Geleneksel Tıraş Forumları
Orta agresif tıraş makinesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Orta agresif tıraş makinesi (/showthread.php?tid=2818)

Sayfalar: 1 2 3 4

Orta agresif tıraş makinesi - deka - 03/07/2013

Tavsiyelere baktığımızda genelde DE 89, R89, 34C gibi mild tarzı makineleri görüyoruz, agresif makinelerde ise r41 uç noktada duruyor, özellikle ayarsız, parçalı tıraş makinelerinde bu 2 grubun arasında orta agresif diye tanımlayabileceğimiz makineler hangileridir?

Orta agresif tıraş makinesi - eskiuyemnt - 03/07/2013

Öncelikle merkür 37C slant, 39C slant, Merkür futur (ayarına göre ), Pils safety razors, feather safety razor ve ikon OSS ve sk9. Bunlar ortalardaki en iyi makineler sona gelindikçe fiyatlar artıyor Smile
R41 ayrı bir kategori. Bunların hiçbirisi DE'yi eline yeni almaya başlayan kişilere verilmez Smile

Orta agresif tıraş makinesi - ihtilaf - 03/07/2013

Fatip,Progress
Progress size uyar,Progress parçalı alettir.Gillette aletler gibi ayarlı sayılmaz.

Orta agresif tıraş makinesi - karakartal - 03/07/2013

soru çok güzel r89 ve r41 kullanmış biri olarak bu ikisi ortası ayar alet çok iyidir bunada progress ayarlı olduğundan olabilir başka kullananlardan yorum almak gerekir

Futur'u benimseyemedim, plastik ayar parçasına rağmen progress bana daha mantıklı geliyor, ancak özellilkle 3 parçalı tıraş makinelerinden marka model öğrenmek isterim, ayrıca orta agresif derken orta agresiflik konusu hafif milde de kayabilir, genelde 3,4,5 belki 6 günlük tıraşlar için düşünülmektedir, paslanmaz çelik modeller gereğinden fazla pahalı gözüküyor.

Orta agresif tıraş makinesi - Lord Sparhawk - 03/07/2013

Mornettonun yazdiklarinin hepsi agresif makineler, 34c mild degil gercek anlamda orta agresiflikte bir alet, yine progress,slim,fatboy orta agresiflikte aletler. slant ve barberpole yani 37c ve 39c agresif aletler

34C yi genelde başlangıç olarak tavsiye ettikleri için mildin biraz ileri aşaması olarak düşünüyordum, eğer bu aşama daha ileri olup ibre ortaya kayıyorsa olabilir, peki şu malum yerde de K.T. de satılan Fatip in yeri neresidir, ayrıca ayarlılar grubundan slim i beğenmekle birlikte sıfır ayarında bulamama ve 2. el endişesi ile yaklaşamıyorum, buna birde ebay dan alışveriş yapamama özürlü olmam eklenince durum slim için aleyhte bir hal alıyor, yoksa görünüm, tarz olarak beğenirim kendilerini, bu noktada ayarlılarda geriye sadece progress kalıyor, onda da bıyık bölgesinde bahsedilen sıkıntı ne derece ise o düşündürüyor, hele de bıyık bölgemin ince ve dar olduğunu düşünürsek...Big Grin

(03/07/2013, Saat: 13:34)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mornettonun yazdiklarinin hepsi agresif makineler, 34c mild degil gercek anlamda orta agresiflikte bir alet, yine progress,slim,fatboy orta agresiflikte aletler. slant ve barberpole yani 37c ve 39c agresif aletler

Huyum kurusun, yumuşak alet ne işe yarar dimi. En agresifleri seviyorum. Daha sert olmalı. (Ustura dediğinizi duyar gibiyimBig Grin)

Fatip bana göre yumuşacıktır. Pamuk gibi Big GrinBig Grin
Daha sert olmalı, daha sert Big GrinBig Grin

Orta agresif tıraş makinesi - ihtilaf - 03/07/2013

34C başlangıç,düzenli ve ileri derece kullanım için uygundur.
Fatip open comb ve günlük tıraşa değilde gün aşırı 3 günlük sakal içindir.
Progress bıyık gölgesinde 34C kadar çevik olmasada sorun yapmaz.