Geleneksel Tıraş Forumları
Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler (/showthread.php?tid=20)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - papazerigi - 01/10/2011

dostum biz de yarın yaptıramayız zaten bu fırçaları. Smile
yapacak bir usta bulmak, kılların temini, yapım dağıtım vs vs.
ha desek en az 2 ay sürer. o zamana kadar da 40 kişiyi geçeriz. 2 günde 20 kişi fena değil.
Saygılar

Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - BigHillMe - 01/10/2011

iremin uzun versiyonunu bir deneyelimde belki memnun kalırız bakalım

sen alacak mısın veya aldın mı???
Saygılar
(01/10/2011, Saat: 16:13)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iremin uzun versiyonunu bir deneyelimde belki memnun kalırız bakalım

Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - BigHillMe - 01/10/2011

uzun versiyonu (finest) duydum kesinlikle alacagım
ama eminonune yolum dustugunde bizzat alacagım
5-7 lira daha kargoya verecegime 2 fırça alırım Smile

bi saniye uzun versiyon fines mıymış??
ben ikisi de aynı kıldan yapılmıştır diye düşünmüştüm. irtibat halinde olalım Smile
Saygılar
(01/10/2011, Saat: 17:20)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: uzun versiyonu (finest) duydum kesinlikle alacagım
ama eminonune yolum dustugunde bizzat alacagım
5-7 lira daha kargoya verecegime 2 fırça alırım Smile

Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - Antonino Arrigo - 02/10/2011

Selam

Proraso Tıraş sabununu TAOS Pure Badger Porsuk Fırçamla 20-30 sn köpürttükten sonra oluşan köpüğünün bir kaç resmini ekliyorum.

o7ro2f.jpg

2zfn5ua.jpg

10h84f9.jpg

Porsuk kılı fırçalardan farklı olarak bazı sabunların (Arko, Tabac) domuz kılı fırçalarla da oldukça iyi performans gösterdiklerini düşünüyorum. Ben şahsen porsuk kılı fırçaların tıraş kremleriyle maximum performans gösterdiklerine inandığım için tıraş kremi kullandığım zaman porsuk kılı fırçaları; sabun (arko) kullandığım zamanlarda da domuz kılı fırçaları zaman zaman tercih ediyorum. Tabi bu benim düşüncem farklı değerlendirmelere ve yorumlara açığım Wink)

Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - Kendineözgü - 12/10/2011

(02/10/2011, Saat: 15:57)Antonino Arrigo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam

Proraso Tıraş sabununu TAOS Pure Badger Porsuk Fırçamla 20-30 sn köpürttükten sonra oluşan köpüğünün bir kaç resmini ekliyorum.

o7ro2f.jpg

2zfn5ua.jpg

10h84f9.jpg

Porsuk kılı fırçalardan farklı olarak bazı sabunların (Arko, Tabac) domuz kılı fırçalarla da oldukça iyi performans gösterdiklerini düşünüyorum. Ben şahsen porsuk kılı fırçaların tıraş kremleriyle maximum performans gösterdiklerine inandığım için tıraş kremi kullandığım zaman porsuk kılı fırçaları; sabun (arko) kullandığım zamanlarda da domuz kılı fırçaları zaman zaman tercih ediyorum. Tabi bu benim düşüncem farklı değerlendirmelere ve yorumlara açığım Wink)
Yorumuna katılıyorum.24 mm FS fırçamla Arko Tıraş Sabunumla istediğim verimi alamıyorum.Ancak Nivea yada Arko Tıraş kremiyle sonuç güzel.Özellikle Fırçamı ilk kullandıktan sonrakaki memnunıyetımı anlatmam zor.Çok güzel bir duyguydu.Sanki yüzüm bir anda yumuşamıştı.Bundan once Niva marka fırçam vardı ve hemen çöpe attım...

Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - Lord Sparhawk - 12/10/2011

(12/10/2011, Saat: 20:11)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumuna katılıyorum.24 mm FS fırçamla Arko Tıraş Sabunumla istediğim verimi alamıyorum.Ancak Nivea yada Arko Tıraş kremiyle sonuç güzel.Özellikle Fırçamı ilk kullandıktan sonrakaki memnunıyetımı anlatmam zor.Çok güzel bir duyguydu.Sanki yüzüm bir anda yumuşamıştı.Bundan once Niva marka fırçam vardı ve hemen çöpe attım...

Arkoyu fırçaya sürüyorsan, büyük ihtimalle fırçayı yeterince beslemiyorsun.

Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - Kendineözgü - 17/10/2011

(12/10/2011, Saat: 20:21)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/10/2011, Saat: 20:11)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumuna katılıyorum.24 mm FS fırçamla Arko Tıraş Sabunumla istediğim verimi alamıyorum.Ancak Nivea yada Arko Tıraş kremiyle sonuç güzel.Özellikle Fırçamı ilk kullandıktan sonrakaki memnunıyetımı anlatmam zor.Çok güzel bir duyguydu.Sanki yüzüm bir anda yumuşamıştı.Bundan once Niva marka fırçam vardı ve hemen çöpe attım...

Sabunu kaba koydum.Fırçayı burdan beslıyorum.Ama sonuç pek ıyı değil.

Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler - Lord Sparhawk - 17/10/2011

(17/10/2011, Saat: 17:36)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/10/2011, Saat: 20:21)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Sabunu kaba koydum.Fırçayı burdan beslıyorum.Ama sonuç pek ıyı değil.

Önce sabunun yüzeyine bir tutam sıcak su serp. Bir 30sn kalsın çyle. Sonra fırçayı 15 saniye kadar aralıksız yükle. Ondan sonra köpürtmeye geçtiğinde çok yoğun bir köpük elde etmen lazım. Edemiyorsan bir şeylerde hata yapıyorsun.