Geleneksel Tıraş Forumları
Rotasyon için bir fırça daha almak istiyorum - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Diğer Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Konu Başlığı: Rotasyon için bir fırça daha almak istiyorum (/showthread.php?tid=2760)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rotasyon için bir fırça daha almak istiyorum - eskiuyemnt - 01/07/2013

(01/07/2013, Saat: 23:05)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam loft'un ne oldugunu da eminim siz bizden iyi biliyorsunuzdur. Sizin de kullandiginiz "coticule/kotikul" gibi teknik ifadeler varken, benim de bu minvalde bir teknik tabire yer vermem karsisinda "Ayip" demenizi hayretle karsiladim.
Tamam cok sey biliyor olabilirsiniz ama her seyi de siz bilmiyorsunuz. Lutfen biraz daha dikkatli secin kelimelerinizi.
+1

(01/07/2013, Saat: 22:41)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular loft nedir yahu? Ayıp, türkçe konuşalım, boş boş baktım loft ne diyorum..

(01/07/2013, Saat: 22:49)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yahu bir tane rotasyonluk fırça dusunuyordum ama bu gidişle 4 tane alacam, FS-Vie Long-Semogue-HJM Smile

Hanım canıma okur valla Big Grin Usturadan yeni haberi oldu zaten, aman görmesin bu mesajı Cool

Ama onca şey paylaştıktan sonra beni neden, nasıl diğerlerinin yanında bir seçenek yaptın. Oh my! Hayır, hayır! bu okuduklarımın doğru olmadığına inanmak istediğim kadar, sizin de bunun doğruluğuna inanmışlığınızın, ne derece pek yüce, âlî hislerle bir paylaşıma giremeyeceğiniz ve fakat bunun da pek sukut etmiş, hatta yok sayılmış bir değerler dizesinden içime akarcasına acıtıp, kanatan, yine tüm bunların.. abi yoruldum yeter. At dedik, siyah dedik, kötü mü dedik Big GrinBig Grin

srwann komşu ilk porsuk fırçasını aldı. Hayırlı uğurlu olsun. Almadan bir sorsaydı ona derdim ki, Bak dostum porsukların da yaşamaya hakkı... At iyidir at Big GrinBig Grin

Rotasyon için bir fırça daha almak istiyorum - theunnamed - 02/07/2013

(01/07/2013, Saat: 23:42)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ama onca şey paylaştıktan sonra beni neden, nasıl diğerlerinin yanında bir seçenek yaptın. Oh my! Hayır, hayır! bu okuduklarımın doğru olmadığına inanmak istediğim kadar, sizin de bunun doğruluğuna inanmışlığınızın, ne derece pek yüce, âlî hislerle bir paylaşıma giremeyeceğiniz ve fakat bunun da pek sukut etmiş, hatta yok sayılmış bir değerler dizesinden içime akarcasına acıtıp, kanatan, yine tüm bunların.. abi yoruldum yeter. At dedik, siyah dedik, kötü mü dedik Big GrinBig Grin

İnanmalısın mornetto, bu okudukların aslında senin görmekten korktuğun gerçeklerin, içindeki gün yüzüne çıkmamış endişenin, sen çocukken çiftliğinizdeki o en çok sevdiğin siyah atı kaybetmenin bir dışa vurumu. Evet seni anlıyorum, korkuyorsun ama bu korkularla başa çıkmayı öğrenmelisin, atlar senin için çok değerli olabilir ama şunu unutmaki sen onun yelesinden fırça yapmışsın, yapmamışsın önemli değil, atlar için bu hayatta önemli olan tek şey koşmak, özgürce koşmaktır. Big GrinBig Grin

black_horse_running.jpg

Bunların hepsi bir yana, esas konuya dönersek, bir vie long alacağım galiba, sizin aldığınız modelden ancak sapını pek sevmedim, 24mm başka bir tane bakacağım makul fiyatta.

Rotasyon için bir fırça daha almak istiyorum - eskiuyemnt - 02/07/2013

Heyt be yaldır yaldır. Ne kadar asil. Komşu 24 mm başka sap var. Ama ağartılmış alın. Mesela
http://www.giftsandcare.com/en/horse-shaving-brushes/102-vie-long-horse-hair-shaving-brush-13723.html
Bir de alırken özel mesaj atarsanız birlikte alalım. 2 kargo parası vermeyelim Smile

Rotasyon için bir fırça daha almak istiyorum - theunnamed - 02/07/2013

(02/07/2013, Saat: 10:27)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Heyt be yaldır yaldır. Ne kadar asil. Komşu 24 mm başka sap var. Ama ağartılmış alın. Mesela
http://www.giftsandcare.com/en/horse-shaving-brushes/102-vie-long-horse-hair-shaving-brush-13723.html
Bir de alırken özel mesaj atarsanız birlikte alalım. 2 kargo parası vermeyelim Smile

Tamam komsum, kıl uzunluğu 57mm imiş bunda, sizin aldığınız 55mm idi yanılmıyorsam, uzunluğu konusunda yorumunuz nedir ?

Rotasyon için bir fırça daha almak istiyorum - zorba58 - 02/07/2013

(02/07/2013, Saat: 10:08)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnanmalısın mornetto, bu okudukların aslında senin görmekten korktuğun gerçeklerin, içindeki gün yüzüne çıkmamış endişenin, sen çocukken çiftliğinizdeki o en çok sevdiğin siyah atı kaybetmenin bir dışa vurumu. Evet seni anlıyorum, korkuyorsun ama bu korkularla başa çıkmayı öğrenmelisin, atlar senin için çok değerli olabilir ama şunu unutmaki sen onun yelesinden fırça yapmışsın, yapmamışsın önemli değil, atlar için bu hayatta önemli olan tek şey koşmak, özgürce koşmaktır. Big GrinBig Grin

Big Grin Big Grin Big Grin

(02/07/2013, Saat: 10:43)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/07/2013, Saat: 10:27)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Heyt be yaldır yaldır. Ne kadar asil. Komşu 24 mm başka sap var. Ama ağartılmış alın. Mesela

Tamam komsum, kıl uzunluğu 57mm imiş bunda, sizin aldığınız 55mm idi yanılmıyorsam, uzunluğu konusunda yorumunuz nedir ?

55-57 çok fark yok be komşu. Harika köpük yapıyor ikisi de. Biraz önce yaptığım, çok net çıkmasada köpüğün resmini koyayım. Castle forbes cream ve mama bears soap la birlikte. geniş porselen tasta.

2lscjzd.jpg

Bu köpüğün bir kısmı hatırlatayım. Mikes sabunla yüzümü iyice tozdan yağdan temizledim. iyice duruladım. Kremle sabunu iyi kombine ettim. Kıvamı harika oldu. Traşta en ufak bir pürüz söz konusu değil tabi günün traşında..