Geleneksel Tıraş Forumları
İstanbul da Porsuk Avı - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: İstanbul da Porsuk Avı (/showthread.php?tid=2358)

Sayfalar: 1 2 3

İstanbul da Porsuk Avı - laktik - 24/03/2013

Porsuk fırça hemen hemen hepimizin edinmek istediği fırça türü. Bunu edinmenin yolları ya yurt içinde sınırlı sayıdaki yerler ya da yurt dışında alışveriş yaptığımız siteler. Yurt dışından almaya çalıştığımızda bekleme süresi ve bu gümrük muhalefeti nedeniyle yaşanan heyecanlı süre malumunuz. Bende içerideki ihtimalleri arttırmak üzere bir arayışa girdim.
Da vinci uomo fırçalarını satan ancak stoklarında şu an olmayan siteyi(ottomanart) aradım. Telefonu açan beyefendi iyi niyetli ve yardım etmeye çalışan birisi idi. Kendisine forumumuz dan bahsettim ve bu fırçalardan fahiş fiyatlı olmamak kaydı ile getirdiğinde alıcı bulabileceğini söyledim. O da forumu inceleyeceğini söyledi ve talep olursa getirilebileceğini belirtti.
Peki bu fırçaları şu an satan bir yer yok mu derseniz o da var. Bir arkadaşın dediği gibi kanyon douglas ta da vinci uomu siyah sap ve beyaz sap boy boy fırçaları mevcut. Ama fiyatlar 25mm knot için 350 tl olunca ve aynı fiyata chubby 2 alınabiliyorken bu fiyat çok geldi bana. 350 tl istenen fırçanın ottomanart ta 295tl olması bu site başka marka fırça getirirse uygun fiyatlı olabilir diye düşündüm. Sizlerin fikirlerini almak istedim. Toplu alım olabilir mi yoksa hala bireysel yurt dışı mı avantajlı?

İstanbul da Porsuk Avı - pars - 24/03/2013

Vergi sebebiyle asla yurtdışı fiyatina yaklaşamaz diye düşünüyorum. Kâr etmese bile.

İstanbul da Porsuk Avı - martin - 25/03/2013

2 buçuk liraya çok iyi porsuk fırça

Şile pazarının ıvırzıvırcısında kadınların makyaj için kullandıkları makyaj fırçasının porsuktan olduğunu hayretle tespit ettim ve fiyatı sadece 2 buçuk lira. Cam saplı olan fırça seyahat için mükemmel, köpürtmesi şahane ve yüzde çok yumuşak güzel bir köpürtmesi var. Sakal fırçasına göre küçük boyuta olmasına rağmen performans mükemmel diyebilirim. Elimdeki porsuk fırça ile kılları karşılaştırdım, renk, koku, yumuşaklık ve köpürtme aynı

Sevgiler

Martin

İstanbul da Porsuk Avı - martin - 25/03/2013

Porsuklar Şile'de avlandı

İstanbul da Porsuk Avı - pars - 25/03/2013

Resim var mı aceba?

İstanbul da Porsuk Avı - transmehmet - 25/03/2013

(25/03/2013, Saat: 19:08)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resim var mı aceba?

Psycho'ya katılıyorum. Bir de şile pazarının yerini tarif edebilir misiniz?

İstanbul da Porsuk Avı - martin - 26/03/2013

cuma günleri şilede kuruluyor

(25/03/2013, Saat: 20:07)transmehmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/03/2013, Saat: 19:08)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resim var mı aceba?

Psycho'ya katılıyorum. Bir de şile pazarının yerini tarif edebilir misiniz?

İstanbul da Porsuk Avı - BigHillMe - 26/03/2013

illaki o pazara gitmenize gerk yok arkadaşlar
kozmetik mağzalarında
parfümerilerdeki
bayan makyaj fırçalarının tümü
aynı kıldan

Artnet-2009-Makyaj-Fircasi-Siyah__77731507_0.jpg

FB,9016,93,logona-buyuk-boy-pudra-allik-...logona.jpg

tarko-art-net-makyaj-fircasi-16-b.jpg

Artnet-10-A-Makyaj-Fircasi__74028154_0.jpg

br ucuz fırça alıp
birde makyaf fırçası
kontu söküp
tıraş fırçasının sapına yapıştırarak ucuz bir tıraş fırçasına sahip olabilirsiniz

ne denli başarılı sonuç verir o konuda
bir tecrübem yok ama denemeye değer

şunlar gayet güzel aslında
flormarın allık fırçaları

Flormar+Kapakl%C4%B1+All%C4%B1k+F%C4%B1r%C3%A7a.jpg

dsc06332s.jpg

İstanbul da Porsuk Avı - mustaphaturk - 26/03/2013

allık fırçaları yapı itibariyle çok farklıdır ancak ucuza alıp ego tatmin etmek için denenebilir.
edit: yarım kaldığı için yeniden düzenledim.
mesela mcorco nun gösterdiği fırçalar içinde bence bir tek art net yazan olabilir ancak porsuk sakal fırçasından çok daha yumuşak ve kırılgan olduğunu da unutmamak gerekir.

İstanbul da Porsuk Avı - bahadirhan - 26/03/2013

bu allık fırçaları hangi kıldan yapılıyor..ben renginden dolayı at kılı diye biliyordum..