Geleneksel Tıraş Forumları
Semogue SOC Boar Bristle - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Domuz Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Konu Başlığı: Semogue SOC Boar Bristle (/showthread.php?tid=2130)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Cvp: Semogue SOC Boar Bristle - Mert_ - 30/03/2017

Ben 620 kullanıyorum fakat yakın zamanda SOC almak istiyorum.Bence ikisi farklı yapıda fırçalar.Şöyle bir chart belki yardımcı olabilir.

20t48x1.jpg

Cvp: Semogue SOC Boar Bristle - yener - 30/03/2017

@Mert_ komsum cok tesekkurler chart icin, bende de 620 var yuzde kopurtme icin cok iyi, lakin bayadir merak ediyordum SOC modelini, impadan bir tane siparis ettim, bakalim nasil cikicak special grade boar killari Smile

Cvp: Semogue SOC Boar Bristle - chevalier - 30/03/2017

@yener bende her iki firca da var. Kendi tecrubemi paylasayim.

620 : 5-10 civarinda kil doktu. onun disinda yuzde kopurtme icin yaratilmis, guzel bir keyfi var yuzde. bir sikintisi, killarin boyu ve knotun kucuk olmasi nedeniyle muhtemelen, yeterince sabun tutamiyor zaman zaman. 3. bir perde yapmak istersem biraz daha sabunda kopurtmek gerekiyor.

Soc : bu da 3-5 kil doktu. ilk baslarda daha sertti, su an yumusadi diyebilirim. Daha iyi su ve kopuk tutuyor. Badana yapar gibi daha rahat kullanilabiliyor, yuzde kopurtulse bile. 3 perdeyi de rahatca cikariyor. Daha keyifli oluyor tiraslar bu fircayla.

Her ikisinin de keyfi ayri. SOC apayri bir canavar bence, ve sapi nedeniyle daha estetik goruntusu var (ki bendeki ashwood sap).

Ikisini ayri degerlendirmeye calistim. Kiyaslamak dogru olmaz.

Cvp: Semogue SOC Boar Bristle - dikdik_s - 30/03/2017

Bu arada satılıklarda forum fırcası varsa, siddetle oneririm. Soc ayarında. En iyi domuzlardan biri.

Cvp: Semogue SOC Boar Bristle - ckeskin - 31/03/2017

(30/03/2017, Saat: 17:54)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada satılıklarda forum fırcası varsa, siddetle oneririm. Soc ayarında. En iyi domuzlardan biri.

Aslında ilanlarda yok sanırım ama Aleksey'in forum fırçası bende ve satmak istiyor. Fırça hiç kullanılmadı. Smile

Semogue SOC Boar Bristle - yener - 01/04/2017

komsularim tesekkurler impadan aldim bir tane soc, ilk izlenimlerim 830 a gore dugumunun buyuk olmasi hemen farkediliyor, ahsap sapi cok guzel ele guzel oturuyor.
simdilik break in islemine basladim, bakalim killar yumusayinca nasil bir firca olacak?
baee8f3e8849d247ca0afbd9d1163f35.jpg

Cvp: Semogue SOC Boar Bristle - kerimovic - 03/04/2017

chart çok güzelmiş, teşekkür ederim, 830 dan sonra bir adet de soc alacağım en kısa zamanda.

Cvp: Semogue SOC Boar Bristle - rocco - 05/04/2018

1305 ile arasında çok fark var mı merak ediyorum sipariş vericem hiçbiryerde kalmamış Sad

Cvp: Semogue SOC Boar Bristle - Gentleman - 05/04/2018

(01/04/2017, Saat: 13:42)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komsularim tesekkurler impadan aldim bir tane soc, ilk izlenimlerim 830 a gore dugumunun buyuk olmasi hemen farkediliyor, ahsap sapi cok guzel ele guzel oturuyor.
simdilik break in islemine basladim, bakalim killar yumusayinca nasil bir firca olacak?

SOC ile 830'un kıl uzunluğu aynı diye biliyorum ama 830 çok daha derli toplu duruyor, sanki bulb gibi. Yaşadığım SOC faciasından sonra Semouge'a, 830'la bir şansa daha verebilirim belki.

RE: Cvp: Semogue SOC Boar Bristle - EskUyeMhmt_G - 05/04/2018

(05/04/2018, Saat: 22:57)rocco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum 1305 ile soc domuz arasında çok fark var mı diye sormuştum Smile

Hocam kullananlar daha iyi yorum yapacaktır. Yukarıda tabloda görüldüğü üzere 1305'in düğüm çapı SOC'dan 2 mm daha az. Kıl kalitesi ise SOC'un daha iyi. Ben 1305 kullanmadım ama Aralık 2017'den beri haftada minimum 5 kez SOC kullanıyorum. Break-in için özel bir işlem uygulamadım. 4-5 kez Arko ile köpürtüp kurumasını bekledim. Sonrasında break-in işlemi yüzümde tamamlandı. 2 ay az köpük üretti. Perde aralarında yükleme yaptım. Halihazırda köpük ile sıkıntısı yok. Gereğinden fazla köpük üretiyor. Ayrıca elimde 1 adet de Omega 10051 var ve kıl tipi ona göre bariz kaliteli.

Saygılarımla...