Geleneksel Tıraş Forumları
Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler (/showthread.php?tid=20)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Cvp: Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - marek - 15/03/2017

Bu yazdığım işin latifesi.Üstadlarıma ne sorduysam hepsi yardımcı oldu tabiki.Biz fırçayı sormadan aldık .Porsuğu duyunca nerdeyse porsuk avına çıkacaktık.Bizimkisi öyle bir tutku oldu . Rolleyes

Cvp: Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - msakalli - 15/03/2017

Teşekkürler @Noyan komşum, hepimize ama özellikle yeni başlayanlara bu yazının büyük katkısı olacak.

Cvp: Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - kral arthur - 15/03/2017

Selamlar herkese
Noyan beyin yazısını okuyunca aklıma bir soru takıldı.
Yazıda pure fırçaların kılları kullandıkça yumuşar denmiş ama ucu makasla kesilen bu kıllar yumuşar mı?

Cvp: Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - posicor - 15/03/2017

(15/03/2017, Saat: 21:47)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar herkese
Noyan beyin yazısını okuyunca aklıma bir soru takıldı.
Yazıda pure fırçaların kılları kullandıkça yumuşar denmiş ama ucu makasla kesilen bu kıllar yumuşar mı?

Siz sorunca merak edip baktım, enteresan biçimde wilkinson pure badger'ın uçlarından bazıları cidden çatallanmış. Ben de aksini biliyordum.

Hâlâ işe yaramaz bir fırça, o ayrı Smile

Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - ahraz - 15/03/2017

Kastedilen ilk güne nazaran kullanıma bağlı yumuşama Yoksa pure badger pure badgerdan çok yumuşamasını beklemek hata olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - Niko - 15/03/2017

(15/03/2017, Saat: 23:18)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kastedilen ilk güne nazaran kullanıma bağlı yumuşama Yoksa pure badger pure badgerdan çok yumuşamasını beklemek hata olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

+1

(15/03/2017, Saat: 23:13)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz sorunca merak edip baktım, enteresan biçimde wilkinson pure badger'ın uçlarından bazıları cidden çatallanmış. Ben de aksini biliyordum.

Hâlâ işe yaramaz bir fırça, o ayrı Smile

Merhaba komşum
Evet benimde kafamı karıştırdı bilgi.Kullanıma bağlı bir genel yumuşamada olabilir.
Selamlar...

Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler

Cvp: Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - marek - 16/03/2017

Ben Omega pure badger kullanıyorum.Fırçadan memnunum.10-15 tıraş sonra hem köpük yapması hemde köpüğü tutması gayet iyi hale geldi.Yüzde köpürtmede de beni hiç rahatsız etmiyor.

Cvp: Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - Noyan - 16/03/2017

Herkese merhaba Değerli Dostlar,
Okumanız, ve her türlü yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Özellikle yeni başlayan dostlarımız için bu yazının yardımcı olabilmesini dilerim.

@kral arthur, aman bir yanlış anlaşılmaya yol açmış olmayayım. Kastım aynen @ahraz ve @lorenzo komşularımın söylediği gibi pure badger fırçalarda kullanıma bağlı olarak, kesilmiş olan kıl uçlarının yumuşaması, keskinliğinin ve batma hissinin zamanla azalmasıdır. Yoksa, kıllar yumuşayıp fırçanın daha iyi bir kalite bir fırçaya dönüşmesini beklememek gerekir.
Saygılar, Noyan