Geleneksel Tıraş Forumları
Ern çelik ustura - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: USTURALAR (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Forum: Çelik Usturalar (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Konu Başlığı: Ern çelik ustura (/showthread.php?tid=2056)

Sayfalar: 1 2 3

Ern çelik ustura - FloydianDM - 12/01/2013

Merhabalar, dün Zaza Han'a uğradım Perma-Sharp almak için, uğramışken de öylesine ellerinde çelik ustura var mı diye sordum. Solingen yapımı ERN marka çelik ustura gösterdi bana satıcı, Denizli Pazarı'ndaydı sanırım, 100 Dolar dedi.

Tecrübeli abilerime sormak istiyorum, sizce fiyat olarak nasıl?

Sanırım şu modeliydi:

ezg578.jpg

ERN - linguist - 12/01/2013

bir sorunu yoksa bence fiyat makul. Ama pazarlık etmekte fayda var.

ERN - FloydianDM - 12/01/2013

(12/01/2013, Saat: 21:58)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir sorunu yoksa bence fiyat makul. Ama pazarlık etmekte fayda var.

Teşekkürler bilgilendirme icin. Sıfır alet, kutusunda.

ERN - hedehodo - 13/01/2013

Hocam

Bende bugun saat 15:00 gibi gidip ayni yerden celik ustura sordum. Bana bu usturayi cikardilar fakat cok kaliteli gibi gelmedi bana. Hatta resimdekiyle uzaktan yakindan alakasi yok gibiydi ve 185 tl dediler. Ben dovo yada filarmonica bulurum diye dusunmustum.

ERN - FloydianDM - 13/01/2013

(13/01/2013, Saat: 00:22)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam

Bende bugun saat 15:00 gibi gidip ayni yerden celik ustura sordum. Bana bu usturayi cikardilar fakat cok kaliteli gibi gelmedi bana. Hatta resimdekiyle uzaktan yakindan alakasi yok gibiydi ve 185 tl dediler. Ben dovo yada filarmonica bulurum diye dusunmustum.

Markası ERN idi ama modeli tam kafamda net değil açıkçası, haklı olabilirsiniz. Görünce bu gibi geldi bana. Aynı fiyatı vermişler ikimize de. Ama bana nedense Dolar üzerinden söylediler, niyeyse. Big Grin

ERN - hedehodo - 13/01/2013

(13/01/2013, Saat: 01:00)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/01/2013, Saat: 00:22)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam

Markası ERN idi ama modeli tam kafamda net değil açıkçası, haklı olabilirsiniz. Görünce bu gibi geldi bana. Aynı fiyatı vermişler ikimize de. Ama bana nedense Dolar üzerinden söylediler, niyeyse. Big Grin

Hocam ben fiyat bile sormadim, celik ustura var mi dedim. Var ama 185 lira dediler. gorelim dedim belki filarmonica filan cikar diye ama biraz hayal kirikligi oldu.

Ern çelik ustura - Lord Sparhawk - 13/01/2013

Eski ern'erin çoğu yeni filarmonicalardan çok daha iyi tıraş veren usturalardır. Klasik solingen usturası karakteristiğine sahiptirler.

Ern çelik ustura - FloydianDM - 14/01/2013

(13/01/2013, Saat: 19:17)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski ern'erin çoğu yeni filarmonicalardan çok daha iyi tıraş veren usturalardır. Klasik solingen usturası karakteristiğine sahiptirler.

Peki yeni başlayanlar için karakteristiği nasıldır? Sert mi kibar mı?

Ern çelik ustura - Kubilay - 14/01/2013

Denizli Pazari dakiler usturadan anlamiyor ve pasli mal satiyorlar dikkatli olun ... !
Bir dukkani tavsiye edersem budur " KARABULUT ticareti"dir o da eminonu tatakale de. Orada ki satici o isin uzmani dir, porsuk,makas, ve usturadan anlar o. Ve ustelik adam durust davraniyor.Sleepy

Ern çelik ustura - FloydianDM - 14/01/2013

(14/01/2013, Saat: 02:30)Kubilay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denizli Pazari dakiler usturadan anlamiyor ve pasli mal satiyorlar dikkatli olun ... !
Bir dukkani tavsiye edersem budur " REKLAM OTOMATİK OLARAK BLOKE EDİLMİŞTİR ticareti"dir o da eminonu tatakale de. Orada ki satici o isin uzmani dir, porsuk,makas, ve usturadan anlar o. Ve ustelik adam durust davraniyor.Sleepy

Oranın sahibinin yanına zamanım oldukça uğrarım. İletişimim iyidir. Muhabbeti çok iyi olan bir esnaftır. O da Dovo'nun ürettiği Mühle marka çelik usturaları satıyordu. Fiyatını inanın hatırlamıyorum ama.