baskıyı tolere edebilir. Ama perma-sharp gibi keskin sınıf jiletler en ufak bastırmayı affetmeyebilir. Bunun dışında tıraş aletinin yapısından da kaynaklanıyor olabilir. Elinizde farklı tıraş aletleri varsa onunla da deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - edward - 22/03/2019

Denildigi gibi bastırıyor olabilirsiniz.Keskinlik bakımından rapira ve perma sharp çok farklı.

Benim için perma sharp ilk kullanımda yanma yaparken ikinci traşı daha iyi olmuştu.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - JohnLocke - 22/03/2019

Fatip ve EJDE87 aldıktan sonra üvey evlat muamelesi gördü. Dün affedip jiletimi taktım ve çok güzel tıraş verdi. Evet mild bir alet, ama güzel. Problemsiz. Jilet açıklığı daima eşit. Fiyatı indirimlerde 14,99'a kadar düşüyor, bence her geleneksel tıraş severin rotasyonunda bir şekilde bulunması lazım. Günü birlik seyahatlerde özellikle, unutulması ve kaybolması durumunda da üzmeyecektir.

Cvp: Wilkinson Sword Classic Traş Aleti - edward - 22/03/2019

(22/03/2019, Saat: 15:15)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatip ve EJDE87 aldıktan sonra üvey evlat muamelesi gördü. Dün affedip jiletimi taktım ve çok güzel tıraş verdi. Evet mild bir alet, ama güzel. Problemsiz. Jilet açıklığı daima eşit. Fiyatı indirimlerde 14,99'a kadar düşüyor, bence her geleneksel tıraş severin rotasyonunda bir şekilde bulunması lazım. Günü birlik seyahatlerde özellikle, unutulması ve kaybolması durumunda da üzmeyecektir.

20 TL civarına 5 adet yaprak jiletle alınabiliyor ve el ile ekstra ayar vs yapmadan jileti kusursuz tutan tek alet.